Belirli bir hızdan sonra anormal bir ses geliyor

KuNDuZ

Aktif Üye
Tepki
55
Arkadaşlar benim salcano insomnia bisikletim var.. Bisikletimde zoom disk frenler var ve herşeyinden çok memnunum fakat başıma şöyle bir olay geldi.. Bisikletimin bakımını yaparken ön disk frene yağ bulaştı hem de bayağı bir çok.. Bisikletimi oto yıkamacıya götürdüm ve frenin içine sıcak tazzikli su tutturdum ve yağ %90 gitti.. Frenler yağlı olduğunda frenleri çok sıktığım için boşluk meydana geldi ve bisikletçide sıktırdım frenleri.. Şu anda yüksek hıza çıktığımda ön disk frenden ses geliyor ve bu eskiden olmazdı bunlardan sonra oldu.. Yıkamadan dolayı mı bi problem yapmıştır sıkmadan dolayımı ve nasıl halledebilirim.. Teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mekanik dismi hidrolikmi eğer mekanik ise daha önce kullanmıştım bu tür sesler normal bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mekanik ise kullanmıştım daha önce oradaki tecrübelerimden yararlanarak söylüyorum en iyisi olsa bile bu tür sesler normal ilk bir kaç kullanımda olmuyor ama ilerleyen kullanımlarda bu sesler baş gösteriyor malesef çaresi ya bu sesle idare etmek yada v fren veya son olarak hidrolik diske geçmek.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Diğer bir çare ise mekanik diskinizin kaliperini diske sürtmeyecek sekilde 5mm alyen ile ayarlamak olucaktır ki benim bile(hidrolik kullanmama ragmen) sık sık başıma gelen bir vukuat:).. Deneyin denemekten zarar gelmez aksine dagda bayırda tarlada heran ve heryerde başına talihsiz bir olay geldiğinde deneyim sahibi olmuş olursunuz ve "en yakın tamirci nerede?" seklinde bir arayısa girmemiş olursunuz ;)

• Beğen
Tepkiler: KuNDuZ

KuNDuZ

Aktif Üye
Tepki
55
Teşekkürler ama şu anda ön disk resmen tutmuyor... frene bastığım anda tutmak bi yana tekerlek diskin olduğu yere sola doğru yatıyor... bilya problemi olabilirmi acaba tekerler yamuk duruo :D

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Daha net bir bilgi vermek gerekirse, balatalarınıza bulaşan yağ tamamen çıkmamış ve o bölgede yer etmiş... Eğer araziye girme imkanınız varsa arazi sürüşü yapın. Arazide sürdüğünüzde çamur ve tozun yardımıyla balatalar aşınarak yağlı bölümün erimesi sağlanır. ;)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@freeridedrk

ya da Würth kullanın..
http://img1.loadtr.com/b-296284-DDD.jpg
çok faydasını gördüm