Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bel ağrısı bisikletten midir?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında PiskinKerem tarafından paylaşıldı.

1. PiskinKerem

PiskinKerem Yeni Üye

Seviye:
    Iki gündür bisiklet kullanıyorum. Bugün aşırı bir bel ağrısı oldu Sol tarafımda. Arada kesiliyor. Ne yapmalıyım? Bisikletten midir? Yardımlarınız için teşekkür ederim. :)

2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Terleyip üşütmüş olabilir misiniz? Biraz dikkat edin, sıcak tutun belinizi. İnşallah düzelecektir.

3. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yeni başladıysanız oturuş şeklinizden ya da kasların güçsüzlüğünden olabilir. Orayı sıcak tutun. Bir kaç sefer sonra öyle bir sorun kalmayacaktır büyük ihtimalle.

4. PiskinKerem

PiskinKerem Yeni Üye

Seviye:
    Allah razı olsun abi. Bakayım sıcak tutayim belini. İnsaallah düzelir. Belki de usutmus olabilirim. Dün Bayrampaşa'dan Sirkeciye kadar sürdüm. Kisakollu vardı üzerimde. :) herhalde ondan.

5. PiskinKerem

PiskinKerem Yeni Üye

Seviye:
    Abi çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacagim. Çok sağolun tekrardan. :)

6. Erhan Acar

Erhan Acar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklette sırt çantası kullanıyorsanız, kullanmayın :)

7. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlarında dediği gibi yeni başladıysanız ağrı yapması doğaldır. Kısa zaman içinde düzelir. Ayrıca bisikletinizin sele yüksekliği, gidon yüksekliği de önemli bir konu. Bu ayarları zamanla en rahat olduğunuz şekilde ayarlarsınız. Keyifli pedallar :)

CevdetBilge bunu beğendi.
  8. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam geçmiş olsun öncelikle ayarlarınızın doğru olduğundan ve kadronuzdan emin olduktan sonra deneyin .Ağrı eğer herhangi bir tarafta ayağa doğru uzanıyorsa ki siz sol taraftan bahsetmişsiniz o zaman bel sorunu açısından filmlerle değerlendirilmesi daha uygun olacaktır . Yeterli ısınma hareketleri yapılmadan ve soğuk havalarda bisiklet kullanmaya bağlı bel etrafındaki kaslarda oluşan spazmlar için arkadaşlarımızında önerdiği sıcak uygulamalar iyi gelecektir diye düşünüyorum tekrar geçmiş olsun

9. serhat uslu

serhat uslu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhabalar benimde boynumda fıtık başlangıcı vardı hastaneye gittim fizik tedaviye çağıracağız dediler sonra öğrendimki 5 ayda sıra gelir dediler(ığdırda memurum ssağlık imkanları biraz sıkıntılı) bu arada 2 sene önce çalınan bisikletimi hatırladım ve bir bsiklet aldım 1 aydır kullanmaktayım.daha önce sol kolum ve parmaklarımda uyuşma oluyordu doktor fıtıktan dedi fakat bisiklete bindikten sonra kol ve parmak uyusmalarımın geçtiğini farkettim.acaba faydalımı oldu diye sormak istedim benim gibi sorun yaşayan varmıdır yada bilgi sahib olan.teşekkürler.

10. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    boyum 1.72 ve bacak uzunluğum 83 cm bisikletin selesine oturmadan bisikletin üst borusuna bacak aramın mesafesi 3 parmak boyudur ,bu hesaba göre doğru kadro aldım ama kadro 19 inçtir nedeni sele kilidinden ayna kolun orta noktasına olan uzunluk 49 cm dir kadro boyu 19 inçtir ,,,215 km lik performans turunda hiç bi rahatsızlık olmadığı gibi bu karbonu 5 senedir kullanıyorum yalnış kadro olsa idi sorunlar yaşayacaktım kol uzunluğum ise 71 cm ,,,bel ağrıları asla olmadı diz ağrıları olmadı bende,
    pedalı aşağı alırım ve diz asla kırık olmaz seleye oturduğum zaman ,,
    doğru kadro almaz isek diz ağrıları olur ve hatta sakatlanma bunuda anca bisikleti almadan önce denemek lazım bisikletin üst borusuna olan apış arası uzaklık 3-4 parmak olmalı bu doğru kadro aldınız demektir ...