Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyeler !! Ve Mazgallar !!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında SerkanNamazcı tarafından paylaşıldı.

1. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hayatımda ilk defa başıma geliyorki iyiki yavaş gidiyordum... konuya böyle direk bir giriş yapmam sizleri şaşırtmasınn çünkü az daha kafamı yarıyordumm..

Neyse hikayeye geçelim..

Evden sahil turu yapmak için sahile yola çıkıyordum patikalardan merkeze doğru ilerlerken Darıca belediyesinin Oradan geçiyorum .. Sağ Şeritten aheste aheste giderken ve de bir o kadar tehlikeli yoldan giderken yanımdan minibusler geciyordu, öğrencilerin çıkış vakitleri.. birden ön tekerin kayboldugunu fark ediyorum ve büyük bir teklike atlatıyorum zaten ben yere düşüyorummm .. bir belediyeye bakıyorum birde bana .. zaten müsait bir zamanda sikayet mektubu yazacagım..
    Resim'e tıklayın tam boyutlu görüntü için şok olacaksınız !!
    Michelin wild Racer ''2'' kocaman tekerler girdigine göre engelli bir vatandaş o yoldan gitmek zorunda kalsaa ne olurdu !! allah korusun
    :eek:

2. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ne diyorsunuz !!!! verilmiş sadakanız varmıs, cok gecmis olsun..

sadana ve SerkanNamazcı bunu beğendi.
  3. SerkanNamazcı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Allah razı olsun ''Allahtan çok yavaş gidiyordum .. Resim'i yükledim hak vereceksiniz....Birde zoom yapıp bakın :boese157:

4. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    niye yol ile paralel yapıyorlar anlayamadım
    dikine olsa yada
    keşke hepsi şu şekilde olsa :(

kaldırım tipi mazgal

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  5. SerkanNamazcı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Güzel kardeşim düşün hızlı gittiğimi artık 5 metre ucardım her halde ..

6. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    görüntü facia galiba fotoyu çekende sizsiniz ayakların durumundan belli ben ne yapmışım yha der gibi

7. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben genelde açılı girmeye çalışıyorum ama bu sefer yoldaki araç sürücüleri korna basıyor. Çünkü düz giden biri birden sağ sol yapınca korkuyor önüne çıkacam sanıyor.

Hayatımda bir kere başıma geldi, küçükken alınan yarış bisikletimi denerken girmiştim. Alışık değildik tabi dalgınlığa geldi.

Tekrar geçmiş olsun.

Alper Onur ARSLAN ve sadana bunu beğendi.
  8. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye de alışılmış durumlardan biri aslında ama size denk gelmemiş.
    Serkan dün akşam o kadar sinirlendim ki ... Anlatamam. Bırakın bisikleti , kocaman arabayla köstebek yuvalarından kaçmaktan artık yoruldum.Bisiklet ve yaya kullanıcıları'nın vay haline . Ana yollarda dâhil. Delik deşik.
    Araba’nın her yeri zarar. Onu da bırakın, kaçayım derken başka bir riskle karşılaşıyorsunuz. Orada, ALLAH korusun birisi ölse anca öyle emniyet alırlar. Geçen 2 polisin vefa at etmesinden sonra alına güvenlik gibi.

Bu arada çok geçmiş olsun. Ciden verilmiş bir sadakan varmış.

O basit gibi görülen çarpma anın da her şey olabilir.

Uzun zamandır bende böyle anlamlı bir konu açmak istemiştim.

Paylaşım için teşekkürler.

Faruk ÇUBUKCU ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bizim memleketimizde belediyecilik deyince parti ismine ve toprak üstündeki faaliyetlere oy verildiği için gayet normal arkadaşlar bu durumlar.Kimse belediye seçiminde alt yapı çalışması nedir ne kadar yapılmıştır. asfaltlama yaptı mı,atık sular ne oluyor,kanalizasyon çalışmaları ne boyutta bakmıyor ki.Anca park yapıldı mı şelale varmı top sahası var mı heykel durumları nedir ve hangi partiden o şekilde belediye başkanı seçiyoruz.Çok cok geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış diyerek konuyu bitiriyorum.

10. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Serkan çok geçmiş olsun, iyikisinde yavaş ilerlemişsin, verilmiş sadakan varmış. Sanırım özellikle yola dikey yapıyolar araçlar üzerinden geçerken sarsmasın diye, tesadüf olarak yapılsa arada sırada paraleline denk gelirdik :). AVM girişlerinde vs. sürekli girişe dikey yapıyorlar. Bisikletliyi düşünen yok tabi, bu adamlar için bisiklet ne? Bisikletli ne ? Kimin umrundayız ki...

11. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Rotor falan da zarar görmüştür.Geçmiş olsun.

12. Mustafa Şükrü Yıldırım

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Jantın komple gireceği kadar geniş değil gibi gözüküyor :).

13. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynı olayı yıllar önce bende yaşamıştım hızla giderken hemde :) ama şansım varmış düşmeden kurtardım bi şekilde nasıl oldu tam hatırlamıyorum ama o mazgala ilk düşüş anı bambaşka ilk önce insan ne olduğunu bile anlamadan bi bakmışsın ön tekerin yarısı mazgalın içinde gülermisin ağlarmısın.birde hep dikkat ederim benzincilerin giriş ve çıkışlarındada var bu tür geniş mazgallardan hep dik değilde açılı girmeye çalışın benzinci girişlerine geçmiş olsun tekrar.

14. SerkanNamazcı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bunu şöyle acıklayayım ani bir şekilde tokat yemeye benzer yolda konsentre olmuşken mandallara kadar jand giriyor sen ne olduğunu anlamıyorsun 10cm sol tarafım yol arabalar geçiyor belediye tam arkamda hadi bana ahmete osmana hakana bir şey olmadı . Birisine denk geldi insan hayatı bu kadar basit ucuz olamaz. Hadi düştüm diyelim yavaşta gitsem . . Düşme esnasında Kafam yarılsa arabanın önüne düşsem boynum kırılsa . . Ufak kazaya benziyor ama büyük sorunlarla bitebilirdi. Resim kaza sonrasında çekmiştim . Göbek mandalına kadar girmişti bisikletde sorun yok .rabbim kazalardan belalardan saklasın cümlemizi.

15. Mustafa Şükrü Yıldırım

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ucuz atlatmışsın serkan gerçekten. Disklere birşey oldumu mandallara kadar girince.

16. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun.
    Yol bisikletine ilk bindiğim zamanlarda,ben de mazgal faciası yaşadım.Tahmin edersiniz ki yol bisikletiyle baya bi uçtuk :(

17. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu lanet mazgalları defalar ca belediyeye söyleme me rağmen su akışı için büyük bir delik gerekli olduğunu söylediler ve dayanamadım yolun projesine kadar araştırmaya koyuldum ve şok oldum yolda bir ucdan bir uca usulsüzce yerleştirilmiş mazgalların malzemeden çalmak amaçlı yapıldığını gördüm oysa bu mazgallar 50 şer metre ara ile yerleştirlmeliymiş üstelik yarı kaldırıma gömülü olarak belediyeye bu belgeleri yollayınca ilkin gerekeğinin yapılacağına dair bir yazı daha sonra belediyeden davet edildim yaklaşık iki sene içersinde bütün ana caddedeki mazgallar değişti fakat ara yollarda hala bu salak şeylerden var

Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  18. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun, çok kötü bir durum. ALLAH birdaha kimseye yaşatmasın.

Bu tür durumlar çoğunlukla benim dahil genellikle bisiklet sürücülerinin başına gelmekte. Ya bilinçsizce ya da kasti olarak yapılıyor bunlar. Denildiği üzere küçük bir sorun gibi görünüyor ancak oldukça büyük ve ani gerçekleşen bir kaza nedeni.

ALLAH birdaha yaşatmasın...

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  19. SerkanNamazcı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Bu haftaki turda karşıma cıktı zaten gölcük sahilde felan var. ama bir az daha dar kaygan olsa girer direk cümp