Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyeye e-mail

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alicanpek tarafından paylaşıldı.

1. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Boğaziçi Köprüsünden geçtiğimiz gün Çevre ve Orman Bakan'ının sözlerini Şişli Belediyesine ve Başkanına iletmek için bir e-mail yolladım. Hem bilgilendirmek hem de ilgilenmelerini sağlamak için, biraz yardımım dokunursa ne mutlu bana. Herkesin bağlı olduğu belediyeye veya yönetimine bu tip bir mail yollaması yada irtibata geçmesi biz bisikletlilerin önemini daha büyük bir kitleye duyurup, beklediğimiz saygıyı bizlere kazandırabilir.

"Çevre ve Orman Bakanı'nın da bizzat belirttiği gibi, artık bisikletliler için yol projeleri ve sistemleri üreten belediyelere bakanlık tarafından destek ve ödüllendirmelerin olacağını biliyor musunuz?

Bisiklet, önemini kavramış her ülkede çok fazla kullanılan, çevreye duyarlı, sağlıklı ve sessiz tek araçtır. Bisiklet kullanımına teşvik ve bisikletliler için yol yapımı, bisiklet parkları hem belediyeniz için ödüllendirme sebebi, hem Şişli Belediyesi sınırları içindeki trafiğin yoğunluğunun azalmasına yardımcı olup, çevre kirliliğini önemli ölçüde azaltıp, küresel ısınma içinde çok duyarlı bir davranış olacaktır.

Lütfen biz bisikletlileri destekleyiniz, yolları bisikletliler için de kullanılır bir hale getirin, belediyeler için öncü olun ve medeni ülkeler seviyesine çıkmamıza yardımcı olun. Bahsettiğim bisikletliler kasklı, eldivenli, profesyonel ve bilinçli, kurallara uyan ve saygılı, doğa ve insan dostu bisikletlilerdir. Belediyemizden ve Sayın Mustafa Sarıgül'den bunu rica ediyorum. Teşekkür ederim."

eYa bunu beğendi.
  2. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Konuyu kapatabilirsiniz
    duyarsızlık daha ağır bastı