Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bel Ağrısı (Tam olarak bel hizası omurga ağrısı)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında blanca tarafından paylaşıldı.

1. blanca

blanca Yeni Üye

Hemen hemen hergün 1,5 - 2 saatlik düz yol sürüşleri yapıyordum (akşam üzeri, iş dönüşü). Her sabah muazzam bir bel ağrısı başladı. Öğleden sonra azalıyor, ben yine biniyorum ve biniş esnasında rahatsız olmuyorum. Şu an 2 haftadır binmiyorum ve hiçbir gün belim ağrımadı, tıbbi veya tecrübeden kaynaklı bir tavsiye bekliyorum, teşekkürler. (Kadro boyuma göre ve sele ayarına dikkat ediyorum onda bir hata yok bence belki gidon yüksekliği?)
    O bel ağrıları binişle alakalı mıdır? Umarım değildir çok sıkıntı oldu gün içinde çalışırken.

2. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Ben bu sene fıtık olayını yaşadım. Birebir aynı olmasa da benzer şikayetlerim vardı ve ben hayatın yoğunluğu içinde umursamıyordum. Bir gün yattım ve kaldım.

Tavsiyem bir an önce uzmana görünmeniz ve bir MR çektirmeniz.

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    selamlar,
    bircok sebep olabilir valla. bisiklete bindikten sonra terin üzerinde soguyor ve tutulma oluyor olabilir. bisikletinin kadro boyu uygun olmayabilir. yattığın yatakla bile alakası olabilir.

yapacagın en mantıklı şey, bir hekime görünüp onun kararları doğrultusunda hareket etmen.

geçmiş olsun

4. melihcavas

melihcavas Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, çok kötü bir ağrıdır bilirim. geçtiğimiz martta bel fıtığından ameliyat oldum. olana kadar 6 ayım zehir oldu. meğer içte fıtık patlamış. ama ameliyatı olduğum gün yürüdüm, 3 gün sonra araba kullandım, 1 hafta sonra işime döndüm,1 ay sonra spora devam. Kesinlikle ama kesinlikle nöroloji uzmanına görünmelisin. gerçekten teknoloji çok ilerledi, mr ile kesin ve doğru tanı konuluyor. bir de unutmaman gereken şey böbrek ağrısı ve bel ağrısının hemen hemen aynı olduğu, belki de böbreklerde bir sorun (üşütme) olabilir. Ameliyatımdan sonra kontrolde doktorun bana spor için ilk tavsiyesi bisiklete binmek oldu, bildiğim kadarıyla bisiklete binmek bel sağlığı için en doğru sporlardan biri. yeniden geçmiş olsun...

5. blanca

blanca Yeni Üye

herkese çok teşekkürler ilk iş yeni bir yatak, yeni fark ettim bayaa rahatsızmış yatağım sonra bakarız, sağolun

6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Bisikletin sorumlu olmadığına sevindim ancak, aşağıdaki mesajda söylenilenlere de kulak vermekte fayda var. :in:

Geçmiş olsun. Cevap yazanlara da teşekkürler.