Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bende Artık Geldim...

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında fatihy tarafından paylaşıldı.

1. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba değerli BisikletForum üyeleri.. Uzun süredir akşamları işten çıkıp yaklaşık 45dk yürüyorum. Spor amaçlı akşama kadar oturmaktayım çalıştığım işyerimde ve artık işe bisikletle gidip gelmeye karar verdim.:) Fakat bisiklet seçimim de kararsızım Katlanır bir bisiklet mi almayım yoksa Şehir bisikleti mi?:confused: Kararsızlık içindeyim çünki hafta sonları da uzun turlara çıkmak istiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi akşamlar...:)

2. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sadece ulaşım için ise katlanır ki benim de hayalimdir :) turlara da katılmak istiyorsanız hibrit veya dağ bisikleti daha uygun olur diye düşünüyorum.

3. Halil Barış Çaldıran

Halil Barış Çaldıran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hafta sonu uzun tur istiyorsanız şehir&tur bisikleti düşünmeniz daha doğru olur. çıkılan turların niteliğine göre sabitlenebilir ön süspansiyonlu maşası olan bir bisiklet almayı da düşünebilirsiniz, çoğu insanın hafta sonu turlarına mtb ile katılması kafanızı karıştıracak diğer bir etken olacaktır... :)

Tabii ki ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi belirtirseniz birçok forum demirbaşı arkadaşımız size büyük bir hevesle yardımcı olmaya çalışacaktır, çünkü birçoğumuzda hobi haline geldi o fiyata bu bisiklet çok daha iyi vb yorumlar yapmak :D

lealtad bunu beğendi.
  4. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok uzun süredir bizikletten uzak kaldım.. Neler olmuş neler :( Katlanır bisikleti çalıştığım iş yerimde daha rahat muhafaza ederim diye düşünüyorum. Orta seviye bir katlanır ile hafta sonra Fatih-Çapa'dan silivriye veya kumburgaz'a gitmek veya bu uzaklıkta ki yerlere gitmek zor olacak mıdır acaba?

5. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Fatih Bey foruma hoşgeldiniz.
    Ben kişisel olarak katlanır bisikletleri pek sevmiyorum, kullanım alanı biraz darmış gibi geliyor. Bana sizin için bir şehir-tur bisikleti, hafta sonları turlara çıkma isteğinizi de düşünürseniz sanki daha uzun vadeli ve kullanışlı bir yatırım olur gibi geliyor.
    Tabii ulaşımda metro, vapur gibi başka araçlara bisikletle binme ihtimali varsa katlanır bisiklet bir avantaj sağlayacaktır.
    Kendi koşullarınızı iyice değerlendirerek bir karar vermeniz gerekir. Yoksa birden fazla bisiklet sahibi olmayı göze alın. Çünkü bisiklet bir kez insanın kanına girdi mi önce katlanır bisiklet, sonra şehir-tur ardından bir de MTB sahibi olmak da var işin sonunda. :)
    Tekrar hoşgeldiniz.

Halil Barış Çaldıran bunu beğendi.
  6. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Fatih Bey ulaşım için katlanır bisiklet çok mantıklı Dahon marka herhangi bir modelini kefil de olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    Hem pratik hem inanın tecrübe edince kendiniz de hissedersiniz sürüş keyfi bir başka.
    İkinci ya da üçüncü demir atlar için de eğer haklarını ayrı ayrı vereceksiniz hiç tutmayın kendinizi ki bunu size dördüncüyü alınlamış biri söylüyor. :)

7. Deniz A

Deniz A Forum Bağımlısı

Adı:
    YDA
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fatih bey merhaba
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Katlanır bir bisiklet ile bahsettiğiniz mesafeyi kattetmeniz inanın gerçekten zor.
    Şehir bisikleti ve Mtb ile bile bu mesafe kondisyonu zayıf olanları inananın zorlar (Çapa-silivri arasından bahsediyorum)
    Katlanır bir bisklet işe geliş gidişlerinizde çok pratik olacaktır ama hafta sonları tur planlıyorsanır bir daha düşünün derim.
    Şehir bisikleti daha uygun gibi görünüyor.

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba :)
    Bende tam bu nedenlerle ulasim ve spor olsun diye baslayarak yillar sonra bisiklete donus yapmistim. Berbat durumdaki kondisyonum kisa zamanda toparlandi ve keyif turlarina da dondurdum. Kisisel tur tercihim kros ve arazi surusleri oldugu icin MTB kullaniyorum.
    Katlasnır bisiklet eger katlamiyorsaniz (ulasim araclari aktarmasi vb. gerekliligi yoksa yolunuz uzerinde) bana gore pek mantikli degil. Ancak katlanir bisiklet ile uzun turlar hatta uluslararasi turlar yapan da mevcut. Bisiklet türü secerken nasil herkes kullanim amacina uygun olmayan ama sevdigi tarz modellere yoneliyorsa, sizde istiyorsaniz katlanir alabilirsiniz. Sonucta temelde 2 teker, pedal ve insan gucu ile giden bir tasit:)
    Ergonomisi, dizayni, donanimi isi sadece daha spesifik hale getiriyor.

Katlanir bisikletle tur yapilmasina dair kucuk bir icerikte sunan bu roportaj belki size fikir konusunda yardimci olur:

Serkan Taşdelen ile Tur Bisikletçiliği

Simdiden size trafikte herkesin birbirine saygili oldugu yollarda, kazasiz belasiz, arizasiz, patlaksiz keyifli pedallar dilerim :)

fatihy bunu beğendi.
  9. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    teşekkür ederim @suat akman röportaj için baya aydınlattı çalıştığım iş yerinde arkadaşlarımın koridordan geçerken rahatsız olmamaları için daha çok katlanır bisiklet düşünüyorum bir kaç gün arkadaşımın 26inç MTB si ile işe gelip gidip ortamda ki nabızı yoklamaya çalışacağım baktım kimse rahatsız olmuyor durumdan herkes memnun o zaman katlanmasız MTB veya ŞEHİR/YOL bisikleti alacağım ve bu MTB bisiklet sanırım lastikleri değiştirilip ŞEHİR amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Yanlışsa eğer düzeltin lütfen :)

suat akman bunu beğendi.
  10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @fatihy eger lastik degistirip sehir bisikleti olarak kullanacaksaniz sehir/tur bisikleti almaniz daha mantikli. Ama kullanacak olan sizsiniz, ister katlanir ister MTB ye ince lastik, istersenis sehir/tur bisikleti secin. Keyif sizin ;) Severek bineceginiz, icinize sinen bir bisiklet olsun yeter :)

11. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Biran önce bunu çözmem lazım şehir/tur bisikleti daha çok hoşuma gidiyor göze daha güzel gözüküyor fakat kararsızım fazla bir bütçede ayıramıyorum sanırım 2.El bir ürün alacağım ortalama 500lira civarında önerebileceğiniz bir ürün var mıdır?

12. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba değerli forum üyeleri bugün bir kaç bisiklet buldum sahibinden.com üzerinden Salcano City Fun, NG450, NG650, disk fren shimano aktarıcılar falan var pek anlamıyorum linkini paylaşayım bisiklet ile ilgili düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ederim. teşekkürler :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ntili-sifir-ayarinda-ekstrali-183410945/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-salcano-city-fun-50-186878373/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-fiyat-kacirma-hidrolik-astro-162963197/detay

umarım yanlış yerden sormadım soruyu :) yanlışım varsa affola daha yeniyim :)

13. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, kullanım amacınıza uygun olarak almanız gereken bisiklet hibrid olacaktır, aynı zamanda 2.el düşündüğünüz için de hem güvenilir olması açısından hemde daha uygun olabilirliği açısından forumdan birinden almanızı tavsiye ederim. Forumun 2. el kısmını araştırın gerekirse konu açın almak istediğinize dair. Kolay gelsin ;)

fatihy bunu beğendi.
  14. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    merhaba @Emrah ONAN forumdan bir kaç kişiye yazdım geri dönüş olmadı bende forumdan arkadaşlardan almak istiyorum güvenilir olması açısından öneriniz için çok teşekkür ederim :)

Emrah ONAN bunu beğendi.
  15. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba ortalıktan nereden baksanız 1 sene kadar kayboldum bir süre arkadaşıma ait olan Salcano NG650 işe gelip gittim hiç bir sorun yaşamadım sonra lastikleri Decathlon'dan tur lastiği ile değiştirdim çok verim aldım bir sorun yaşamadım sonrasında şirkette depoda yer olmadığından hevesimiz kursağımda kaldı. Depoda tekrar yer açıldı artık fakat bisikleti bu arada biz başkasına hediye ettik ve ben tekrar her akşam işten çıkıp eve yürüyerek dönmeye karar verdim. Bu hafta sonu katlanabilir Ümit marka bisiklet alıyorum.

Gidip geldiğim yol İstanbul/Fatih-Bayrampaşa arasında oturanlar bilir Kocamustafapa/Bayrampaşa Akvaryum AVM(Artık Kapanmak Üzere) ortalama 5-6 km büyük lastikli bisiklet ile çok kolay gidip geldim şuanda kafama takılan konu 20'' jant bana sıkıntı çıkarır mı?

Yardımlarınızı ve görüşlerinizi esirgemeyin :)