Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bembeyaz karlar yağdı Eskişehir'e, 9 yiğit bisikletli çıktı meydane...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ahmet Can Yakışır tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    10 yaşımdan beri hayalimdir; ne zaman kar yağsa, o ilk yağan tertemiz, bembeyaz karların üzerinde bisikletle dolaşmak istemişimdir. Bugün, yıllardır hayal ettiğimden de güzel bir gün oldu benim için... Zaten geceden antrenmanlıydım, bozuk_para sağ olsun öyle bir gaz vermişti ki, kendimi gecenin 2'sinde bembeyaz karların üzerinde bisiklet sürerken bulmuştum. Sonrasını biliyorsunuz zaten, duyuru yapıldı, mesajlar atıldı, telefonlar açıldı ve 28 Aralık 2008 Pazar günü Vilayet'in önünde buluşup geziyi yaptık :) Teknik bir nedenden dolayı şu an resimlere ulaşamıyorum, birkaç saat içinde yayınlayacağım...

2. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İşte beklenen fotoğraflar ve daha fazlası :)

Daha önceden kararlaştırdığımız gibi, saat 2'de Vilayet'in önünde buluştuk.

Herkes kısa sürede toplanınca, daha fazla beklemenin gereksiz olacağına kanaat getirdik ve harekete geçtik. Sonradan öğrendiğimize göre, yarım saat farkla kaçıranlar olmuş... Onlar da katılsaydı daha güzel olurdu, bir dahaki sefere inşallah...

Hareket ettikten sonra, ilk iş tabii ki çarşıya inmek oldu :D Adalar'da arka arkaya giderken, Migros'un önünde durup fotoğraf çekmeye karar verdik...

Adalar'dan sonra Haller'in ilerisindeki benzinliğe gittik, kaymamak için lastiklerini indiren arkadaşlar kar üstünde ilerlemenin zaten yeterince zor olduğunu farketmiş olacaklar ki burada lastiklerini yeniden şişirdiler :) Sonra hazır demiryolu geçidine yakınken, buradan tren yoluna girmeye karar verdik. Asıl macera da o zaman başladı :) Bisiklerlerimizin tekerlekleri karları yarıp geçerken, her pedal çevirişimizde ayaklarımız da karlara gömülüp çıkıyordu. Zordu, fakat kesinlikle çok eğlenceliydi :D Kondisyonu yeterince iyi olanlar balta girmemiş karları yararak ilerlerken, yorulmak istemeyenler de öndekilerin açtığı yolda ilerlediler. Böylece hepimizin jantları ve fren pabuçları önce kar, sonra da buzla kaplandı ve fren sistemlerimiz iptal oldu. Disk freni olanların ise böyle dertleri yoktu, ama karlar bizi bu kadar zorlarken zaten onlar da frenlerini kullanmaya pek gerek duymadılar :D

Böyle böyle Eskişehir Tren Garı'na vardığımızda, yine bir fotoğraf molası vermeye karar verdik ve olaylar gelişti...

Biz yukarıdaki fotoğrafları çekilirken, bir de baktık ilerideki trenin yük vagonunda bir bisiklet var :D Vay sen misin bizsiz oraya çıkan, hemen biz de dahil olduk olaya :D

Biz bu fotoğrafları çekerken yanımıza gelmeye kalkışıp da karlara batıp çıkmaya üşendiği için uzaktan seslenmeyi tercih eden bir görevli, bizi yukarıdan geçen yüksek gerilim hattı konusunda uyardı ve benim içimi çok burkan bir olayı hatırlamama sebep oldu... Sonbaharda, Eskişehir'i yeni kazanmış bir kız öğrenci arkadaşlarıyla tren garına gelmiş ve birlikte fotoğraf çekmeye başlamışlar. Kız herkesi yukarıdan alabilmek için bir trenin üstüne çıkmış, fakat tepesindeki yüksek gerilim hattını görmemiş. 35.000 Volt akıma kapılan kızın vücudunun %70'inden fazlası yanmış ve önce OGÜ Hastanesi'ne, oradan GATA'ya kaldırılmış. Önce bir bacağını, sonra diğerini ve bir de kolunu kesmek zorunda kalmışlar. Bir ara forumlarda bu kız için kan bağışı ilanları vardı, sonra hepsi bir anda kesildi çünkü kız ölmüştü. Kendisine rahmet, ailesine sabır dilerken bir yandan da herkesi böyle trajik bir olay yaşamamak için dikkatli olmaya davet ediyorum... Ayrıca görüldüğü gibi 5 dakika sonra sağlıklı ve hayatta olacağımızın bile garantisi yok, durum böyleyken hayatta ve sağlıklı olduğumuz zamanların tadını olabildiğince güzel çıkarmalıyız diye düşünüyorum ;) Biz de öyle yapıyoruz ve karlara bata çıka ilerlemeye devam ediyoruz :in:

Bir sonraki durağımız, CarrefourSa. Bisikletlerimizi kapalı otoparka kilitliyoruz, onlar orada karlarını eritip sularını süzerken biz de içeri girip sıcacık alışveriş merkezinde dolanıyoruz. En sonunda kolamızı, suyumuzu, pet pardaklarımızı alıp orayı terk ediyoruz. Bisikletleri güya karlarını eritip kendilerine gelsinler diye kapalı otoparka bıraktık ama nerdeee... Bıraktığımız gibi bizi bekliyorlar. Hâlâ frenlerimiz devre dışıyken, Carrefour'u terk ediyoruz. İstikamet, hemen karşıdaki park :cool:

Burada gayet eğlenceli bir sohbet ve action dolu 1 saat bizi bekliyor. Kolalarımıza buz niyetine kar katıyoruz, kartopu savaşı yapıyoruz, karlara uzanıyoruz, ve tabii ki fotoğraf çekiyoruz :)

Artık hava soğumaya başlıyor, biz de dönüş için yola çıkıyoruz. Onca aksiyondan sonra tabii ki yine bir Adalar turu yapıp, Doktorlar'da geziyi noktalıyoruz. Burada benim kardan adama dönüşmüş olduğum fark ediliyor ve o halim de anında ölümsüzleştiriliyor :D

Bere mi? Gidona asılı poşedin içinde :cool:

Böylece en keyifli gezilerimizden birinin sonuna geliyoruz, katılan herkese teşekkürler :in:

Gelelim teknik verilere... Herhalde en çok efor sarfettiğimiz, buna rağmen en az iş yaptığımız gezi bu olsa gerek :D

Toplam Mesafe: 14.08 km
    Toplam Pedal Çevirme Süresi: 1:34:19
    Ortalama Hız: 8.96 km/h :D

3. gRaVeSt0nE

gRaVeSt0nE Yeni Üye

Seviye:
    Eline sağlık Ahmet Abi hoş anlatım olmuş. Gezi gerçekten çok zevkliydi lastiklerden çıkan katur kutur sesleri bambakşa zaten :)

4. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    cesk,yanlışlık oldu.janny diye sana teşekkür ettik ama grup olarak siz de vardınız heralde.Olsun.Bu güzel manzarada gezmek çok güzel olsa gerek.jannyle beraber,hepinizi tebrik ediyorum :in:

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  5. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    herkesi canı gönülden kutlarım
    ayaklarınıza sağlık
    ah o kar bide buraya yağsa keşke

6. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Memleket manzarası:) Teşekkürler yaşattığınız için ...

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Nefis bir gün olmuş. Karda bisiklete binmenin tadını iyice çıkarmışsınız. Hayatın ve sağlıklı olmanın tadını çıkarma konusuna tamamen katılıyorum. Tüm ekibin ayaklarına sağlık. :)

8. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    beyler süper yılbaşı kartpostalı gibi bi matbaa ile enlaşın iyi satar benceeskişehir trenine atlayıp gelmek istedim hakkaten

9. Semih ekizceli

Semih ekizceli Kıdemli Üye

Seviye:
    Ahmet abi resimler ve anlatım cok güzel olmuş gelen herkezin ayaklarına sağlık
    kar süperdi eskişehirde ilk kar ve ardından okular tatil edildi :D
    bakalım bugunde ahmet abi he derse gene gezilcek :in:

10. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    Buralara kar yağmadığı için malesef içim buruk izliyorum resimleri, bolca yağmur var burada onunda zevki olmuyor. Umarım sizler gibi karlar üzerinde pedallarız, kahveler benden. Çok keyifli geçmiş gününüz.

ASTROCU ve Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  11. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık çok eğlenceli olmuş yüzünüzden belli
    paylaşım için teşekkürler

12. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Harika bir buluşma olmuş. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.

13. nqnr

nqnr Üye

Seviye:
    eeee ben de anca fırsat buldum ve geldim... o gün yani pazar günü benim en mutlu bir günümdü...çok güzel olmuştu....herkez başka bir hava katıyordu..biri foto cekmeye çalışıyor, biridesen drift atıyor, biride arkada kalıyor, ve bişey oldu diye korkuyorum ve dönüp ona bakıyoruz...gezerken carrefuar aklımıza geldi ve dedik oraya gidelim.. içerde biraz ısındık tam çıkcaz ki bir baktım birinin elinde cola ve aklıma şu geldi cola ve kar bu soğukta akılsızlık dedim ama içtikten sonra fikrim değişti tabi ..çok güzel oluyor.. tavsiyemdir...neyse uzun lafın kısası gelen arkdaşlarıma çok teşşekür ediyorum..AHMET abiyede.. bir dahaki gezilerde görüşmek üzere bol pedallı günler..

14. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    karın güzelliği bir başka oluyor

15. OrionOğuz

OrionOğuz Yeni Üye

Seviye:
    abicim saolasın fotoları koyduqun ıcın meraq etmıstım acaba nasıl cıkmısız dıe quzel cıkmısız be abı saol tekrar...

Ahmet Can Yakışır ve ikarus bunu beğendi.
  16. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Yiğitleri tebrik eder fotolar için teşekkür ederiz. :)

17. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    öncelikle gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim fotoların çoğu şahsım tarafından çekilmiştir!neyse ki bende 3.2 camera vardı!olmasaymış halimiz nice olurdu!en çok garda hiç dokunulmamış karları yarıp geçerken zevk aldım ve bisiklet sürmenin keyfini aldım!inşallah bidaha yağar ve bidaha gezi düzenleriz!herkese iyi forumlar dilerim!

18. B.Emre Kodal

B.Emre Kodal Kıdemli Üye

Seviye:
    gercekden guzel bi geziydi katılan herkese tşkler:)

19. Engin

Engin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    süpersiniz ... ne soğuk nede kar, vaz geçiremez sizi bu sevdadan...

20. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Karda bisiklet sürmek tahminim zevklidir ama birazda risklidir diye düşünüyorum. Fotoğraflar gerçekten çok güzel, dikkatli olun kendinize iyi bakın.