Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belleville'de Randevu / Les Triplettes de Belleville

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sifa tarafından paylaşıldı.

1. sifa

sifa Aktif Üye

Seviye:
    Filmin adı Türkçe'ye Belleville'de Randevu olarak çevrilmiş. Orijinal ismi ise 'Les Triplettes de Belleville', Sylvain Chomet'in yönettiği 2003 yapımı, birçok ödül almış bir animasyon film.

Konusu ise kısaca söyle: Madame de Souza ve bakmakta olduğu minik Champ Paris civarlarında yaşamaktadırlar. Madam Champ'ın mutsuz haline çok üzülmektedir.

Onu hayata bağlamak için önce Bruno adlı köpeği, bu kafi gelmeyince de üç tekerlekli bir bisiklet alır.

Champ'ın da özlemle beklediği bu bisiklet her şeyi değiştirecektir. Bisiklet zamanla hayatlarını en önemli parçası olur ve Fransa Bisiklet Turu hazırlıklarına başlanılır.

Ancak bu mutluluk uzun sürmez ve gözleri para hırsı bürümüş kötü kalpli adamlar Champ ve iki bisikletçiyi yarış sırasında Amerikanya'ya kaçırırlar.

Amaçları bisikletçileri bir otomatta yarıştırıp, üzerlerinden kumar oynatmaktır.

Arkadaşlar buradaki sahnelere özellikle dikkatinizi çekerim, aynı Norman Triplett'in seneler önce bisikletçiler üzerine yaptığı spor psikolojisi çalışması. Zavallılar bir şey farketmeden devamlı pedal çevirip duruyorlar :(

Tabi, gözü gibi baktığı torunu Champ'ın ortadan kaybolmasına kayıtsız kalmayacak olan Madam ve Bruno hemen yollara düşerler. Burada ekibe Belleville üçüzleri de katılır.

Hep beraber hain kişilerle mücadeleye başlanılır.

Arkadaşlar, bu animasyonu izlemenizi tavsiye ederim, çok güzel hazırlanmış. Dvd'sini 11 ytl ye satıyorlar.

sevgiler,
    şifa serdar özen

2. elsk

elsk Üye

Seviye:
    harika bir film olduğunu düşünüyorum ben de Serdar. Tanıtmakla ne iyi etmişsin. Eline sağlık. Bu animasyon beni ağlatmıştı bile...

3. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    yalnız yemek sahnesını pek tavsıye edemıyecegım onun harıcı guzel gercekten ve cok karamsar buldum ben bu anımasyonu.

4. sifa

sifa Aktif Üye

Seviye:
    Animasyon beni de duygulandırmıştı, şimdi yine kötü bi şey olacak diye insan huzursuz bekleyip duruyor. Evet ya, onca kurbağaya yazık oldu, ama napalım hazırlayanlar öyle buyurmuşlar.

5. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    İki hafta önce her hafta yaptığımız genel toplantıyı kısa kesip, bu filmi izlemeye zaman ayırdık, Biraz da sanat dedik. İyi de ettik ;)

6. sgtalper

sgtalper Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    trt de yayınlanmıştı trt de izledim ben güzel bir animasyon

7. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Çok güzel bir film. Animasyonları yapanlardan birisi de Türkmüş üstelik.

8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben de izlenmeli diyenlerdenim :)