beldeyama bisiklet "TRAVELLER"

Sele

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben beldeyama Traveller adlı bisiklet alacağım.tavsiye eder misiniz.

Scudo

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
uzun uzun hayır. almym kadro dan aşağısına binilmez üstelik ortadan amortisörlüye hiç

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık Beldeyama, Bianchi, Bisan devri bitti şimdi Trek, Drag, Kron, Corratec, Sedona, Amoeba, Geotech, Connondale devri var. Bunların içindende başlanğıç olarak alabileceğim ve 300 YTL. vereceğin, Beldeyama'dan 10 kat daha dayanıklı, daha rahat, daha hızlı, daha hafif bir bisiklet alabilirsin.

Serhatb55 kardeşim biraz iddialı yazmış gibi geldi ama olabilir herkesin kişisel görüşü fakat şunlara değinmek istedim.

Bisiklet alırken fiyat yazın yoksa 2.000 YTL. bisiklet tavsiyesi alırsınız demiş.
Ben bu forumda hiçbir zaman direk 2.000 YTL'lik bisiklet tavsiye eden görmedim tek gördüğüm, lütfen bütçenizi ve ne tarzda kullanacağınızı bildirirseniz size daha rahat yardımcı olabiliriz diyorlar.

Beldeyama Pathcat: Benim yaşımda benim kadar çok yol gitmiş olan bir kişi varmıdır acaba? Abimle 90 KM gittik bu bisikletle (Samsun - Alaçam) Demişsin burada hergün o km. yapan insanlar var ayrıca sen (link) yapan Serkan İran-Afganistan vs. turu yapan evli çiftimizi burada hiç okumadın herhalde. Lütfen forumu biraz gez dolaş.

Yani illada 3000 ytllik bisiklete gerek yok süspasyon kilidi olarakta süspansiyon yayının bir kısmına metal koyduk ve daha yaylanmadı işte evde çözüm.

İllada 3000 YTL'lik bisiklet al diyen olmadı ki . Süspansiyon kilidi olarak yayın bir kısmına metal koyduysan, lastik patlayınca jant üzerinde mi gideceksin. Tamam çok mecbur kalınınca bu tip şeyler yapılır ama sen süspansiyona metal koyma ile süspansiyon kilitlemeyi bir tutamazsın bu konuda uyarırım. Benden bu kadar gerisi size kalmış. Ağır bir bisiklette tabiri caizse bisiklet seni taşımaz sen bisikleti taşırsın. Şuan benim öyle oluyor ama mecburiyetten. He şöyle desen daha hoş olur. Süspansiyonların istenildiği zaman kilitlenebilen özellikli olanı çok kullanışlı ama ben de şimdilik süspansiyona metal koyarak o problemi çözdüm demek daha hoş olurdu. Neyse saygılarımla bol pedallı günler dilerim. Samsuna selamlar

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
hayır demek yeterli olacak sanırım...

ağırlık mı taşımak istiyorsun yoksa bisiklete binmek mi...bence siteyi araştır ona göre al birader... yoksa ileride pişman olabilirsin... bir arkadaş 90 km gittiğini yazmış umarım daha yol kateder

ama forumu okursan sedona borla ile 8000 km(toplam) yol yapan arkadaşlara rastlarsın.... hem de sadece teker patlaması dışında hiçbir sorun ile karşılaşmadan.benc eona göre karar ver...

sedona
kron
amoeba

alınabilecek giriş bisikletleri hatta sonradan kadrolarının üstüne ekipman ekleyerek geliştirebileceğin kalitede sağlamlar... benden tavsiye..

ki zaten beldeyama ya vereceğin fiyat aralığında alüminyum olan yığınla bisiklet bulursun bu markalarda...

• Beğen
Tepkiler: taxi_15
G

goca_muglali

Misafir
beldeyama tavsiye etmem çünkü çok hız yaptınmı tekerlekleri hemen patlıyorr.....

klavyeci

Üye
Tepki
24
arkdaşım bu bisiklet çift amortisörlü.diğer arkadaşlar gibi bende çift amortisör alma derim.bütçen ksıtlı ise ine beldeyamanın exodus modeli var onu tavsiye ederim.o tek amortisörlü.ben aldım gayet memnunum.çok rahat bir bisiklet.bi düşün derim.

taxi_15

Üye
Tepki
6
arkadaşım şuanki fiyatı 135 ytl nerde die merak ediceksin migrosda kampanyalı sana yardım ediyim dedim ama bnce ii bişey olsa bu fiyata wermezler bnce biras daha paranı biriktir sedona borla,711v weya kron xc-500 al ömür boyu kadro garantili hiçbişey olmaz.inş yardım edebilmişimdir

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@Sele

bugün migrostaydım, yanına gittim shimano bile değil, çin malı uyduruk marka, neredeyse hiçbir tarafında shimanoya ait bir şey yok, hüsrana uğrarsınız bence. Fren kolları uyduruk döküm plastik, elinizde kalır. Ayarlanabilicek kadar da düzgün monte edilmemişleri veriyolar, o jant seti bile güvensizliği hissettiriyo,

sonuçta koçun malı, şahin kartal gibi düşün, en ucuz tenekeleri toplayıp satar genelde, memnun etmez.

1 sene oldu yazılalı bu arada bu soru, almıştır çoktan bisikletini arkadaş :D

ya da vazgeçmiştir artık yapmıştır yapacağını çoktan :)

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

taxi_15

Üye
Tepki
6
ben begünde gittim migrosa depoya kaldırmışlar hala satıolar dişli,mekanizma,arka attırıcı,ön arttırıcı shimano vites levyesi sram oda güsel bir marka ama kadrosu ve jantı ne kadar saglamdır bilmem bide yeni bisiklet satıyorlar bugün onuda görme fırsatım oldu magnifico.alıcaksan bu daha güsel ve ii fiyatı:175 ytl şimdiden hayırlı pedallar :D

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@taxi_15

benim gördüğüm sram değildi, shamoa gibi garip markaydı, jantları da yamuk duruyodu daha sıfırken, güven olmaz o bisikletlere.

taxi_15

Üye
Tepki
6
Aldığın zmn iade edemiosun hiç binmesen bile sordum şansa artık iyisimi gelir kötüsümü bilmem en köü paran çöpe gider

taxi_15

Üye
Tepki
6
al özellikeri bu Kadro 24"X19" amortisörlü,çelik
Vites Grubu 21 Vites, SHIMANO Tourney,
FD-TZ30 / RD-TX30
Vites Levyesi SRAM-MRX
Serbest Dişli SHIMANO MF-TZ07
Fren takımı Ön / arka V-fren
Lastik 26"X1,95" CST
Jant 26"X1,50" alüminyum
Diğer Renkler 1-Gri/Kırmızı
2-Mavi/Gri

Tip 26", 21 vites, MTB, MAN
Sele İtalyan-Selle Montegrappa

djtexnuri

Üye
Tepki
0
arkadaşım bence beldeyamanın en iisi gemini modelidir bende var 5 senedir kullanıyorum ve en az 200 km yol kesin yapmışımdır şimdilik sadece frenler gevsek onun dısında hiçbir sorunu dahi olmadı.tamire gittigimi hiç hatırlamıyorum.yanlız bi sorun var biraz agır bir bisiklet ama hız konusunda bir şüphen olmasın:D

melek öztürk

Aktif Üye
Tepki
86
ilk alındığı zaman çok güzel. (ama çok ağır) ama 1 yıl sonra falan dağılır. veya yere düşerse 1 yıl bile dayanmaz düştüğü gibi ex olur xD. artık yapılacak bir şey yok :D

hellangell

Üye
Tepki
0
migrosda 169,15 ytl, + kdv.ve yerli yapım,mağzada satılanlarsa beldeyama yamaha traveller yurdışı ithal edilen 250 300 arası bende temiz 2. el var 0 ayarında beldeyama yamaha traveller 150 tl son fiat olarak verebilirim centboy2008@hotmail.com meil atabilir