Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

benim de bi kronum war artıkın...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında jerry_f tarafından paylaşıldı.

1. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    Önce kron xc 500 ü görmek suretiyle başladı hikaye…begendim...gelmesini beklemeye başladım şubatın 15 ine..bu sırada bisikletle ilgili fikirlerimde bilgilerim dogultusunda degişmeler oldu tabii..we neticesinde xc 500 ü beklerken,bütçeyi azıck daha zorlayıp xc 1000 almaya karar werdim…
    We nihayet sirkecideyim…efor bisiklet..sönmez abi yoktu… ”forumdanız ..” dedikk..saolsun geldi hemen…xc 1000 i de ilk kez canlı olaraktan görmüş oldum… ssooraa kadro boyu seçimi kafama takıldı bayaaa…(trialerkan we sönmez abi gibi bu işin içinde olan insanların yönlendirmesine ragmen,geri dönüşü olmıycagından sıkıntılı bi andı...sonra son belgrad yarışında birinci olmuş arkadaş(muammerdi sanırm ismi-kendisinden ösür diliyom yannış hatırlıyosam) da 17,5 diil,16” al diyince,ne yalan sööliiym daha bi ikna oldum….
    Sonunda bisikletime kavuştum ama zorluk bitmedi henüs…araba maltepe’ deydi, oraya kadar bisikletle gidebilicegmi düşündüm(22 km kadracıık:).. önce wapurla kadıköyüne geçtik ark.la..sooraa o otobüse binmek için yanımdan ayrıldı we yolculuk başladı:)
    Nerdeyse 1 yılı geckin bi aradan sooraa ilk kez bisiklet üstünde olmak süper bi duygu öncelikle…..Altıyol ‘da duran trafigin arasından sıyrılmak zaten anlatılamas:)ancak henüz Bahariyeye gelmişken(yani sadece 1 km filan gittim) şöölee bi nefesim kesildi:))dedim sabaha ewde olurum anca…sooora geçti ama....yawaş yawaş geliyodum..derken babam aradı we şu diyalog yaşandı(B:BABAM….b:ben)
    B:NERDESİN…? -b:feneryolundayım…. B:TAKSİYLEMİ GELİYON? b:yok,bisikletle….. B:KAFAYI YEMİŞSİN SEN… b:saol baba….(çat!!!!teli kapadım…uyus oldum)
    Ama babanın ahını almamak gerekiyomuş….aradan 2 dakka gecmedi…zincir attı…ama öyle böyle diil.kadroya dolandı,sıkıştı filan….bi yandan aldıgım alyan anahtar takımıyla zinciri sıkıştıgı yerden kurtarmaya çalışırken bi yandan sönmez beye küfrediyodum o sinirle (SOORADAN,HATANIN BENDE OLDUGUNU ANLAYARAK,HEPSİNİ GERİ ALDIM TABİ:)yine de özür diliyom ama:)(bütün suc,aydınlık diye önünde ugraştıgım binanın,beni serseri yerine koyup "git,ötede yap ne yapıyosan..müdür çıkcak şimdi..!" diyen güvenliginde ama:p neyse..parçalanmış parmaklar we kırılmış alyan anahtarı takımıyla sona eren bu olaydan sooraa yolumda dewam ettim…
    Karşılaştıklarım ise gerçekten trajedikti…wallaa kusura bakmayın ama İstanbul ölmüş,aglıyanı yok….önce ellerindeki poşetlerle kafayı bulan sokak çocukları…sonra denize işeyen sarhoş abi…..sonra sahil boyunca,bütün otoparklarda,arabalarının içinde sewişmeye çalışan bisürü insancık….hattaa bırakın arabanın içini…ağabeynin biri o soguga ragmen bankın üzerinde ilgileniyodu hanfendiyle…..sooraa herkesin bildigi-ama benim çalışmaya bukadar erken başladıklarını bilmedigim malum hanfendilere rastladım bisürü….. kısacası cılkı çıkmıştı yani….
    We sonunda zafer…gösterge 22. km yi gösteriyo..arabam gösüktü…mutluluk gözlerimden,bütün vücuduma,özellikle bacaklarıma we popoma yayıldı:)lakin,bi sorun wardı.. bu bisiklet,bu arabaya nasıl sıgacak???araba seat ibiza,ufak bişiy yani…. Koltukları inidirdim,ugraştım,ettim..we ucu ucuna sıgdı bisiklet…..we insanoglunun en ufak bişiyden bile mutlu olabilme yetenegi… “iyiki 16” almışım diye sewinen salak bi tip:)(edit:sooradan bu boyutun bisikletin arabaya sıgmasını etkilemedigini fark ettim.ama,banane,mutlu oldum işte:)we bisikletle olan yolculuk sona ermiş oldu….çalıştır,vitese al..bas gaza:p ohhh beee..dünya warmış:p(şaka tabe:)

Uğur Taşdemir, nuriaktürk ve felis911 bunu beğendi.
  2. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok guzel bır yazı olmus duygularını okumak cok hosuma gıttı bır solukta okudum paylasım ıcın saolun....

jerry_f bunu beğendi.
  3. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    hayırlı olsun bir kron kullanıcısı daha oldu :)

4. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Cok keyifli bir yaziydi:D

Gule gule kullanin bisikletinizi.

jerry_f bunu beğendi.
  5. penelope

penelope Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun kronunuz. kronlar cogalıyor gıtgıde :D dunyayı istila etcez

6. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    güle güle kullanın.keyifli sürüşler dilerim...

7. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    bütün iyi temenniler için teşekürlerr:)

8. hhtatar

hhtatar Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkes iyi bir yazar olamaz tabi. Ama, duygularını yazmışsın. (Ayrıca gözlemlerin de son derece doğru.) Onun için yazıyı eleştirmeyeceğim.
    Bisikletinin hayırlı olmasını dilerim. Kazasız, belasız kullan.

jerry_f bunu beğendi.
  9. titus

titus Aktif Üye

Seviye:
    allah pısman etmesın ıyı gunlerde kullan bısıkletını

10. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    güle güle kullanın.kazasız belasız keyifli sürüşler.

11. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    hele bir de yeni kroncumuzun bisiklet anılarını anlatmaya başladımı tamamdır..:)

jerry_f bunu beğendi.
  12. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle kullan,

13. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    kabul ediyorum::)cümleler düşük,zamn zamn da türkçe katledilmiş:)ama yazı yzamayı oldum olası sewmem..bilgisayarda,ya da normal:)farketmiyo...dediginiz gibi,amaç yaşananların we bunun dogrultusunda hissedilenlerin paylaşımı:)saolun:)

14. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    en gözle görülür hata olan cümle içindeki kelime tekraraını düzeltti sagolsun halil:)

15. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    süper hikaye. ilk alımlar hep böyle galiba.:):):)

kazasız belasız sürüşler dileğim.paylaşım için teşekkürler...

jerry_f bunu beğendi.