beldeyama gemini hakkında yorumlarınız

amdfanatic

Üye
Tepki
0
herkese merhaba, bugun forumda ilk günüm, kendime bisiklet almaya karar verdim ama laptop seçimi kadar zor bir bir işmiş:)

(link)

linkteki bisikleti beğeniyorum, metro da 10 taksitle 295ytl ye veriyorlarmış, amacım şehir içi boğaz turları, belgrad da gezmek. bütçe kısıtlı, max 400 ytl taksitle..
salcano larda bu fiyata göre tx50 shimano varken bunda tx70 varmış, downhill amortisör varmış, kullanan var mı acaba bu bisikleti? yorumlarınızı alayım

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
selam.

bu bisiklet için aman aman diyorum sadece..tam bir facia çünkü.

kronların uygun modellerine bakın birde..kronlar hakkında geniş bilgi için aramaya kron yazın ve aratın..

kron modelleri için (link) a bakabilir oradanda alabilirsiniz.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Selam amd fanatiği arkadaş..O bisikleti alırsan bir de yanına vinç alman gerekecek.. Ya da beraber bindiğin eşit güçteki "başka" bisikletli arkadaşların seni dakikalarca beklemek zorunda kalacak Belgrad ormanı yokuşlarında..

Forumda yeni olduğunu bisiklet seçiminden anladık.. :) Bu bisiklet seçimi konusundaki mesajlara bir göz at. Umarım o ölümcül hatayı yapmamışsındır hala..

Bir önerim olacak forumdakilere.. Bu yıl geçti artık.. Bu tarz bisiklet üretenlere toplu mail atalım "öyle bisiklet istemiyoruz" diye.. Belki kafalarına dank eder..30 çeşit bunun gibi bisiklet üreteceklerine adam gibi 10 model üretseler ne iyi olacak..
Selamlar..
Gürsel

Tepki
3
Yerli malı Yurdun malı (ama bunu kimse kullanmamalı..)
En azından ürettikleri ürünlere çeki düzen verene kadar..

Bende senin gibi karar aşamasındayım..
Bahsettiğin bütçeye uygun bir kaç model var..
Fiyatlar aynı sayılır, bazı yerlerde pazarlık şansın oluyor..Peşin olursa..

Acele Karar verme..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

beni örnek al.bak bana 4 aydır düşünüyorum.:D gürsel abi daha iyi bilir.. :p

Tepki
3
Selam..

Bugün kendime bir hediye aldım..
Kron Xaos..

Ben 17-18 yaşlarındayken yarış bisikletlerimiz vardı..
4 Arkadaş dere tepe gezer dururduk..
Bazen hiç sevmesemde asfalt yolda'da binerdim..(mecburen.)
Deli derlerdi bize 2 teker üzerinden inmediğimiz için..

Ama gel zaman git zaman yaşam şartları şunlar bunlar derken bisiklet hevesimiz birden kayboldu gitti..

Yıllar sonra (daha doğrusu 2 hafta önce) Şirketin bodrumunda duran Bianchi'yi gördüm..
Aldım kullandım..
Baktım halen içimde bir parçada olsa küllenmemiş bir şeyler var..
Bindikçe binesi geliyor insanın..

Ama bir gerçek var..
Bana ait değildi bu alet..

Bende çok fazla düşünmeden karar verdim..
Kendime bu güzel hediyeden almaya..

Ve bugün Yemek paydosunda gittim aldım onu..
Sokakta sergide duranı değil, depodan istiyorum talimatıyla..(ricasıyla..)

Şimdi ise İkide bir bodrum kata inip ona bakıp bakıp masama çıkıyorum..
Nasıl bir heyecandır bu anlamadım..
Geçmişte yaşadığımız o kalp çarpıntısına neden olan aşklarımız gibi bir şey oldu
Bu bisiklet tutkusu..

Geçen akşam MTBTR.com'un dag bisikleti kataloğunu aldım..
Evde bakarken 2 yaşına daha yeni girmiş olan oğlum bisikletleri görünce çıldırıyor..
Herifinde bisikleti yok değil hani..
Ama o babası gibi bakmaktan bile dehşet derecede zevk alıyor bu 2 tekerlekli aletlere..

Neyse ..

Sevincimi sizinlede paylaşayım istedim..

Hani benim gibi böyle şumudur bumudur diye soran arkadaşlarımıza veya soracak potansiyel arkadaşlara öneridir..
Kron kim ne derse desin iyi bir bisiklet..
Jara'sı veya Xaos'u bence farketmez..

Kimisi türkiyede toplandığı için beğenmiyor..
Kimisi o kadar para verilirmi diyor..(verilir..ki çokda değil bence..)

Ama rahat bir alet..
Bilgilerinize..

Hoşcakalın.. :)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Bisikletini güle güle kullan.. İyi bir seçim.. Fiyatı pahallı bulanlar Bianchi Dakar'ı bilmiyor galiba!!Ayrıca Çinliler toplasa daha mı iyi olurdu arkadaşlar? Bunu sağlayanlar bisiklete binen (ilk defa) yıllardır bisiklet içinde olan gençten arkadaşlar.Topkapı civarlarında merdivenaltı işi değil.. Zaten fazla söze gerek yok.. Bisiklet kendini belli ediyor..Bu fiyata ve bu hafiflikte hangi bisiklet var ki?

Selamlar..
Gürsel

amdfanatic

Üye
Tepki
0
bu gece beldeyama gemini ile ilk ciddi denememi yaptım, gayrettepe mecidiyeköy taksim arasında gidip geldim, yağmura yakalandım, yaklaşık 1 saat sürdü, gayet keyifliydi, kaldırımlardan hoplama zıplama olaylarında sorun yoktu, en büyük çark işe yarıyor, sürüşü kolaylaştırıyormuş gerçekten... zaten ormana gitme adetim pek yok, ormandaki performansı ne olur bilemiyorum ama sağlam bisiklete benziyor görünüş olarak, iş güç nedeniyle geceleri şehir içinde sürmeyi seviyorum:)

bisiklet_tutkunu

Daimi Üye
Tepki
99

O zaman sorun yok demektir kendin sevdiysen bisikleti güle güle kazasız belasız binmen dileğiyle bol pedallamalar

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Arkadaşa o paraya DRAG ONE al diyecektim ki bahsettiği bisikleti almış zaten. Bisiklet alacaklar downhill tarzı bisikletlere ihtiyacınız yok ciddi manada ilk bisikletiniz olacaksa. He 300 YTLLik downhill bisiklet de nasıl olursa artık hiç değinmeye gerek yok, forumu 3-5 dk göz atsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Hele asfaltta kullancaksanız sadece downhilli geçtim mtb de almayın. Gereksiz kadro ve ön maşa ağırlığı, küçük üst aynakol dezavantajı vs. Asfaltta kullanılcaksa yol bisikleti, birazcık arada cross yaparım dağ bayır gezerim deniyorsa mtb alın.