Bel çevresini eritmek

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bel çevrem 115 cm nasıl eritebilirim?

Scudo

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Spor salonlarındaki (benim evdede var) koşu bantlarında bele takılan, çalıştığında titreşim yapan bir özellik var, onlar sanki biraz işe yarıyor gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Eğer spor salonuna yazılma gibi bir imkanın yoksa öncelikle her gün 60 dk. civarı yürüyüş yapmakla işe başlayabilirsin. Fakat yürüyüşlerin bir tempoda olsun ve bu tempoyu belirli periyotlarla artırmaya çalış.

Mekik çek! Mekik en iyi karın antrenmanıdır nereye gidersen git değişmez. Çapraz mekiklerle yanları daha iyi çalıştırabilirsin.

Ve her şeyden önemlisi günlük alacağın kalori miktarını belirle, beslenmeni düzene sok. Bunun için bir uzmandan yardım almanı öneririm.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
uzun yavaş egzersiler, tabiki besinden kısmak şart,en önemlisi hafta ortalama 500gr vermeği hedefleyin ama il anda bu hızlı olup sonra yavaşlayabilir,yağ ne yaparsanız yapın genel erir,ama en çok olan bölgeden daha çok erir,sadece o bölgeyi çalıştırmakla olmaz.unutmayın ortlama 500gr saf vücud yağı 3800-4000 cal ye eşderdir...

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fırat Dizman
Bisikletle olur mu bu iş?

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet karnı veya beli eritmeye koşudan daha faydalı olabilir ama koşuda neredeyse tüm kaslar çalışır. Açık havada koşmanı tavsiye ederim ben.

• Beğen
Tepki
10
Öncelikle havuz problemini çözmek gerek. alınan kalori harcananı geçmemesi lazım. kalorileri harcamak içinse spor şart. bisiklet yada koşu / yürüyüş demiyorum. neden ikisi bir arada gün aşırı yapılmasın?

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
her ne kadar tartışmalı bir konu olsada, mekikte işe yarayabilir diye düşünüyorum.

• Beğen

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
@Baran AYNA

Bilinenin aksine mekik hareketi karın ve bel çevresindeki yağları eritmede çok etkili bir hareket değildir daha bu bölgeleri çok sıkıştırmak amacıyla çalışılır. Arkadaşa mekik çekmesini önerme nedenim de buydu sıkılaşmasına çok büyük yardımı dokunur.

• Beğen
Tepki
27
Bir sandalyeye oturup, 2 bacağınızı birleştirerek yavaş yavaş yere paralel hale gelinceye kadar kaldırıp indirin.. Uygulanması açısından günün her saati yapılabileceği gibi gayet faydalı bir egzersiz..

• Beğen
Tepki
25
30 dakika jog temposundan biraz yüksek tempoda koşu yaptığınızda yağ yakımı başlar. bu yağ yakımı başladığında temponuzu koruyarak, veya vücut yorgunluğunuza göre artırarak veya azaltarak devam edin. terlemenize dikkat edin, aldığınız kalorilerin harcadıklarınızdan çok olmamasına dikkat edin. Fırat bey in dediği gibi kendinize bir hedef koyarak çalışma yaparsanız mutlaka daha kısa sürede başarılı olursunuz. kolay gelsin..

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Twist yap , uzun bir sopa al ve omzuna paralel olarak koy , kollarını da geçir , hani çeşmeden su taşıyan köylü kızları gibi :) anladın sen onu ... sonra yavaşça sağ sola dön , belini incitme ama . Öncesinde ısın ...

• Beğen

silverfox

Üye
Tepki
37
Bölgesel kilo vermek zor iştir. Özellikle sadece basenlerim var ya da sadece göbeğim var nasıl eritirimin cevabı tek bir şey olamaz. Sağlıklı beslenme ve atletik bir yapı sistematik bir çalışmanın sonucudur. Amacına ulaşınca da zaten bu yaşam tarzını bırakamaz insan. Szin bel çevresi sorununuz için ise doğru bir beslenme ile beraber yapılan düzenli cardiovasculer antreman sonrası vücut ağırlığı ile yapılan karın hareketlerini önerebilirim. Biraz açmak gerekirse, 125-145 nabız aralaığında ki bu herkese göre değişir, 1 saatlik bir antreman sonrası karın kasları için çeşitli mekikler yapabilirsiniz. ama burada hareketi doğru yapmak çok önemli. Bunlara artı olarak sadece basen ve karın bçlgesi için CLA adlı maddeyi yardımcı olarak kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepki
30
sadece mekik bu işte yardımcı olmıcaktır aksine kardio yapmadan mekik yaparsanız daha cok kalınlaşmasına sebep olucaktır direkman kasları güclendirmeye yönelilk oldugundan yağ yakılmadan kaslarınızın hacmını artırır.ılk once bisiklete kondisyonlu bir sekılde bınmelısınız.yada koşu yapmalısınızkı fazla koşu diz eklemlerıne zarar verıcektır.kardiodan sonra bilincli yapılan mekik sıkılaşmaya yol açıcaktır.mekik hareketini ısındıktan sonra yapmanızı kardıo yaptıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim.

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
174 cm 77 Kg... iki hafta önce spor salonuna başladım. Şekeri, tatlıyı kestim. Meyve sebzeye önem verdim. Vücudumdaki yağlanmaya son vermek için metobolizmayı hızlandırmak için yaptım bunları. Ve 2 hafta sonunda sadece 1 kilo... Az olsun öz olsun :))
Sormak istediğim soru arkadaşlar. Süt...İçmek kilo aldırır mı ? sanki ne zaman 1 bardak süt içsem hiç eritemeyecekmişim gibi geliyor. Bir yandan da ihtiyaç...

Tepki
14
Öncelikle normal şartlarda vücudunun ihtiyacı olan kaloriyi hesaplayacaksın. Bunu çoğu sitedeki hesaplayıcılarla yapabilirsin. Hesapladığın kalorinin en az 200, en fazla 500 kalori düşük bir beslenme programı uygulayacaksın. Yediklerinin kalorisini hesaplayacaksın. Sonrasında vücuduna neyin girip neyin girmeyeceğine karar vereceksin. Şeker, tuz, un mamüllerini sınırlandıracaksın. Her gün meyve yiyeceksin. Normal şartlarda vücudun şekeri ihtiyacı yoktur. Yediğin meyveden ihtiyacı olan şekeri zaten vücut alır. Dışarıdan aldığın ekstra şekerler senin için zarardır. Yeşilliğe merhaba diyeceksin. İneğin hakkı ineğe ben yeşillik yemem demeyeceksin. Sık sık ve az az besleneceksin. Sonrasında spor olayına gireceksin. Evde spor yapacaksan, Mekik ve sopa çevirme, sonrasında air bike, bent knee hip raise, cross-body crunch, crunch - hands overhead, ve crunches hareketleri senin için yeterli olacaktır. Bu hareketleri öğrenmek için googleye sorarsan resimli olarak çıkacaktır.

Antreman sırasında bu koşu, bisiklet, yada herhangi bir spor nabzını belirli bir düzeyde tutman gerekli, karvonen tekniği olarak hesaplanan bir teknik var googleye sorarsan sana söyleyecektir. Bu teknik ile yaptığın sporun esnasında yağ yakman için gerekli olan nabız aralığını hesaplayabilirsin. Googleye çok iş düştü ama olayın asıl kahramanı sen olacaksın

Bu arada yazmayı unutmuşum Hamburger olayını tamamen hayatından çıkartmalısın. Yada 3 ayda bir ödül olarak verebilirsin kendine :)

2 tane altın kural

1.aç kalarak yağlardan kurtulamazsın vücudun her zaman için tok olmalı.
2. Sadece antremanla yağlardan kurtulamazsın. Kol çalışayım kolum büyüsün, karın çalışayım karnım küçülsün diye bir kural yoktur. Nereyi çalıştırırsan orası gelişir, yani karın çalıştığın zaman karın kasların gelişir ve o bölgede güzel bir görüntü alırsın.

3 tane olsun

Günde en az 2.5 litre su içecersin yaz kış.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bir bilgi daha... kalsiyum almadan kilo vermek hayalmiş. özellikle yoğurt tavsiye ediyorlar. light olanları tabi =)

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Yağlı süt önermiyorum çünkü yağlı süte abanırsan kilo vermen güçleşiyor. Mutlaka yarım yağlı yada yağsız süt iç, kaymaksız yoğurt ye ara öğünlerde ve yemekte. Kilo vermek için arkadaşlarında dediği gibi aldığın kaloriden fazlasını yakman gerek. bunun için minimum 45dk spor yapman gerek. Bunu da haftada en az 3 kere tekrarlamalısın. Bu alt seviyedir. Vücut spor yaparken ilk yarım saatten sonra yağ yakmaya başlar. yarım saati geçmeyen sporlar sadece vücudu yorar. İster koş ister tempolu yürü ister de bisiklete bin; mutlaka bunları 45dk ve daha uzun yapmaya gayret et. Spor salonu önermiyorum çünkü spor salonları bunaltıcı ve sıkıcıdır genelde. Spor salonunda havuz varsa bunu biraz renklendirebilirsin o kadar. Ben sırf bu yüzden bisiklet alıp tekrardan bisiklete binmeye başladım. Bisiklete sahile inip geldiğimde en az 2 saat aktif olarak bisiklet kullanıyorum ve hiç sıkılmıyorum. Önemli olan düzenli ve devamlı yapabilmen. Bu nedenle seni sıkmayacak bir spor şekli seç ve devam et. Ara öğünleri atlama. Bir elma bu öğünlerde yeterli. Akşam çok fazla yememeye dikkat et. Öğünlere çorba ve salatayla başlamaya çalış. Sabahları soğuk sandviç hem seni gün içinde çok acıktırmaz hemde besleyicidir. Abur cuburu kesi bira içiyorsan azalt yada onu da kes. Cips kola senin artık düşmanın unutma :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
bisiklet ile olurmu diye sormuştunuz: olur ,herşeyle olur temel prensipleri aerob kapasite içinde uzun vadeli çalışmalar ve doğru kalori ayarlaması gerek,bölgesel erime yok,sadece en çok olan bölgeden daha hızlı bir azalma olur,yağ hücresi yok olmaz sadece hacmi küçülür.mühim onu eritmek değil orada tutunmak aklına gelebilecek her hareketi uzun ve yavaş olarak hafta 4 gününüzden az olmayarak ve günlük bir saatin üstüne çıkarak çalışın