Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye yol yapacağız dese, kazma kürek alır çalışırım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında FarukDemir tarafından paylaşıldı.

1. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    "Yaz-kış demeden her gün, kar, yağmur, fırtına da olsa günde 25 kilometre bisiklete biniyorum. Çekimim olduğu günler bile üşenmeyip sabah 06.00'da kalkar sahilde bisiklete binerim. Formumu bisiklete binmeye borçluyum. Anadolu yakasında bir defile ya da çekim varsa mutlaka bisikletle giderim. Bu da tabii bazen büyük şaşkınlığa yol açıyor. Danimarka'da başbakan ve prens bile işlerine giderken bisiklete biniyorlar. Bisiklet formda kalmak isteyenler için de ideal. Özellikle kalça, basen ve bacakları çalıştırıyor ve incelmesini sağlıyor. Benim için en güzel, en pahalı otomobilden bile daha heyecan vericidir bisiklet. 15 yaşından beri aynı bisiklete biniyorum ve hatta bu bisikletin üzerinde keşfedildim. Bisikleti o kadar seviyorum ki kendi markamı bile yaratabilirim. Bana belediye, "Gel bisiklet yolu yapıyoruz," dese, alırım elime kazma kürek kendim de çalışırım. Bisiklete binerken mutlaka alınması gereken önlemler var. Bisiklete binerken mutlaka kask takmalı, kışın mutlaka arkada ve önde farlarınız olmalı. Yoksa kıyafetinizde reflektörler olmalı ki karanlıkta sizi diğer taşıtlar görebilsin. Mutlaka sağa ya da sola sapmadan önce işaret vermek gerekiyor. Üzerinizde her şeyin hafif olmasında yarar var. Çok bol kıyafetler zincire dolanabilir."

Formunu bisiklete binmeye borçlu olduğunu söyleyen Tülin Şahin, ileride kendi bisiklet markasını yaratmayı düşünüyor:winkenlux

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    :) Hadi yahu, e bunu ureticilerimiz gorsun oyleyse. Bisikletle ilgili iki aktiviteye Tulin Abla'yi cagirsak Popstar'dan sonra en cok izlenen program "Bursa XC Cup" olur (en yakin tarihli olarak ;) )

3. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    afd92 senin düşüncelerine katılıyorum.Bisiklet gerçekten çok önemli bir araç.Eğer sen bisiklet yapmak istersen bende sana tasarım yapabilirim.Eğer böyle bir düşüncen varsa elimden geldiğince yanında olurum.:)

FarukDemir bunu beğendi.
  4. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler güzel dileklerin için fakat bisiklet yapmak isteyen ben değilim tülin ablamız:) tabiki ben de isterim böyle bişey:rolleyes: :rolleyes: fakat biliyosunuzki kolay değil;)

5. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
  6. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Tülin Şahin hanımı hiç yollarda görmüyoruz ama hadi dediğine inanalım.

Ya da inanmayalım: Özellikle kalça, basen ve bacakları çalıştırıyor ve incelmesini sağlıyor.

Çünkü sallıyor. :D

HarryBlade ve FarukDemir bunu beğendi.
  7. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Kalınlaşıyor mu?

FarukDemir bunu beğendi.
  8. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    evet kalınlaşıyor. özellikle "basenler" dedikleri bölgede müthiş bir kas gelişimi oluyor. birkaç bin kilometre bisiklete binen herkes bunu farkeder.

FarukDemir bunu beğendi.
  9. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Ufak bir ekleme: 365x25=9125, Tülin Hanım senede 9000 km bisiklete biniyorsa kendisi pistlerde, pardon, XC parkurlarında görmek isteriz. :D

FarukDemir ve Önder Özdoğan bunu beğendi.
  10. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    tülincim canım, gel şu bizim sahile bir el at be... belediye başkanı her seçimlerden önce yaptığı gibi gemliği yıktı, viran eydi.. bisiklet binecek bir sahil vardı artık o da yok :(

FarukDemir bunu beğendi.
  11. silas

silas Üye

Seviye:
    o haberde birşey dikkatimi çekti. Bir sürü bisikletli fotoğraf var ama 1-2 tanesi hariç hiç birinde kask yok. hadi 2-3 foto duruken poz verilmiş, diğer fotolarda bisikletler baya baya hareket halinde. e iyide orada insanları kask takmaya teşvik etmekle ilgili herhangi bir yazı yok. üstüne üstlük hiç birinin kafasında kask yok. Madem böyle bisikletle ilgili bir haber yapıyorsunuz, üstüne ilgiyi toplayacak unsurlarda ekliyorsunuz, birazda bisiklette güvenlik üstünde dursanıza? Hadi yazmadınız en azından fotoğraflarda biraz belli edin. Çokmu şey istedim?

Kask takmayan kişilere sormak istediğimse şu; Bisikletten düşünce kafayı herhangi bir yere vurup yaralanmaktan korkmayacak kadar cesur insanlar mısınız? Yoksa kafanız sizin için 2. hatta 3. plandaki biryer mi?

Onur Kahraman ve FarukDemir bunu beğendi.