Ben de yeni başlayacağım! Ama ciddi yardım lazım.

Tepki
43
@sinto

Teşekkür ederim, gayet güzel ve aklımda da olan bir fikir bu söylediğin :) BMX'im şimdilik olmasa da eski bir kaykaycı ve extreme spor hayranına "hayır" diyeceğini sanmıyorum zaten kimsenin. Vakit bulduğumda ve rastladığımda zaten konuşacağım street BMX'çilerle.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
emin ol olie-bunny hop dan daha zor ;)(kendim test ettim bizzat yaşadım)

Tepki
43
@HeriF

bizim kaykayda yaptığımız "ollie" den mi bahsediyorsun? yoksa bmx trick'leri içinde de ollie diye hareket mi var ? kaykaysa evet, 1 board ollie atmam 1.5 ayımı almıştı.. ama extreme sporlar sabır işidir, kaykayla 4 sene bana onu öğretti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aynen BİZİM sk8 teki olieden bahsediorum bunny hop dan daha zor ben 3 haftada zor öğrenmiştim ki ondan sonra kickflip var oda bunny+180 e eşit ye eşit ;)

ki ben hala lip-slide çalışıorum :D

Tepki
43
@HeriF

Hmm anladım şimdi. 180 ollie rahat ve yüksek yapıyorsan lipslide çok zor değil bu arada. denge kurmak zor sadece.. o da zamanla oluyor zaten.

Keşke ben de kayabilsem yeniden, ama çizim/tasarım kariyerimin başlamasıyla board'u duvara asmam bir oldu yıllar önce :) Yeni yeni düzene sokuyorum herşeyi, o yüzden kısaca xtreme spor hayatıma Bmx'le devam etme kararı aldım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ya normalde bende bmx ciyim ama para durumları eşitlenmedi sneye kaldı bende seneye kadar sk8 devam ediyim dedim

lip-slide ye gelince olie+180 kolay yanlız ucu oraya kondurup denge kurmak gerçekten zor(burası bmx bölümüydü dimi :D)

Tepki
43
@HeriF

Farklı hareketlerden bahsediyoruz sanırım. Lipslide, boru ya da merdiven trabzanlarında, uçlarla (tail ya da nose) değil board'un orta kısmıyla (hafif yan tarafıyla hatta) yapılır, Boardslide gibi. Senin dediğin hareket büyük ihtimalle noseslide ya da tailslide.

Bak mesela bu BS (backside) Lipslide:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4b/Backside_lipslide.jpg/427px-Backside_lipslide.jpg

Bu arada evet bir bisiklet forumunda skate kısmı olmaması gayet normal :) O yüzden benim başlığı kullanıyoruz, sorun yok konu uzamadığı ve asıl konu dağılmadığı sürece.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konu uzamasın o zamn benim çalıştığım hareket lip-slide ve ucu (truck arkası) oraya kondurmak gerçekten zor tail slide skate in uç noktasını kaldırıp kaymaktır benim yazdığımı anlamamışsın yada ben yanlış yazmışımdır :)

bu sırada sana bişi sorucam FS roll yapabiliomusun konu uzamasın diye özelden yazarsan daha iyi olur

herif.tt@hotmail.com

HKONE

Aktif Üye
Tepki
120
sana bmx satarım. 420 e bırakırımm. UMİT FREESTYLE AMA STREET İÇİN KULLANILIYOR. LİNK: (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bmx de o kadar vücut çalıştırma gerekmelik bi güç gerekmiyo ya,ben şahsen 183 boyum var ama 65 kiloyum,baya zayıfım yani,ama hiç bi sıkıntı olmuyo hareketlerde,güçten ziyade,teknik ve çalışma meselesi.
Bi de bence kaykaydaki kick flip le bmxdeki 180 eşit değil,kick flip baya üst bi seviyede bi hareket diye biliyorum,kaykayda 180 neyse bmx de de odur:) ,bence tabi

Tepki
43
@burnout_54

Yok zaten vücut olayına ben sağlıklı ve fit olmak için sigarayı bıraktıktan hemen sonra başlamıştım aylar önce, çünkü benim çizim/tasarım işleri sürekli oturmayı gerektiriyor, onun da insana kilo aldırma riski var. Ama bmx'e de faydası olacaktır tabii :) Onun dışında çok haklısın, öküz gibi kasmak lazım iyi bir binici olmak için.

Mesela favori adamlarımdan MirraCo team'den Ryan Guettler'ın kollar omuzlar falan ideal bence. Ne çok, ne az :

http://alpinestarsinc.com/files/galleries/ryansnewride_2007/2.jpg

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
atilla ağa valla o bana öyle geldi 2 sinide denedim ollieden sonra ilk denediğim hareket kick-flip di ondan söyledim..(benden kaynak lanıyo olabilir)

bence sen gt veya mirraco al