Beldeyama Alinmaz Dedİler DoĞrumu??

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında stndby tarafından paylaşıldı.

1. stndby

stndby Yeni Üye

ArkadaŞlar Önceden Merhaba Dİyeyİm Araniza Yenİ Katiliyorum...

Bİsİklet Aldim Alacam Ama Bİ TÜrlÜ Kara Veremİyorum...beldeyama Nin Stream Adli Bİsİkletİnden Alsammi Almasammi Ne Dersİnİz Yardimlarinizi Beklİyorum...Şİmdİden Saolun...pedallariniza SaĞlik...:d

bide link koycam ama reklam sayılmaz umarım internetten karıştırırken gördüm... http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=18936&k_id=66

bisiklet bu ben 170e buldum 6-7 taksit fln yaptırcam ama kararsızım...

2. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisiklet secimi kısmına sorsaydınız sorunuzu daha iyi olurdu ...

gunde kac km ve nasıl alanlarda kulanacagınızı yazarsanız daha iyi olur,bisiklet konusunda uzman arkadaslarımız daha kullanıslı bisiklet onerisinde bulunabilirler ...

linkini verdiginiz site bisikletin hic bir ozelligi yazmıyordu resimdende bir sey anlayamadım fakat city bike istiyorsanız size scootun p4 veya p5 sini oneririm aralarında fiyat olarak baya buyuk fark oldugunu simdiden diyim :)

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Beldeyama, gel de yama.
    Eskiden bir Skoda 120L, nasıl insanların beklentisini karşılıyorduysa, beldeyama da bir zamanlar beklentileri karşılıyordu fakat artık değil.

Piyasada onca kaliteli, fiyat/performans oranı iyi olan bisikletler varken, Beldeyama'mayın.

fthpl, lindemann ve Volkan Çağlar bunu beğendi.
  4. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:

katılıyorum fazla söze gerenk yok paranızı yamamayın

5. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    ben iki sene önce bi adet beldeyama taurus almıştım 470 milyon Tlye ama ik aya içinde 275 milyon Tl ye satıp başka bisiklett aldım o zamanlar bu forum bilmiyordum ve dahi internette bisiklet severlerle buluşmamıştım ki böyle hatalar yaptım.. Ne kadar şanslısın:)

6. Der-Vulkan

Der-Vulkan Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba.Yeni üyeyim bende..BeldeYama kullanıcısıyım.Taurus Modeli var.Şu ana kadar hiçbir sorununu görmedim.Özellikle sert gidon özelliği dönüşlerde güven hissi veriyor.BeldeYama, Taurus modelini kendi sınıfındakilerden daha ağır olarak tasarlamış.Taurus hız amaçlı değil mtb/atlama bisikleti olduğundan sağlamlık ön planda tutulmış.Zaten elinizle şasiye tıkladığınızda anlıyorsunuz.Bu arada epey şekilde BeldeYama yı araştırdım ve %20 Japon Yamaha firması ile işbirliği var ki bisikletin parçalarını Yamaha üretiyor.Bunada ne denli kötü bisiklet demek doğru olur, yorumlarınıza bırakıyorum.

7. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Yamaha mı üretiyor? Yamaha motor üreticisi değil mi?

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ağır bisiklet = Sağlam bisiklet diye bir şey yoktur!

Şasinin kalınlığı, sağlamlık için ancak ve ancak yanal darbelerde bir şey ifade edebilir. Ancak bisiklete binerken, atlat zıplarken böyle bir darbe, kaza anı hariç söz konusu değildir.

Yamaha bisiklet parçası üretmez. Beldeyama'nın böyle bir ortaklığı varsa o da ancak ve ancak motorlu taşıt içindir. Acaba bu araştırma sonucunuzu dayandırdığınız belgeleri biz de görebilir miyiz?

9. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    arkadaşlar bir konuya açıklık getirelim:
    Beldeyama,japon devi Yamaha ile ortak çalışan bir markadır.Zaten sonundaki "yama" yamaha'dan gelmektedir.Aşağıdaki yazı belge niteliğindedir:

...."Diğer yönden moped imalatı için lisans anlaşması bulunan MBK firmasının Yamaha tarafından kademeli şekilde satın alınması ve bu firmaya Beldesan tarafından gerçekleştirilen motor parçaları ihracatında ortaya çıkan gelişmeler, Beldesan-Yamaha yakınlaşmasını sağlamış ve 1994 yılında Tatiş nezdinde bulunan stoklar devir alınarak sinai işbirliğine temel teşkil edecek şekilde iki firma arasında distribütörlük anlaşması imzalanmıştır.

Ticari ilişkilere paralel olarak, bünyesinde moped-bisiklet-motosiklet ve parçalarının imalatını Yamaha ortaklığı ile yürütecek yeni bir şirketin kurluması fikri çeşitli görüşme ve ziyaretlerden sonra uygulama safhasına gelmiş, Beldesan'ın %80 Yamaha'nın ise %20 oranında iştirakte bulunduğu Beldeyama Motorlu Vasıtalar Sanayi ve Ticaret A.Ş.'i kurularak tescili 14.1.1997 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Şu anda bütün ürünlerin satış ve satış sonrası hizmeti Beldeyama teşkilatınca verilmektedir."

Hatta biskletlerin üzerinde şimdi tam hatırlayamıyorum ama , POWERED BY YAMAHA gibide bir yazı var.Daha sonra bakar tam yazarım.Beldeyama kullanıcısıyım hiçbir sorunum yok.Şunu çok içten söylüyorum;eğer beğenmeseydim ya da ne biliyim sorunlu bir alet olsaydı kesinlikle burada yazardım.Son olarak Beldeyama düşünenler iki şeye dikkat etsinler:
    1-Vites grubunun Shimano olmasına(tüm dişli grubu)
    2-Bisikletin sadece önde yani tek amortisölü olmasına.

sgba bunu beğendi.
  10. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence Alma...

Çünkü Benim arkadaşta Var 200 metrede 1 Zinci atıyor Sıkışıyor... Teker Patlıyor... hertürlü sorun çıkıyor. ben ondan daha önce bir bisiklet aldım (benim ki de çok iyi sayılmaz ama) castello avangarde hem daha iyi hemde daha ucuz hemde daha az sorun çıkartıyor...

Arka Attırıcısı Tourney tek o iyi Zaten... Geri hepsi... salla... Frenler Sunrun Ön attırıcı sunrun dişliler sunrun ...

bua rada skoda 120 l bu olur... Tıkla pardon bu :D Tıkla

11. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ve söyle bir tespitte bulundum. Bianchi, salcano, Beldeyama gibi bisikletlere binip bisikletlerine toz kondurmayan arkadasların %99'u daha önce gerçek bir bisiklete (kron, amoeba, giant, scott, sedona, trek, ve doğru düzgün birsürü marka..) Binmediği için bisikletlerinin okadarda kötü olmadığını düşünürler. Ama birgün bunlara bindiklerinde. "ben bir demir yığınına biniyormusum" diyeceklerine eminim.

12. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    valla arkadaşım değil 200m 10 km yol gittim ne zincir attı ne başka bi tarafı attı.bir markayı yüceltirken başka bir markayı kötülemeyin.

13. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Şöyle bir yorum yapayım ben ara sıra beldeyama bisiklet kullanıyorum başka birisinin bana göre gayet güzel uzun yollarada gittim ve uzun zamandır bakım yapılmamasına rağmen sorun çıkartmıyor fakat kesin birşey söylemek için daha ayrıntılı ilgilenmek gerek.

En son mesajı okuyunca yazdım yukarıda da bahsettiğim gibi gittiğim mesafelerden birisi 30 km sorun çıkmadı.

14. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

pek anlamadım ama skoda 120 l ile ne alakası vardı konunun ha vardı da ben mi gormedim eer ogleyse sımdıden pardon demek istiyorum..

15. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hurda olması açısından.. Birzamanlar o araba herkes için yeterli kalitedeydi ama simdi hurda.. yani beldeyama.

OnErAl bunu beğendi.
  16. baltazar11

baltazar11 Aktif Üye

Seviye:
    Beldeyama bazı arkadaşlarımızın söylediği gibi Yamaha ile ortaklığı olabiilir ancak bu hiç bir zaman Üretim politikasında bazı şeyleri düşüneceği anlamına gelmez.. Bir arkadaşımız 10 km yol yapsam dahi birşey olmuyor diyor ama gerçek bisikletlerle yani sedona, amoeba, kron gibi yapacağınız kmler binlerle telaffuz ediliyor... Beldeyama belki parası çok kısıtlı olan ve fazla bisiklet kullanmayacak bir insan için iyi olabilir ama hiçbir zaman saydığımız modellerle kıyas götürmeyecek kadar da düşük bir bisiklettir.. Bisikletten ne istediğimizi bilmeden nasıl bir sürüş tekniği güdeceğimizi bilmeden bu bisikleti aldım ama hoplayıp zıplamak istiyorum diyerek veya ayrıca 5000 euro verip evde tutmak yanlış olaylardır... (ha param var saçıyorum dersen o ayrı)

ama burada bir arkadaşımız bilgi almak ve sanıyorum ciddi anlamda bisiklet kullanmak için bu siteye üye oldu.. Biz de ona artıları ve eksileri ile ne alınır ne alınmaz bilgi vermek zorundayız...

beldeyama bence alınmaz ama param varsa.. ama param yoksa alabilirim... biriktirmek gibi bir şansım varsa biriktiririm yine beldeyama almam..

sedona, amoeba, kron bu bisikletlere yönel bence..

17. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklette fiyat/performansın adı Sedona. Bu marka kalitesini korur da fiyatlarını zıplatmazsa daha çok satar.

18. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    arkadaşlar iyi güzel diyorsunuz da o saydığınuz bisikletler parası olana güzel.olmayan veya kısıtlı bütçesi olupta bisiklet almak isteyen adama yok sakın beldeyama,bisan,v.b alma.onları alacağına hiç alma daha iyi mi demek gerekiyor??yani ben mesela beldeyama aldım,memnunum diyorum.yalan mı söylüyorum? o saydığınız markalar daha iyi olabilir.çok daha üstün olabilir.ama fiyatlar ortada işte.normal şehir içi kullanım için gidip de sırf marka diye pahalı bisikleti neden alalım? benim dayımın eski bir bisanı var.bisiklet belki benden büyüktür.hala taş gibi.yani sedona değil diye çöpe mi atmak lazım.ben şimdi her bisiklete bindiğimde lanet bisiklet sen sedona değilsin diye haykırmalı mıyım?? yani memnun olmasak onu da yazarız.haybeye bişey yazmam ben.aldığım üründen en ufak bir şikayetim dahi olsa onu da yazarım.ama herşeyin hakkını vermek gerekiyor.sen tutarda mercedesle renoyu karşılaştırırsan çuvallarsın.mercedes kaliteden ödün vermeyen,lükse hitap eden bir otomodbil,reno da ekonomik sınıfa yönelik bir otomobil.adamın parası var alır mercedesi doldurur deposunu keyfini sürer.e öbür tarafta adam memur,broadway arabası ona gayet yeterlidir.kat ve kat daha az yakar mercedesten.o adam şimdi gidip sırf mercedes olduğu için onu alırsa.kazandığı para benzin parasına yetmez.evet biraz uç bir örnek oldu ama durumu özetliyor yine de.tekrar söylüyorum,beldeyama aldım çok memnunum.hiç bir şikayetim yok.ha bi dakka fren kollarını sevmiyorum sadece.:) baltazar11 arkadaşın görüşlerine de kısmen katılıyorum,saygılarımla.

gkbrk ve fatih ulusoy bunu beğendi.
  19. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Beldeyama'nın kadro seçeneği var mı peki?

20. klavyeci

klavyeci Üye

Seviye:
    O konuda bilgi sahibi değilim...