Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

benim bisiklet (lütfen bakın)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında ömerI tarafından paylaşıldı.

1. ömerI

ömerI Misafir

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    öncelikle hayırlı olsun.

size önereceğim kadro+maşa değişikliği yaparak başlayın(önemli çünkü çift amörtisörlü(bu tip) bisiklet görüntüden başka işe yaramıyor..). ondan sonra yavas yavas yükseltirsiniz bisikletinizi..

3. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ömer Aramıza Hoş Geldin.

Bisikletin Dağ,Tepe için Güzel,uzun Turlarda biraz yorar tabiki.

Güle,güle kullan ALLAH kaza bela vermesin.

Hoşça Kal,Sandık'lıya Selamlar...

4. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikleti hiç bozma. yeni bir şehir bisikleti al. istediğine binersin.

5. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    doğru söylenmiş.
    Bu bisiklete hiç bir masraf yapma. Bu haliyle kullanman uygun. Sanıyorum oldukca gençsin, enerjiksin .Buna dere tepe bin. :)
    Eğerolanağın varsa ikinci bir hafif bisiklet alırsın 28 Jant, şehir içi-tur bisikleti.

Böylece dönüşümlü kullanabilirsin.

6. ömerI

ömerI Misafir

çok saolun teşekkür ederim fakat yol bisikleti buralara pek uymaz gibi geliyor sizce???? çünkü heryer tepe siz öyle göründüğne bakmayın burası şehirden uzak köy gibi bir yer (toki) küçük olduğu için dışına çıkıyoruz bazende şehre 5km basıyoruz hiç sıkıntım olmadı ama sele rahat deil ne önerirsiniz

7. Ahmet Kırıkhanuğur

Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

Seviye:
    kardeşim boyun kaç onu bilemiyorum ama sele borusu çok kısa geldi bana çok alçakta kullanıyorsun biraz kaldırırsan daha rahat ve sağlıklı kullanırsın dizlerin bükükken bisiklete yüklenmen uzun vadede sana çok zarar verir bir diğer önemli konu bisiklete profesyonel gözlemi bakıyorsun yoksa geçici bir hevesmi senin için eğer sadece haftada bir iki gün şöyle bir tur atar dönerim diyorsan hiç masraf etme yok ciddi şekilde bineceğim diyorsan sana tavsiyelerimiz olabilir

8. Abdullah Yusufoğlu

Abdullah Yusufoğlu Üye

Seviye:
    Buna masraf yapmak yanlış olur, eyer gerçekten bisiklet sürmekten zevk alıyorsan, biraz para biriktir, bunuda sat, daha üst bi bisiklete geç, sadece önden amörtsörlü olmasını tafsiye ederim, bu fiyatlara arkadan amartsörlü bisikletlerin ömrü çok kısa olur..

9. ömerI

ömerI Misafir

dediğim gibi ilkbahar ve yazın her gün biniyorum ara sıra şehre gidiyorum (haftada bir kere 5km) kışın bazen kardada olsa okuluma gidiyorum (ayda 5-6 defa rüzgar olmadığı zaman)
    seleyi sorarsan selenin borusu zift olmuştu biraz temizledikten sonra foto çektim kaldırmayı unutmuşum..

10. ömerI

ömerI Misafir

ha birde buna suluk takılırmı hiç delik yok delinebilir mi?

11. ömerI

ömerI Misafir

bişi yazan yok mu?

12. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    suluk taktırmak için kadroyu deldirmek ne kadar doğru bilemedim.. onun yerine metal kelepçeler vardır nalburlarda onların yarımıyla suluğu tutturmayı denesen daha kolay olmaz mı? saçma olabilir ama kadro deldirmekten matıklı geldi bana :)

13. ömerI

ömerI Misafir

doğru söyedin saol bulmaya çalışıcam.

14. ömerözeren

ömerözeren Eski toprak

Adı:
    Ömer Özeren
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kazasız bol pedallamalar....

15. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Selenin rahat olmasını beklemek güç olur. Uç tarafı çok yukarda. Bu da corpus cavernosum'a(erkek cinsel organınındaki süngerimsi yapılar), kan götüren damarları sıkıştırır. 20-30 dk seleden kalkmadan sürdüldüğünde sanki cinsel organ yerinde yokmuş hissi yaratır,uyuşturur.aynı elimizin üstüne yattığımızdaki his gibi. Sürekli böyle kullanılırsa cinsel işlev bozukluğuna kadar gider. Hemen ilk iş seleyi yer ile paralel hale getirmelisin.

Bu bisiklete masraf yapmazdım ben. Ön amortisörlü bir şehir bisikleti veya bir mtb işini görür. Eğer çok engebeli ise az asfalt yol var ise mtb daha iyi olur. Asfalt yol ağırlıkta ise hibrit tur bisikletleri var . Ön amortisörlü 28" lastikli.

Eğer bütçe yok ise şu şekilde bir çözüm getirebilirsin. Selenin alt borusunun kadro ile olan boşluğu arasına bir metal sıkıştırarak orta amortisörü iptal etmiş gibi olursun sürüşü akıcılaştırır bu durum. İlla bişeyler daha yapayım dersen lastikleri değiştirip az dişli ya da dişsiz lastik alabilirsin. Bu da hızı arttırıyor.

Aynı tip bir bisiklet bende de var. Orta amrotisörü kırmıştım sürerken.Daha kuvvetlisini taktırdım. Lastikleri değiştirdim. Çok farkediyor . Başka bir bisiklete biniyor gibi oluyor insan.

Cengiz Gökalp bunu beğendi.
  16. ömerI

ömerI Misafir

Benim yol bisikleti rahat değil diye aldım. Bu rahat fakat sele kötü paralel hale gelmiyor. Bisikletçiye götürdüm bunlar böyle olmaz dedi. Yapamadım başka sele alıcam önerebileceğniz var mı?
    Hızı çok iyi. Zaten orta amortisör yok denicek kadar az esniyor. Binseniz sanki tek amortisörlü bisiklet sanırsınız.Ön amartisöru yağladım az çok çalışıyor.
    Ha bide ön amortisörün daha çok daha çalışmasını istiyorum ne yapabilirim?
    Lütfen yardım edin.

17. ömerI

ömerI Misafir

Yani bizim buralarda yol bisikleti kesinlikle olmaz.Yol bisikletiyle insanın canı çıkar.MTB alamam buna devam ama seneye olabilir.

18. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam benim arkadaşımda da bunun bir değişik versiyonu vardu. Bianchi Lock.. Kadro+Maşa değiştirdik bu hali aldı ve gayette güzel oldu ;)
    Eğer bir değişiklik yapmak istiyorsanız böyle bir değişiklik yapın. yoksa arkadaşların dediği gibi ikinci bir bisiklet alın.

19. ömerI

ömerI Misafir

Ne kadara oldu?

20. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    kadro + maşa en az 150 TL'ye bulabilirsiniz diye düşünüyorum.