Belgrad, Aydos ormanı ve katlanır bisiklet

Rockallen

Üye
Tepki
1
İsim
Alan Tunceli
Bisiklet
Salcano
İyi forumlar herkese ,benim sorum istanbulda belgrad ve aydos ormanlarına gidenlere geliyor.Benim salcano izmir marka bir katlanabilir bisikletim var genelde sahil yollarında kullanıyorum maksimum kadıköy - pendik back to back yapıyorum.Aydos ormanı ve belgrad ormanında dolaşmak için mtb şartmı ,katlanabilir bisikletim beni üzmeden bu rotaları yapabilirmiyim teşekkürler.

Scudo

FustiLyus

Üye
Tepki
14
İsim
Fuat
Bisiklet
Carraro
Bu soruya ben de sehir bisikletini ekleyebilir miyim? :)

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
Belgrad Ormanı için konuşursak, katlanır bisiklet ile yazın ve kuru havalarda çok rahat gezebilirsiniz fakat kışın biraz zorlayabilir. Çünkü ortam çamurlu oluyor yer yer. Tabi sadece asfalt bölümde gezmeyi seçerseniz kışın da sorun yaşamazsınız fakat o zaman da ormanın küçük bir bölümüne sıkışmış olacaksınız. :)

Şehir bisikleti ile eğer uygun lastiğiniz varsa kışın da gezebilirsiniz ormanda. Ben ilk zaten şehir bisikletiyle ormanı gezmeye başlamıştım ve hiç sıkıntı yaşamadım. :)

• Beğen
Tepkiler: CaGe ve FustiLyus

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Ormanın içinde normal yol düzgün ve asfalt. Aşırı bi fırtına olup yola çamur vs. geçmedikçe sorun olmaz. Ama ben ormana gidip patikaya giricem dersen elbette uygun bisiklet ve lastik gerekir;)

FustiLyus

Üye
Tepki
14
İsim
Fuat
Bisiklet
Carraro
@dodobir cevap için teşekkürler. Uygun lastik nedir, ormek veya özellik vererek açar mısınız.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@FustiLyus Şuanki lastiğiniz nasıl bilmiyorum ama şehir veya hibrit modellerin lastikleri genelde zaten hem sert hem de toprak zeminde sürüşe uygun oluyor. Buna rağmen ben yağış sonrası çamurlu ortamda sürüş yapacağım bol bol diyorsanız daha kalın ve dişli bir lastik takabilirsiniz. Ama ben ormana arada kırk yılda bir giderim zaten derseniz çok muhtemelen şuanki lastiğiniz yeterli olur, eğer salt yol lastiği değilse.

• Beğen
Tepkiler: FustiLyus

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Belgrad ormanı bana bir hayli uzak, Aydos ise en sevdiğim yürüyüş parkurlarından.

Yürüyüş diyorum, zira yollar girişten itibaren salatalık tarlası kıvamında. Mtb, belki bir cross hibrit yahut cyclocross ile rahat edilebilir ancak yol bisikletine kesinlikle uygun değil.

Araç yoluna paralel ilerleyen yolda fazla eğim olmadığı için uygun bir lastik kullanılarak katlanır bisiklet ile de sürüş mümkün olabilir.

Lakin esas güzelliklerin bulunduğu tepe noktalara tahminen %10'u geçen eğimlerle çıkılıyor. Bir şekilde zemin sorununu aşsanız bile katlanır bisikletinizin dişli oranları bu eğimlerde sizi ve dizlerinizi üzebilir.

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belgrad ormanında güzel bir pazar sabahı, kış güneşi varken havada turlamak çok güzel olur bisikletinizle.. Fakat kısıtlı olur @dodobir arkadaşımızın da dediği gibi.. Zamanla belki sizde mtb ye geçersiniz,

• Beğen
Tepkiler: dodobir

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Hafta sonlarında belgrad ormanında biniyorum, katlanır bisikletle de şehir bisikletiyle de gezebilirsiniz. Bu zamanlarda belirli yerlerde inip çamur yüzünden yürümek zorunda kalabilirsiniz ama genel olarak sıkıntı yaşamazsınız. Ama biraz daha eğleneyim derseniz ormanın tadı MTB ile çıkar :)

Bu arada bir kere orman içinde toz toprak yollarda şehir bisikletiyle arkasına römork takılı olarak çocuğunu gezdiren birini görmüştüm...

• Beğen
Tepkiler: emre_s

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
google mapste belgrad ormanında gördüğünüz yolların asfalt olması lazım (hepsinden geçmedim tabi) yer yer bozulmalar var ama gezmek için çekinmeden gidip deneyebilirsiniz .

Bir planımı şöyle hayata geçirdim
-hacıosmana kadar metro ile gidip enerji tasarrufu (henüz kahvaltı yapılmamıştı)
-orman yolundan bahçeköy (yokuş ama öldürücü değil)
-bilice börekçisinde 1.5 kıymalı börek
-ormana gidiş ve gezebildiğin kadar gez ( bir o şeklinde dönüş planlamıştım ama u dönüşü yaptım ne de olsa verilmişim sözü yoktu)
- Bahçeköy kemer altından geçen yoldan sahile gidiş (bu yol fevkalede ama kamyon ve bilumum araçlar hızlı geçiyor )
- sahilden püfür püfür dönüş

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Katlanır ile Polonezköy nasıl olur peki?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@mrth
Polonezköy'ün araba yollarında sürebilirsiniz. (Yokuş performansınız önemli)
Ama asıl orman içi parkurlar tehlikeli olur katlanır bisikletle. Dik inişler, lastik genişliğinde patikalar ve düşme ihtimaliniz olan bir dere yatağının yanında çevik, yere iyi tutunan bir dağ bisikleti şart derim.

• Beğen
Tepkiler: mrth ve akify.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer