Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

belgrat istilası :)))

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Slm arkadaşlar,
    25 nisan Pazar günü düzenlemeyi planladığım bir Belgrat turuna katılım için desteğinizi bekliyorum..
    Beşiktaş iskelesinden start alacağımız turu ara ara hızlanarak fakat dikkatli ve araç-yaya güvenliğini tehlikeye atmadan Belgrat a kadar sürdürmeyi planlıyorum.sahil hattından çayır başı Bahçeköy istikametinden Belgrat a gireceğimiz turumuzda arkadaşların yanlarına almaları gereken herhangi bir yiyecek içecek malzemesine gerek yok.yolda içmeniz için su almanız yeterli.tabi gerekli olabilecek teçhizatı da unutmayalım.kask olmazsa olmaz değil ama olursa daha da mutlu oluruz.ekip olarak daha profesyonel görünmek ve dikkate alınmak için bu önemli.yeme içme olayına gelince Cuma gününe kadar katılım için bilgi veren arkadaşların sayısına göre et,sucuk ve adana dürüm hazırlanacak(dürümler hacı ustadan ve kimsenin cebi yanmayacak  ) katılımın ortalama 20-30 kişi kadar olmasını temenni ediyorum.bu turu düzenlememin daha farklı bir sebebi de var.bu sebeple ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi olacak projem için.konuyu da yemeklerimizi yerken ormanda konuşup anlatacağım ve eminim ki kimsenin hayır diyemeyeceği bir teklif olacak.bisiklete gönül veren,bisikletini daima hayatının bir parçası olarak gören tüm arkadaşlar davetlidir.yakın çevrenizdeki bisiklet sevdalısı arkadaşları da kolunuza takıp getirebilirsiniz.başta da söylediğim gibi ara hızlanacağımızdan performansı güçlü olmayan arkadaşlar yolda hem kendilerini zorlar hem de diğer arkadaşları kendisini beklemeye mecbur bırakır.lütfen bu uyarımı dikkate alın.kısaca kelle başı yapacağınız masrafa geleyim.köfte,sucuk,içecek,ekmek ve salata malzemesi için ortalama adam başı tutar 15 lirayı geçmeyecek.jest yapıp yanında tatlı getirmek isteyen olursa da hayır demeyiz yani.hatta duacısı oluruz  bu fiyata tıka basa yemek vaat etmiyorum.adam başı 4köfte 2-3 parça acılı sucuk şeklinde olacak.yok derseniz ki ‘’kardeşim ben gerçek mangal keyfi yapmak istiyorum,ince bonfile veya biftek istiyorum’’ o zaman da ortalama 20 lira gibi bir meblağ çıkar.etleri (inanın bana bir çok kasap bunu yapıyor.)metro grossmarketden faturası ile alıp 2 gün bahatlı yağda marine ederek dinlendirerek gerçek mangal keyfi yaşatıcam.dediğim gibi yemek ziyafetinden çok kafamdaki düşünceleri anlatmak istediğim bir tur olacak.diğer gruplarında yağtığı gibi telsiz sistemi ile ön ve arka ekip liderleri iletişim halinde olacak. Ayrıca tek ricam(zorunlu değil ama lütfen özen) kask,eldiven ve profesyonel bisikletçiye yakışır spor kıyafet.illa markalı bisiklet taytları gibi şeyler olması önemli değil.ama paçoz gibi de gitmeyelim.katılım için Cuma akşamına kadar bilgi vermenizi rica ediyorum.e-mail adreslerini ve cep numaralarınızıda eklerseniz sevinirim.yeterli sayıya ulaşamamız halinde gerekli bilgi herkese verilecek.sizin de önerileriniz varsa tur hakkında seve seve yardımda bulunmak isterim.ayrıca son bişey ;herkes tur gününe kadar aklında dikkate alınabilecek bir grup ismi düşünsün.bunuda yeterli sayıya ulaşmamız halinde oylama ile karar vericez.lütfen bu mesajı arkadaşlarınıza da iletin..
    Hepinize bol pedallı günler dilerim.
    Saygılarımla….

ENVER AVCI
    enverav@gmail.com
    envci@hotmail.com
    0533 491 70 59
    Enver avcı (face book)

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    başarılar enver dostum
    önce sana eski bir tur anımızı anlatayım belgrad turuna 2 sene önce tam 107 kişi katıldı evet yanlış duymadın tam 107 kişi gayet neşeli başladı başımıza geleceklerden habersiz tura soyunduk ben o vakitler arka takım kaptanı idim şimdi kendimi eleştireyim bunlara gerek yok tabi insanlar herkes arka takım kaptanı artı ekip lideridir tek bir kişide olmaz bu iş yani herkes turun sorumluluğuna ortak olur
    neyse yola koyulduk grup birbirinden koptu tabi 6 km lik bir konvoy oldu sonunda daha sonradan duydum trafik polisleri arkadaşları çevirmiş toplu gösteri kanununa muhalefetten polisin yetkisi var
    ki sahil yolu trafiği yoğun
    oraya 20 den fazla bisikletli girerse grup bölünür aşırı trafik yoğunlaşmaları akşam saatlerinde kendini göstermekte hele hele havalar ısındığı vakit insanlar bisikletle belgrada gitmiyorlar malesef araba ile gidiyorlar
    benim aklıma bir grup ismi geldi
    tabi kabul edersen
    bağımsız bisiklet topluluğu

bbt

:in: :in:

Ömer Faruk MUMCUOĞLU bunu beğendi.
  3. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    enver bence süper bir plan. her türlü destek için varım ben. bu aralar çok yoğum olmadığım için çekinmeden söyleyebilirsin

4. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, polis çevirip ne yapmış acaba? Devam etmelerine izin vermiş miydi? Böyle bir durumla karşılaşırsak bilgimiz olsun diye soruyorum.
    Teşekkürler

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    polisde uyarıda bulundu ama iyi niyetli bir polise çatıldı aksi takdirde ters bir polis memuru olsa idi ne olurdu adam başı 60 ytlye kadar cezası var bu kanun olduğu müddetçe polis malesef bu kanunu uygular ayrıca 107 kişi o sahil yolunda trafikte biraz riskli bir durumda oluşturabilirdi nitekim dar yollarda araçlar bizi bekledi tabi bu arada trafik arkadan durdu
    beşiktaşdan sarıyere kadar gidiş ve dönüşte geniş bisiklet yollarına ihtiyaç var o vakit değil 107 bisikletli binlerce bisikletli emniyetli bir şekilde gider gelir yalnız bu kanununda artık değişmesi ve hatta kaldırılması gerekmekte

onur ti bunu beğendi.
  6. erol kara

erol kara Yeni Üye

Seviye:
    toplantı gösteri yürüyüşleri kanunu

Madde 1 - Bu Kanun; toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil, şart ve usuller ile gerçek ve tüzel kişilerin düzenleyecekleri toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yerini, zamanını, usul ve şartlarını, düzenleme kurulunun görev ve sorumluluklarını, yetkili merciin yasaklama ve erteleme hallerini, güvenlik kuvvetlerinin görev ve yetkileri ile yasakları ve ceza hükümlerini düzenler,

kudret bey yukardaki kanuna istinaden anlaşılan sizin gruba trafik polisleri müdale etmiş
    genede geçmiş olsun aksi bir trafik polisi olsa idi durum daha bir değişik olabilirdi

7. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    süpersin enver kardeşim bende bu turda olmak isterdim vede yardım ede bilmek isterdim .ama malum bizim avrupa yakasında malesef bisiklet yolu kavramı yok bu yönden anadolu yakası oturannarı bize istinaden sahil bakımından daha şanslı sanırsam .kuru ceşmeden sonra yolları genişleştirdilr yayalar için evet cok güzel oldu ama bunu yapan belediye neden acaba hala geride yada gerideyiz aslında avrupa gibi yol yapım calışmaları esnasında bunuda şartmış gibi kafasına kazısa mühendisler her yapılan yeni yola 1mt bisiklet yoluna ayırsalar sahillerde sorun kalmıycak trafik cok oluyo diye yaya yoluna giriyoruz insannar haklı olarak tepki gösteriyolar he şunuda unutmamak lazım bizim malesef türk kültüründe yapılan bisiklet yollarına araba park ediyolar hatta değnekciler parayla park yaptırıyolar ücretli buunu aşsa aşsa bisiklet dernekleri aşıp mercilere devamlı olarak lanse etmesi lazım ama malesef bunu yapmıyolar yapın ozaman bi eylem . izinli bisikletliler ssesini duyursun malum ağlamayana meme yok bizzde katkı yapalım özellikle bisiklet bayramında büyük tepki cekiceni sanıyorum .ama anca konuştuklarımızla kalıyo herşey konuya gelelim dağıttım konuyu sanırsam enver kardeşim bende turunu destekliyorum her nekadar yataktan olsada:D ama kalkınca tanışmak ümidiyle he bu arada belgrattada mangal başka güzel olur . şimdiden afiyet olsun hepinize

Ömer Faruk MUMCUOĞLU bunu beğendi.
  8. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    slm kudret abi.uyarılarına gerçekten teşekkür.bu durumda polis çok ciddi bir asıkıntı yaratmayacaktır diye tahmin ediyorum.malum dayı emniyet müdürü olunca daha rahat oluyor.tabi kural ihlali yapılırsa önce dayı öper beni.buna önceden emniyete gerekli bilgi vererek bir çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum.grup adı hoş olabilir.oylamaya dahil edeceğime emin ol.umarım senide görürüz aramızda..

arkadaşlar polis işini bana bırakın.gerekirse araya 200 metre mesafe koyarak bağımsız iki grup havası veririz ama çok da gerek kalmaz.dayı emn. müdürü.konuşur hallderim ben.olmadı polisleride mangala davet ederiz olur biter :)

ah kardeşim.dediklerin de ne kadar haklı olduğunu yetkililerde anlasalar herşey daha güzel olacak.trafiği bile rahatlatır güzel bir bisiklet yolu.ama gelde anlat.fakat söz bu grubu kurup dikkate alınabilecek bir sayıya ulaştırabilirsek dayımdan da destek isteyerek belediye başkanlarına durumu yansıtmaya çalışıcam.sesimiz ne kadar yüksek olursa o kadar dikkate alınırız.senin yüzünden bende bi yerimi kırıcam.ense yapmak güzel oluyordur herhalde.

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum kimliğini unutma derim
    benim peder jandarma albayı idi ama bazen geçmiyordu onun düdüğü :D :D
    dikkat derim
    valla çok katılımda izin olursa allah derim

bol şans

10. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kudret abicim biliyorsun özelliklerde son zamanlarda dahada belirgin oldu,polis askeri takmaz,asker polisi sallamaz.yani teflon tavaya demir kaşık değmez.bilmem anlatabildimmi.sen işin orasını bana bırak. ;)

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

aman polisde lazım askerde

:D :D :D :D :D

12. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle asker lazım kudret abi.mazaallahbirileri ülkeye göz dikerse ilk mermiyi onlar sıkacak.polisler değil.bir ülkede polis olmadığı için savaş çıkmaz ama o ülkede asker yoksa bittiğimiz an o andır.

13. FaTiH YıLDıZ

FaTiH YıLDıZ Üye

Adı:
    Fatih Yıldız
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçen pazar yine belgrada gidecektik. kasksız geldim diye artistin biri almadı beni gruba. sizde öyle yaparsanız arkanızdan gelir mangalınıza kum atarım ha :D

14. haceli yılmaz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ya nekadar guru kırıcıdır ya bu durum ya insannar tura eğlenmeye geliyo kardeşim bi hafta sonu he turda yyada misal yemek yerken falan arkadaşlara kaskın ve eldiven takmanın önemini annatırsın bisiklet kıyafetlerinin aavantajlarını annatırsın o kişiler zaten düşünürse bunu uygular he ben takmıycam kardeşim diyenede engel olamassın neticede bir birliktelik aktivite düzenliyosun ama malesef bazıları bunu disipline almış askeriye misali yok öncü yok arkcı ama arkada klanlardanda malesef haberleri yok :D neyse kardeşim takma kafana fazla yaşasın özgür bisiklet guruplarııııı

15. FaTiH YıLDıZ

FaTiH YıLDıZ Üye

Adı:
    Fatih Yıldız
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hiç sorma abicim ya. sanki bana bişey olsa ondan sorulacak. ekip lideride ne demek oluyorsa. ben kendi sorumluluğumu almışım binmişim bisikletime gelmişim. bu sefer böyle olsun ama bi dahaki sefere kesinlikle almam dese ne ala.

16. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizim gopedal bir karaburun turu yapmazsa gelmek isterim..

17. haceli yılmaz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    işte insanları bu spordan böyle soğutuyolar malesef kardeşim ama bizim savunduğumuz olay herkesi her kesim her düşünceyi bi arada barındırmak yok eldivenin yok gelemessin yok kaskın yok gelemessin gurubu bozma beni gecemessin gibi bi dolu sacmalık ..inş onnarda yaptığı şeylerin farkına varırlarda kimseyi kırmadan bu turlara yeni katılımcılarda ilave edrler insannnarı dışlayarak bişey yapılamaz

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    fatih şaka maka acaip kondüsyonlu beraberdik belgradda
    fatih dediklerin doğru ama ne yaparsın
    yaşasın bağımsız bisiklet kullanıcıları

19. erdal ırmak

erdal ırmak Aktif Üye

Seviye:
    sizlere destek olmak için gelecem... GENÇLERE DESTEK HEMDE TAM DESDEK......

TÜRKER ÜNAL bunu beğendi.
  20. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    slm fatih.vallahi o gün telefonunu almadım diye acayip pişman oldum.hatta arkadaşın tekine de bu durumu anlattım oda keşke numarasını alsaydın dedi.gel sen gel.kask için zorunluluk fikirlerimi hayata geçirdikten sonra mecbur olacak.şu an rahat ol.hatta yanına bi şişe vodka al öyle gel.bu arada et kumlu daha güzel olur

teşekkür ederiz ilginize.abilerimizide görmek isteriz tabi aramızda.bekliyoruz...

arkadaşlar toplanma beşiktaş barbaros hayrettin heykeli önünden saat 9:30 da olacaktır.saat 10'da pedallara tam güç verip uçuşa geçicez...