Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bel-boyun ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mehmet ertuğrul duyan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    arkadaşlar yıllardır bel ve boyun ağrısı çekiyorum sürekli olarak ağrıyor hiç doktora filan gitmedim bu ağrı için sizce sebebi ne olabilir :(

2. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Doktora gidin :eek:ut:

3. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    :D çok manidar olmuş hocam , benimde ağrılarım var ama teşhis belli , bel fıtığı :( inşallah ciddi birşeyiniz yoktur

4. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    tamam en yakın zamanda gidip baktırayım kendime bu arada herkez niye bunu kullanıyor '' :eek:ut: ''

5. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    en yakın zamanda gidip baktırayım 8-9 yaşımdan beridir ağrıyor bazen bisiklet binmemi bile engelliyor ağrılarım

6. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende sizin gibiydim sadece ağrıdığını sölüyordum doktora gittim mr tomografi bel kayması dedi. inanmadım özel hastaneye gittim mr tomografı cektırdım tekrar oda dedi. Gidin doktora ne oldugunu öğrenin yoksa başınıza dert alırsınız

7. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kesinlikle gidin , büyük ihtimal MR verecekler ve tabut gibi bir tünele gireceksiniz. Yüksek ses çıkartan bir makina. ' daaaaaaaaaa , dııııııııı , zaaaaaaaaaaaa , bamm bamm ' gerçekten bir süre sonra beyniniz patlayacak gibi oluyor . Bitsin bu işkencee diye bağırmak istiyorsunuz. Ama sağlıktan önemli değil tabi

8. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    inşallah bel fıtığı değildir hayatım boyunca mr'ye girmedim radyasyonundan dolayı ona karşıyım :) belimde bir şey varmı diye bakarken bütün vucudumun düzenini bozuyor

9. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir an önce doktora gitmeni öneririm kardeş. Bende yaklaşık 6-7 yıldır bu boyun ve bel ağrısını çekiyorum. Nedeni çok kitap okumak ve bilgisayar başında çok durmak sanırım, buna bağlı olarak boyun düzleşmesi şekillendiğini söylemişti. Çeşitli egzersizler ve ilaçlar verdi bunlar rahatlatıyor ama kesin çözüme yıllardır kavuşabilmiş değilim. Yıllarca çekicez sanırım. Yatak olarak kaliteli bir ortopedik yatakta yatmanı ve yastık olarak özel ortopedik yastık kullanmanı tavsiye edebilirim. Boynun ağrısa bile kütletmemeye çalış, hafif egzersizler halinde sağa sola doğru oynat bu kadar.

10. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yaydığı radrasyon çok fazla evet , ama eğer röntgen ile ağrıların sebebi anlaşılamaz ise mecbur MR bölümüne sevk ediyorlar. Hatta doktor fıtık teşhisi koyarsa bana dediği gibi doğrudan ' ameliyat ' diyebilir. Parmağını bile kırmamış bir insanın , ameliyat sözünü duyunca verdiği tepki olumsuz oluyor.. Umarım fıtık değildir. Allah acil şifalar versin.

11. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    günümün 16 saatini bilgisayar başında geçiriyorum ondan dolayıda ağrılar olabilir :)

12. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet bu çok mümküm ,ama 8-9 yaşından beri dediniz ,kaç yaşındasınız? ne iş yapıyorsunuz? hiç tedavi oldunuzmu? ne sporları ne sürede yaptınız?

13. Ahmet O.

Ahmet O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam boyun fıtığı da olabilir. Yada küçük yaşlarda kuluç oluşmuştur ve bu da baskı yapıyor olabilir. Boyun fıtığı genelde bilgisayar başında çok oturanlarda görülür diye biliyorum. Doktora görünmenizde fayda var.

14. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    mr manyetik rezonanstır, manyetik dalgalarla radyoaktif dalgalar farklı kavramlardır mr radyasyon yaymaz korkmayın öğrenin. doktor eski dilde öğretmen demektir gidin bir danışın tabiki, bizi bilmediklerimiz değil yanlış bildiklerimiz öldürür