Belediye çukuru, yol bisikleti, 100 kilo ben = patlayan ön lastik

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de yol bisikletimle 67 kilo olmama rağmen arka lastiğim senin olay gibi çukura girdi ve patladı. Jantın akor ayarının içine etmişim + lastik jant ile asfalt arasında ezilmiş ve yarılmış (fakat gözle görülmüyor). Jant ve lastikleri iyice gözeden geçir derim.

• Beğen
Tepkiler: birdost1arkadas
Scudo
Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aazam jantta sorun yoktue umarım şuan yenisini alcak bütcem yok

@gunes1001
Evet söylediğiniz model fakat bu model katlanırmı bilgim yok

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Bilge Kaan AKIN o zaman iç lastiği aşır bisikletçiye giderim işçilik olarak 15 falan alır diye düşünüyoruö umarım fazlasını almaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@birdost1arkadas Hocam evde kendiniz yapmayı öğrenin, 13 liraya decathlonda 2 adet iç lastik var, iki tane de plastik levye alın, kendiniz halledin. Tek iç lastik için 15 20 lira para alır ki decathlondaki iç lastikten kullananı da görmedim. Genelde Cts falan takıyorlar onların da tanesi 15 lira. Gereksiz masraf .

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Bilge Kaan AKIN malzemeyle gitmeyi düşünüyordum sadece takacaktı bisikletçi ama haklısınız zaten fazladan alacağım levye olacak o da herzaman lazım eğer yapamazsam o zaman götürürüm bisikletçiye

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
belediyeye dilekçe ile bildirdiniz mi çukuru? duyarlı olsak her şey daha güzel olur umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Battutaettanci
Çukurun ordan birdaha geçmedim belki günübirlik bir çalışma sonucu olmuş düzelmiş olabilir zira başakşehir de yaşıyorum ve en lüks bölgesinin asfaltında olay meydana geldi o yolda böyle bir çukur daha önce de yoktu. Tekrar o çukuru görürsem zatwn belediyeye bildireceğim

erdeniz

Üye
Tepki
4
İsim
Erdeniz BARAN
Bisiklet
Sedona
Yol bisikleti aldığım gün 2 kez lastiğim patladı.Biri ön diğeri arka lastik.Ufak bir çukura girmem ile arkadan patt diye ses geliyor anlamıyorum.Yol bisikletinde hep mi böyle olur yoksa beni bilmediğim bir sorun mu var yardımcı olursanız çok memnun olurum.(daha 10km gitmeden 2 kez lastiğim patladı bisikletten soğumak istemiyorum)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erdeniz jant kesiyo olabilir lastiği. Normal değil böyle olması. Ya da aşırı veya çok az hava basılmıştır

erdeniz

Üye
Tepki
4
İsim
Erdeniz BARAN
Bisiklet
Sedona
@Cem cm olabilir psilarına bakarak hava vurucam umarım çözüm olur ilginiz için teşekkür ederim