Belim kilitlendi. :(

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Öğlen evde eşime yardım etmek için ağır kaldırdım. Tam yere indirirken dikkatsizlik sonucu belime aşırı yük bindi ve aniden belim kilitlendi. :( Bengay ile masaj yaptırıp korse taktım. Olayın üzerinden 12 saat geçti, şu anda yavaşça oturup kalkabiliyorum. Hafta sonu olduğu için uzman doktora da gidemedim. İnşallah kalıcı bir hasar olmaz ve tekrar binebilirim bisikletime.
Dualarınızı bekliyorum.

Scudo

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, disk kayması, fıtık olma ihtimali var, ihmal etmeyin doktora gidin. Sakın ovucu, çekici gibi dalgasına bakan adamlara gitmeyin, daha da kötü eder.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kötü senaryolar üzerinde durmayıp moralinizi yüksek tutun. Tedavisi olmayan bir rahatsızlık olmadığına şükredin. Geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Daha iyi hissetmeme rağmen dikkatli hareket ediyorum. Yarın ilk iş doktora görüneceğim.

Tepki
9
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsun aynı sıkıntı bendede oldu evde eşyaların yerini değiştirirken 5 ay kadar önce oldu.
öncelerileri önemsemedim ama ağrılar artınca bir beyin cerrahına gittim muayene etti ve mr çektirdim sonuç başlangıç seviyesinde bel fıtığı çıktı
insanların çoğunda oluyomuş zorlamaya bağlı olarak işimde ağır bedenen zorluk derecesi olan bi iş ama olacağı varmış dikkat etmem gerekiyormuş artık
zorlarsam dahada ileriye gidebilirmiş.
ama çok şükür bisiklet sürmeme engel değil en azından şimdilik:(

• Beğen

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Ağır kaldırırken kesinlikle nefes tutmayın,düzenli bir şekilde nefes vererek ağırlığı kaldırın. Geçmişler olsun..

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun.

Evde uygun kapı eşiği yada barfix barı varsa tutunup ayakları aşağı sallandırarak bel omurlarının açılmasına yardımcı olabilirsiniz.
Televizyonda işin uzmanı bir doktor anlatıyordu, uydurma bir bilgi değil yani.

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Aşağıdaki tarif edeceğim hareketi yapmaya çalışın. Ben de fıtık var, azdıgı zaman yaparım. Doktor verdi.

1. Hareket: ellerinizin ve dizinizin üstünde durun. 4 ayaklı hayvan gibi. Yüzünüz ileri baksın. Sağ kolunuzu ileri uzatırken sol ayagınızı geriye doğru düz şekilde uzatın. Sonra aynı hareketi sol kol sağ bacak olara yapın.

2. Hareket: yüzüstü yere uzanın. Ellerinizi arkada birleştirin. Vücudunuzu kafanızı geriye kaldırarak hafif hafif yaylandırın. Bu hareket çok rahatlatır.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
konak hastanesinden randevu al bu akşamdan keskin. yarın sabah erkenden git. :(

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Yarın sabah ilk iş Seka Devlet'teyim inşallah.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bugün Beyin Cerrahı'na göründüm. Ciddi bir şey olmadığını söyleyip kas gevşetici iğne verdi 10 tane. İlkini vuruldum, acı içindeyim :D
İhtiyaten röntgen çektirdim. Bel düzleşmesi olduğu ortaya çıktı. Masa başı çalıştığımızdan olsa gerek. Bisiklete binmek için bir bahanem daha oldu yani :p

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bel düzleşmesi durumunda sürekli ve düzenli olarak yapılması gereken hareketler vardır. Sürekli oturarak çalışanlarda olan bir rahatsızlık zaten. Düzenli ve sürekli olarak yapılması gereken hareketleri vardır ve bu hareketler kişiye, durumuna göre değişir. İleri yaşlarda daha fazla sorun yaşamamak için şimdiden bir fizik tedavi uzmanı ile görüşüp yapmanız gereken hareketlerin listesini alın ve bir an önce başlayın derim. Geçmiş olsun.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
geçmiş olsun keskin, o inelerden babamda kullanırdı az çektirmedi adama :)

• Beğen

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
eskişehirde bi adam vardı eğer yakın bir zamanda belin kitlendiyse anında açabiliyordu benimde aynısı oldu adamın yanına gittim diyorki belin hangi haraketteyken kitlendi diyor mesela yerden kalkarken adam diyorki tekrar aynı hareketi yap diyor yaparken beline hafif haraketler yapıyor anında ağrı filan yok oluyor adamın yaptığı alternatifd tıp tabi istersen uzmanlarada görünebilirsin

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Olayın üzerinden bir hafta geçti. İlk iki gün Bengay ile ovulan belime korse taktım, sonraki beş gün toplamda 8 tane iğne yaptırdım ve istirahatli olduğum için işe gitmedim.
Şu anda rahatlıkla bisiklet sürebiliyorum hamd olsun. Bir aksilik olmazsa işe bisikletle gidip gelmeye devam edeceğim :)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet ertuğrul duyan

Bu tarz adamlara gidip fıtık olan, sakat kalan çok insan var ;) Alternatif tıp değil bu...