Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

beldesan colorado bisikletimi yenilemek istiyorum.

Konu, 'Kadrolar' kısmında EMREPOYRAZ tarafından paylaşıldı.

1. EMREPOYRAZ

EMREPOYRAZ Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Bisikletimi uzun bir aradan sonra yenilemek istiyorum, bisiklet dünyasında çok şeyler değişmiş. Elimde Beldesan Colorado 21 vites bir dağ bisikletim var, üzerinde Shimano Group Altus C-10 var. Fakat bisikletin cantlar pas içinde , vites değiştiriciler bitik durumda, zincir pas için de... Bi tek arka değiştirici biraz temizlenirse işe yarar gibi duruyor. Bisikletin kadrosu sağlam. Yeni bisiklet almaktansa bu elimdeki kadroyu kendi zevkime göre modifiye yapmak istiyorum.
    Sorum şu ki bisikletlerde vites groupları standart mıdır? Mesela ben bu bisikletin arka çarkını 9 lu yapabilir miyim ve de vites grubunu Shimano RD-M 390 Acera, 27 Speed, Shimano FD-M390, taksam uyum sağlar mı? Tekerlekleri inceltebilir miyim? Özetle sınırlarımı kadro mu belirler yoksa bisiklet parçaları her kadroda çalışıcak gibi midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    9'lu sistem yapabilirsiniz fakat zincir arka göbek aktarıcı vites kolu ve aynakolu değiştirmeniz gerekir bu kadro için bu kadar masrafın değeceğini düşünmüyorum 7'li sistemi iyicene temizleyin pasını kirini sökün ve bence bu haliyle sürün derim

EMREPOYRAZ bunu beğendi.
  3. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    arka dişli tahminen 8 i kaldırır aynakolunu değiştirme göbekleri dursun alexrims çember ördür fren kollarını değiştirme vites kollarını sol taraf 3 lü dursun sağ tarafa alivio veya acera 8 li al