Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bell Solar Kullanıcıları..

Konu, 'Giyim' kısmında Can Sonbay tarafından paylaşıldı.

1. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şunu belirtmeliyimki,profesyonel bi kask olarak ilk defa bi kask alıcam.Şekil itibariyle ve Bell'den kaynaklanan kalite itibariyle kafama yattı.Fakat kullanıcıları bu kask için ne düşünüyor acaba? Ya da bu fiyata önerebilecekleri daha güzel bi kask varmıdır? Açıkçası sitelerden araştırdığım üzere en güzel gözükeni bu oldu.. Bi rde engin tecrübelerin sesini duymak istedim...

2. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba. Bell kaskı seçmekle çok iyi bir seçim yaptığınız açık. Sonuçta BELL markası kask konusunda kendini kanıtlamış iyi bir marka. Seçtiğiniz model de oldukça güzel bir tasarıma sahip ve fiyat olarak da gayet makul bir kask. SOLAR modeli 290 gr. ağırlıkta ve 22 adet havalandırma deliği bulunuyor. Yalnız benim BELL markasında beğendiğim kask ALCHERA modeli. Bu model de 309 gr. ve 18 havalandırma deliği bulunuyor. Evet daha ağır ve 6 adet daha az havalandırma deliği bulunuyor. Ama ikisini yan yana koyunca sanki ALCHERA daha güzel duruyor ve daha büyük havalandırma delikleri ile sanki 137 TL'lik fiyatını hakediyor gibi.

Bir de benim kullandığım kaskı size tavsiye edebilirim. Kaskım TREK SONIC. 24 adet havalandırma deliğine sahip bu kask 270 gr. ve fiyatı da yine 137 TL. Bisiklete başladığımda uzun süre kask takma konusunda tereddüt ettim çünkü görünüş olarak gerçekten hiç hoşuma gitmiyordu ve rahatsızlık duyuyordum. Çoğu zaman beyzbol şapkam ile binerdim ve arkadaşlarım çok uyarırlardı. Bu kask ile tanışınca herşey değişti. Şimdi ondan ayrılamıyorum. O kadar güzel ki her binişten sonra çizik olmuş mu kontrol ederim, silerim ve kaldırırım. Ben siyahını bulamadım belki siz bulursunuz. (Hatta satan arkadaş varsa bana ulaşırsa memnun da olurum ;))

Can Sonbay ve S.GUCLU bunu beğendi.
  3. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne kadar bütce ayirdiniz bilmiyorum lakin mutlak suretle ChainReaction'a bir göz atin derim. Orada gördügünüz fiyatlarin üzerine 14 dolar da kargo ücreti ekleyeceksiniz. 10 gün kadar sonra kaskiniz elinizde olacak. Bell markasinin modellerini de, kalitesini de begenmedim acikcasi. Neden diye soracaksan verecek gecerli bir cevabim yok :) Ama begenmedim iste. Ben siyah renk bir Met Falco kullaniyorum. Ayar mekanizmasi unisize oldugu icin cok kullanisli. Yani yagmurlugun sapkasi varken de taksaniz ayarlayabilirsiniz boyunu. Bu soguk havalarda bere vb. kullananlar icin de kullanisli. 250 gr agirliginda ve benzerlerinde pek olmayan 360 derece havalandirma sagliyor.

MTB Helmets | Chain Reaction Cycles

Can Sonbay bunu beğendi.
  4. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Trek Sonic benimde kafamı kurcalayan kasklardan birisiydi,fakat fiyatı beni çok aşacağı için maalesef daha düşük fiyatlı kask arıyordum.Dolayısıyla Alchera yı da kafamdan çıkarmam gerekiyordu.. Bu arada limarların tiplerini maalesef beğenmiyorum. Fiyat aralğım da 0-100 Türk Lirası dır.. Cevaplarınız için çok teşekkürler..

5. kemalgur

kemalgur Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    selamlar, ben bunun dışında aynı zamanda bir motosiklet kullanıcısıyım. kapalı bell kask önerir misiniz

6. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Motosiklet kaskını bisiklette kullanamazsınız. 1.350 gr bisiklet için çok ağırdır. Hava sirkülasyonu kanalları yoğun spor için uygun değildir. Motosiklet için fevkalade güzel bir kasktır. Kaska sahipseniz ne âlâ, yok değilseniz kolay kolay bulabileceğinizi sanmıyorum. Üretimi maalesef bitti bu kaskın. Eğer bulabilirseniz mutlaka üretim tarihini kontrol edin.

7. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hortlatıyorum konuyu ama Bell Solar'ı kullanıyordum. -dum diyorum çünkü kaza geçirdim ve o kask sayesinde belki de hayattayım. Benim için kaskın eksi yönü ise çok fazla terletiyor. Havalandırması çok da iyi değil gibi ama güvenli.

8. aeneskral

aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende bell solar kullanıyorum. genel manada kasktan memnunum. havalandırma olarak bir yorum yapamayacağım çünkü kış ayındayız. kafamda buff ile kullanıyorum kaskı. artık yazın bakacağım havalandırma ve terletme durumuna.