Ben bu bisikletçiye ne diyeyim?

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@mhtozel
Montajı sizin yapmanız kusuru size yükler, haklısınız ancak Kron'un size yaptığı açıklama saçmalıktan başka bir şey değil. Bu mantıkla Kron'un ya da başka herhangi bir markanın kadrodan başka bir şeyi yok ki sattığı bisiklette. Hatta kadro bile kendisine ait olmayanlar var. Aynı durum bir çok üründe geçerli. Aracın şanzumanı, bir çok metal ve plastik aksamı başka marka. Her biri için farklı servise mi gidiyoruz?
Zaten kanun satıcı ve tedarikçiyi de sorumlu tutuyor. Kron o shimano parçadan her şekilde sorumludur.

Scudo

kuranov

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
herkese merhaba tekrar
uzun bir süre mesaj yazamadım. bisikleti aldığım yere götürdüm. kolu fabrikaya göndermişler, onlar da böyle bir durumla ilk defa karşılaştıklarını söyleyip yenisini gönderdiler. hiçbir sorunla karşılaşmadım. gerek aldığım bisikletçi gerek shimano herhangi bir zorluk çıkarmadı.
herkese teşekkürler

Tepki
3
İsim
Barış Demir
Bisiklet
Cube
Muhtemelen sağ ve sol pedalı karıştırdığı için diş kaptırmış, işinin ehli olmadığı belli. Muhtemel kaynak yapalım diye gelecek yaptırma derim. Yeni bir çift kol ile işlemi halledebilirsiniz. Ayrıca pedalların üzerinde yönleri yazıyor kalınızda bulunsun.

Muhtemelen sağ ve sol pedalı karıştırdığı için diş kaptırmış, işinin ehli olmadığı belli. Muhtemel kaynak yapalım diye gelecek yaptırma derim. Yeni bir çift kol ile işlemi halledebilirsiniz. Ayrıca pedalların üzerinde yönleri yazıyor kalınızda bulunsun.

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynı durumu Eşimin küçük kardeşine alınan bisiklet ile yaşamıştım. Tam bir klasiktir ustalarımız arasında, benim durumumda alınan şehirde değildik ve pedal kolunun ucuzu ile değişimi yapılarak sonuçladı.:acpsnr:

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Merhaba, kron tandem bisikletimizin ön sol pedalı bisikleti alalı 1 ay olmadan oynayıp düştü. Dişleri yemiş. Sol tarafa sağ pedal takmışlar. Bisikleti kuran kişi ve fabrika tamdemlerde böyle takıldığını söyledi. Fakat bence bu doğru değil. Sol arkadaki aynı tek yapraklı aynakola ise sol pedal takmışlar. Yardım edebilir misiniz? Siz ne dersiniz.

Parça değişimi yapmalarını talep edeceğim. Farklı bir tek yaprağa uyan aynakol kolu bulsalar bile bu sefer dişleri ters olacak. Yani sağ pedal takmak gerekecek. Ve çıkma ihtimali olacak.

Tandemin markası da ne tesadüftür ki buradaki arkadaşların bisikletlere bakınca.

Daha önce şu başlığa da yazmıştım:
(link)

Dosyalar

fandango

Üye
Tepki
218
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Brompton
Merhaba, kron tandem bisikletimizin ön sol pedalı bisikleti alalı 1 ay olmadan oynayıp düştü. Dişleri yemiş. Sol tarafa sağ pedal takmışlar. Bisikleti kuran kişi ve fabrika tamdemlerde böyle takıldığını söyledi. Fakat bence bu doğru değil. Sol arkadaki aynı tek yapraklı aynakola ise sol pedal takmışlar. Yardım edebilir misiniz? Siz ne dersiniz.

Parça değişimi yapmalarını talep edeceğim. Farklı bir tek yaprağa uyan aynakol kolu bulsalar bile bu sefer dişleri ters olacak. Yani sağ pedal takmak gerekecek. Ve çıkma ihtimali olacak.

Tandemin markası da ne tesadüftür ki buradaki arkadaşların bisikletlere bakınca.

Daha önce şu başlığa da yazmıştım:
(link)
Biz ustalar neden tork anahtarı kullanmıyor diye tartışıyoruz ama gördüğüm kadarı ile durum çok daha vahim. Tork anahtarına gelene kadar önce sağı solu öğretmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: yenhesa