Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Benim bisikletim hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uğur AKIŞ tarafından paylaşıldı.

1. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Uzun süredir almak istiyorum bisiklet.Aramızda bilgileriyle beni aydınlatıcak abilerim var.Benim istediğim bisiklet işe gidip gelirken olucak hafta sonları maxımum 100km cıvarı turlara gıtmeyı dusunuyorum.Tabiki kış geldi subat-mart arası alıcam fakat sizlerden yardım beklıyorum.Bu tutku cok güzel gercekten 3 ay once yapmıs oldugum Sefaköy-Silivri turunda cok amatörce bi bisikletle gidip hevesim dahada artmıstı.Hazır işlerim yolundayken maximum 850-900 arası bi fiyatta bi bisiklet arıyorum.En çokta uzun turlarda bana dayanabilecek ve gerekli donanımları kaliteli olan bir bisiklet arıyorum.Bana hangısı gıder resımlı olarak beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    kron veya sedona alabilirsiniz

3. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Biraz daha açıklayıcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

4. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Hani hafiften tekerleri ince olan bisikletler var onlar hosuma gıdıyor ama marka konusunu hıc bılmıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.İyi geceler.

5. canelmas

canelmas Üye

Seviye:
    ankara erdoğanlar bisikletten Lütfi bey i arayın. Elinde %20 indirimde güzel scott sub bisikletler var. yol bisikletiyle dağ bisikleti arası ve kısa tur için ideal aletler, bütçe ve amacı söyleyin size uygunu bulacaktır. ben ordan bir sub 10 aldım ve çok memnunum. bunun fiatı 800 euroydu ama ucuzları var. Sakın ola tur için kalın lastikli dağ bisikleti almayın.

6. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Sedona'nında böyle bir bisikleti vardı 711 V serisimiydi vede ben İstanbul'da oturuyorum.

7. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sedona 711 dağ bisikletidir. Ama bence ille de tur bisikleti almana gerek yok. Sedona 711 alabilirsin hem fiyat açısından da daha uygun. Aldıktan sonra da ince dış lastik taktırırsın. Ayrıca 711de kilitlemeli maşa da vardır. İhtiyaçlarına uygun olmuş olur bu bisiklet.

8. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
  9. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende yukarıdaki bazı arkadaşlar gibi düşünüp dağ bisikleti aldım :). Kısa uzun mesafe turlar yaparım arada da araziya çıkarım diye. Bisikletim dağ bisikleti çokda memnunum fakat neredeyse sürekli şehir içinde kullanıyorum. Daha sonra turlar için, kullandığım lastiklere göre epeyce ince ve dişsiz lastikler aldım. Bagaj takdırdım.Sonunda gördüm ki ne kadar tur amaçlı parça taktırsamda hem bisiklete yakışmıyor ( görünüş olarak) hem de bisikletin performansını kötü etkilediğini düşünüyorum. Çünkü bu dağ bisikletini üreten firmanın tur amaçlı bisikletleride var ve bu bisiklet tur için tasarlanmış olsa bunuda o kategoriye koyarlar öyle değil mi ? O yüzden sizin kullanımınız için uygun olan tur bisikleti ya da şehir bisikletidir. Bütçeniz yetmiyor ama scott sub serisi sizin için biçilmiş kaftan. Yurt dışında kargo bisikleti olarakda kullanılıyor bu model.

Bu arada şunuda söyleyeyim dağ bisikletini tur amaçlı modifiye edip kısa uzun mesafe tur yapan belki de yüzlerce insan var :). Onlar benim söylediğim şeylerden hiçde rahatsızlık duymuyor sanırım .

10. mask

mask Aktif Üye

Seviye:
  11. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşım merhaba,iyi bir noktaya değinmişsin,teşekkürler.

Mtb ye ince lastik taktırıp birkaç kez 500-600 km lik turlara çıktım, gitmeye gidiliyor ama 2. günden sonra sıkıntı veriyor,duruş pozisyonu sakat ayrıca mtb de bagaj vs. çok kötü duruyor..
    Bu yüzden bir de tur bisikleti aldım...
    Yalnız şehir içi için yine de ince lastik mtb yi tercih ederim...28 " tur bisikleti biraz hantal kalıyor,ne amaçla kullanılıcağına dikkat etmek gerekir.. düz maşalı Sub serisini denemedim ama birçok kişi için uygun olacağını düşünüyorum...trek fx ,xpecialized sirrus ve benzer aletler gibi...

mathcup bunu beğendi.