Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bel fıtığı ve bisiklet kullanımı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında BülentBayraktar tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. BülentBayraktar

BülentBayraktar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni bende biraz ileri derecede bel fıtığı var fakat her ne kadar her sürüşten sonra belimde ağrı oluşsada bisikletten vazgeçemiyorum öyleki 2 hafta evvel bi 60 km sürüşten sonra 2 gün işe zor gittim ama neyseki geçti bu sorunu olan arkadaşlar bisiklete binmeden evvel ne tür önlemler alıyorlar ve bunun için özel olarak seçtikleri bisikletler var mı benim bisikletim trek su 200 şimdiden teşekkürler

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence seleyi iyice düşük kullanın ayrıca uzun süre sele üstünde oturmayın. Arasıra dinlenin ve bir banka oturup manzarayı izleyin derim cunku ben bunu hep yapıyorum ve çok faydası oluyor :)
    Neden seleyi düşürün dedigim nokta ise şu; Eger sele yüksekte olursa gidona daha sıkı sıkıya kavrama davranışı sergilenir bu yüzden de kollardaki oluşan stres ve gerilim bende belime vuruyo. o yüzden dedim:eek:
    Bence dikkat edilmesi gerekn bir konuya değinidiniz teşekkürler

BülentBayraktar ve İbrahimBAKAN bunu beğendi.
  3. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bel fıtığı ciddi bir hastalık. Bu nedenle ihmal etmeyip bir doktora görünmeli ve bisiklete binme konusunda doktorunuza danışmalısınız.
    Doktordan bisiklete binme onayı çıkarsa , bisikletinizi kendi ölçünüze uygun olarak seçmelisiniz. Sele borusu yüksekliği bacak boyunuza uygun olmalı ayrıca amortisör şaft borusu biraz daha uzun bırakılırsa ve açısı ayarlanabilen gidon boğazlarından kullanırsanız belinize binen yük azalabilir. Kendi vücudunuza ergonomik ayarları bulmanız şart. Sele borusundaki 1-2 cmlik bir değişiklik bile konfor ve sağlık açısından çok şey değiştirebiliyor.
    Bu linke göz atmalısınız. Faydalı bilgiler var.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3978&highlight=bel+f%FDt%FD%F0%FD

Ayrıca yukarıdaki linkten konuya devam ederseniz konu tekrarı yapılmamış olur ve sizden sonraki kullanıcılar bel fıtığı ve bisiklet kullanımı ile ilgili bilgi aradıkları zaman tek bir konu içerisinde bütün bilgilere daha kolay ulaşabilirler.

BülentBayraktar ve Burak Meşe bunu beğendi.
  4. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Burada alacağınız tavsiyelerden önce doktor tavsiyesi almanız en doğrusu. Size buradan tavsiyeyi verecek olan kişiler doktor bile olsa, sizi muayene etmeden net birşey söyleyemez. Sağlığınız için öncelikle bir doktorla görüşün.

BülentBayraktar bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    BülentBayraktar bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.