Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beldeyama Gemini (Yamaha)

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında LeaDeR tarafından paylaşıldı.

1. LeaDeR

LeaDeR Yeni Üye

Beldeyama Gemini dağ bisikletim var.Tüm çabalarama rağmen direksiyonu yükseltmedim.Galibada yükselmiyorda.Bu durumdan müzdaribim.Direksiyonu yükseltmek için ne yapabilirim ?

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Gidonu yükseltemezsiniz, daha yüksek bir gidon için yüksek açılı bir gidon boğazı (gidonu bisiklete/çatala bağlayan parça) almanız gerekiyor.

Örneğin;

3. LeaDeR

LeaDeR Yeni Üye

Açıklayıcı cevabın için teşekkür ederim HaliliOzturk.Anlamadığım bir noktayada değinmek istiyorum; selesi yükseltilirken direksiyonun yükseltilmemesi mantığını kavrayamadım ve bu bütün dağ bisikletleri için geçerlimi

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yeni sistem (yeni derken belki 10 yılı geçti ama, modern sistem diyelim) bisikletlerde artık gidonu yükseltmek pek mümkün değil. Çünkü gidon boynu direk olarak çatalın kadronun içine geçen borusu üzerine monte ediliyor ve bu borunun fazla kalan kısmı kesiliyor. Kimi üreticiler araya 10 mm veya 5 mm'lik yüksükler koyarak (spacer diyoruz biz onlara) bir miktar oynama payı bırakıyorlar, ancak kimisi bu payı bırakmıyor. O nedenle bize kalan tek seçenek de gidon boğazını değiştirmek oluyor.

Bu arada, o boğazların ayarlı olanları da var;