Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bel çevresindeki yağlar.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Tolga Gürgün tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Selam,

Bel bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulabilirz diye sorsam çokmu abes olur ?

Pedal çevir , çevir , çevir hiç bir numara yok . . Mekik harici bildiğiniz yada uyguladığınız bir yöntem varmıdır ? Son çare başlıyaciim mekike . . .

Saygılar,
    Tolga Gürgün

2. motobecane_mirage3

motobecane_mirage3 Üye

Seviye:
    mekik, sopa çevirme, yanlara esneme, sehpada oturarak ayakları karına doğru çekme. bu hareketleri yapabildiğin karar çok tekrar yapıp bunu 4 set yapacaksın
    maks*4 set

3. motobecane_mirage3

motobecane_mirage3 Üye

Seviye:
    bu bel çevresindeki yağlarla ilgili incelmek için sadece bu hareketleri yapmak yetmez, mutlaka yediklerinize de dikkat etmelisiniz, diet yapmadan incelmek bek mümkün değildir. hareketler ve diet her ikisi birlikte olmalı.

4. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet kesinlikle katılıyorum... Bana göre en iyi mide hareketi sıkı bir diettir

ama mide hareketleride yapman şart tabi..

5. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    En iyi miğde eritme yöntemi uzun koşulardır... vücudunuzdaki yağlar ancak uzun süreli aerobik egzersizler ile olur. mekik ve benzeri hareketler karın kaslarınızı güçlendirir ve geliştirir ama üzerindeki yağ tabakası yüzünden çok belli olmaz...

6. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Oksal cım Selam,

Benim sorunum sadece bel bölgesi , geri kalan vucut allaha şükür yağsız . . Diyosunki çık 15 - 20 km koş öylemi ? Peki bu 150 km ve üstü bisiklete binmekle aynı mıdır yoksa farklı bir etki yaparmı bel bölgesine ? Hani uzun süreli aerobik demişsin ya ..

Bilgiler için teşeküürler. . .

Tolga Gürgün

7. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    15-20 km olmasada 1,5-2 saat arası normal bir tempoda( nefes nefese kalmadan) koşmak vücuttaki yağ yakımını en üst seviyeye çıkartır. vücudunuzdaki yağlar bel bölgesinde yoğunlaşmış ise yakıt olarak çoğunlukla onlar kullanılacaktır. Çünkü aerobik egzersizlerde karbonhidratlarla beraber yağlar da yakılır. bisikletle koşuda oldukça farklı branşlardır. elbette çok uzun bisiklet antremanları yağ yakımını oldukça fazlalaştırır ama koşu kadar olamaz. Bunun birkaç nedeni wardır.
    1) ilk olarak 150 km boyunca sürekli pedal çewirmiyorsunuz.
    2) bisiklette oturur pozisyondasınız
    3) çoğunlukla bacaklarınız çalışıyor. sizi dik tutmak içinde sırt kaslarınız kullanılıyor. (karın kaslarının pek bir faydası yok, istisnalar dışında)

2 saat süren koşuda ise sürekli koşmak zorundasınız, sürekli ayakta duruyorsunuz ve bisiklete oranla daha fazla kasınız devreye giriyor.

rochas ve Serden Us bunu beğendi.
  8. motobecane_mirage3

motobecane_mirage3 Üye

Seviye:
    Aslında sadece istediğiniz bölgelerdeki kilolardan kurtulmak diye birşey yoktur. Bir bölgedeki yağdan kurtulmanın tek yolu estetik bir operasyon olan liposuction metotudur. genelde ilk olarak erkeklerde yağlar bel bölgesinde, bayanlarda basen bölgesinde toplanır ve en son olarakta bu bölgeleri terk ederler. sadece bir bölgedeki yağlardan kurtaran bir egzersiz de yoktur. vücudunuzun genelini çalıştırarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz, en son bel bölgenizdeki yağlar sizi terk edeceği için, azimli ve inatçı olmanız lazım. eğer sıkı çalışırsanız mutlaka bu çalışmanızın karşılığını alırsınız. şimdiden kolay gelsin.

9. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Tolga abi ben de yaşıma rağmen biraz dengesiz beslenme biraz da geçmişteki bira sevdam yüzünden göbek yağlarından muzdaripim, ve yıllardır pedallamama rağmen bu bölgede pek bi erime olmuyor, yukarda da belirtildiği gibi KOŞU sanırım bu işin en iyi ilacı, askerdeyken haftada birkaç gün akşamları 3-4 kmlik tempolu koşu yaparak ve ardından da biraz mekikle destekleyerek karın bölgemdeki yağlardan büyük oranda kurtulmuştum ama ne yazık ki çok kolay geri geliyorlar, yeniden koşuya başlamam gerek :(

10. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    bilgiler için teşekkürler Oksal cım . . .

11. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:

Konur cum Selam,

Ahhh bira deme hele bu sıcaklarda off ne gider ..Bende aynen senin gibi zamanında meşrubat niyetine günde 3-5 devirirdim.Onlar kaldı heralde :)))

Selamlar,
    Tolga Gürgün

12. motobecane_mirage3

motobecane_mirage3 Üye

Seviye:
    yaptığınız egsersizlerle birlikte mutlaka yediklerinize de dikkat etmelisiniz, aksi taktirde yaptığınız egsersizlerden sonuç alma süreniz çok uzar ve egsersizi bıraktıktan sonra tekrar aynı bölgelerde yağlanma sorunu yaşarsınız. ayrıca nekadar hızlı kilo verirseniz, dikkat etmediğinizde de okadar hızlı alırsınız.

13. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Tolga abi selamlar, seni daha fit görebilmek bizi de mutlu eder, zaten sağlıklı ve dinçsin, bir de dediğin gibi azıcık balkonu yokedersen birşey kalmaz.

Bunun için Oksal'ın da dediği gibi 1.5-2 saatlik düşük-orta tempo koşular, yokuş çıkarak yapacağın koşular bel ve kalçaya çok yararı var eritme konusunda.(Dağ antrenmanları)

Ayrıca havuz problemi haline dönüşmemesi için (hani bir yandan havuz boşalırken diğer yandan da havuza su doldurulur ya onun gibi :) ) Mutfağa girip talimatnameyi vereceksin :)
    Yemeklere 3 yağ konuyorsa, bundan sonra 1 yağ konacak, 1 konuyorsa 3te 1 oranında konacak.Yağın cinsi de önemli mısırözü ve zeytinyağını tavsiye ediyorum, gerisini sokma bile eve.
    Tereyağı da çok lezzetli ve faydalı fakat bizim gibi batıda yaşayanlar için değil, tereyağı ile doğup büyüyen atalarımız, doğudaki akrabalarımız, doğunun yüksek rakımlı yerleşimlerinde yaşadıklarından sürekli yüksek oksijen ortamında kalbin daha yüksek kan pompalaması ve haliyle metabolizmanın daha hızlı çalışmasıyla tereyağını da vücut sıvılarında eritmişlerdir.Fakat bu durum batıda yaşayanlar için çok da mümkün değil.
    Ha çok seviyorum dersin, spor da yapıyorum, yakmıyor muyum, yiyemez miyim? yersin, antrenmandan 2 saat önce ekmeğine birazcık sürersin (veya antrenmanın hemen ardında yine azıcık) hem tadını almış olursun hem de vücutta depolanmaz.

Mısırözü ve zeytinyağı dedik, onlar bile çok az miktarda dedik.
    Kültür fizik hareketleri ve mekik birebirdir, yine yukarıdaki yağ girişine dikkat edildiği sürece.
    Son olarak da yemek yenilen saatler de çok önemli, orta yaşlardayken, akşam yemeklerinin 7'den sonra yenmesi tavsiye edilmez.Yemek en geç 7-7:30da yenir, ardından meyve tüketilebilir.Gece yatmaya yakın mide çok kazınmışsa, o zaman yağsız yoğurt olabilir, veya yine meyve olabilir.

7-7:30'da yenilen akşam yemeği yüzünden gece vakitlerinde mide kazınmasının önüne geçmek için de öğünlerin hepsini biraz daha erkene kaydırırsanız, o zaman uzun süreli açlık yaşanmaz ve mide kazınması durumu olmaz.Bir de ara öğünler uygulanırsa (meyve, yağsız yoğurt vb) çok etkili ve hızlı şekilde en iyi vücut şekline sahip olunur.

Önder Özdoğan bunu beğendi.
  14. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    rica ederimmm...

15. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Fatih cim Selam,

Gene yazını bir solukta okuyuverdim.Çok doğrusun ne olduysa zaten şu gece yemeklerinden sonra oldu.Geçen sene 5 Aylık çalışmadığım dönemde gece yarısı kalkıp yarım çanak bulgur , yada dardanelli makarnaları götürdüm üstünede su içip yatıyordum tekrar. :))) Gündüz istediğin kadar pedal çevir nafile :))

Birde şu Ankara - İzmir Turunda ara molalarda yediğimiz 1 er ekmek arası helvalar da benim balkona bir kat daha çıktı galiba :)))

akşam 20 : 00 den sonra MEYVE VE YAĞSIZ YOĞURT HARİCİ yemeklere SON ! ! !

Koşuya başlamaca :in:

Konuyla ilgili vakit ayıran tüm arkadaşlara teşekkürler,

Sevgi ve Saygılarımla,
    Tolga Gürgün

16. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    O bel bölgesi yağları eritmek için belirli bir yöntem yok .. Yani şöyle söyleyim maalesef tek bölge yağlarını eritmek için herhangi bir hareket yok .. Sadece vücut yağını azaltarak oralarıda inceltirsin .. Örnegin mekik , sopa ile twist vs. senin yağ altı kas oluşturmanı sağlar ( sağlam , uygun ve düzenli yaparsan ) ama bu oluşturduğun kas kütlesinin üzerinde yine yağ kitlesi olacagından senin o kaslar belirginleşmez .. Önerecegim hafif tempo düz koşu yapıp yağ oranını azaltman ..

Vücutta en son bel bölgesindeki yağlar erir .. Demekki işin sonuna gelmişsin az daha gayret edip koşuya agırlık verirsen zamanla onlardanda kurtulursun

17. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    bu verilen bilgiler işime yarıcak gibi gözüküor saolun ben açmadım ama konuyu bende bilgi aldım çok saolsun bilgi verenler:in:

18. Mr. Biggs

Mr. Biggs Üye

Seviye:
    Türk erkeklerinin tipik problemi göbek.
    Fazla karın yağına sahip olmamakla beraber varolanıda eritmek adına geçen yaz azmetmiştim. Hergün sabah yaklaşık 4-5 km kadar yüksek tempoda yürüyüş yaptım, ardından ısınmış vücut ile evde gelip şınav ve mekik asılıyodum. 2 ay içinde çok ciddi fark oldu bel bölgemde.Tabi bütün kış yatınca eksi şekle geri döndük.
    Bu yaz gene aynı programı uygulamaya geçireceğim.Yarın başlıyorum.
    Yürüyüşe ilaveten bugün bi tane ip aldım tanesi 5tl'den. İş görmesini umuyorum...Biraz denedim ama maharet istiyor. Özellikle ritmi kaçırdığınız zaman ip ensenize kırbaç gibi çarpabiliyor, alışmam biraz zaman alacak gibi.

19. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Valla yıllar önce askerde her Allahın günü koşar, vucut çalışır, basket oynardım.90lı kilolardan 75 e kadar düşmüş, pazularım bomba gibi olmuuştu mükemmel fizik yapmıştım, göbek dümdüzdü ama :( ama belde balon birmiktar kalmıştı:mad: nekadar sinir olmuştum:boese157: , lipo suction bilem yaptıracaktım:rolleyes: . Sonra tekrar 100 e çıkınca bi önemi kalmadı tabi. :D Taki ikiyıl önce bisiklete başlayıp ikiyılda 85 e düşünce aynı sorun belirdi gene zor, çünkü cilt bollaşıyor ve yandan balon gibi sarkıyor toparlaması çok zahmetli çook. Allah kolaylık versin ama amerikalılar erkeğin bu balonuna isimtakmışlar diye duydum ,love handle.

20. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bizim turklerde!'' turk kası ''diyorlar yanlıs duymadıysam :)