Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bekleyişin sonu, Fuji feather...

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında çarga tarafından paylaşıldı.

1. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:
    Yakın bir zamanda internette gezinirken fuji'nin fixed bisikletlerine rastlamış ve bunlardan birini edinmenin peşini koştururken İzmirde Karşıyakada Kadans bisiklette buldum aradığımı ve hemen beni benden alan feather modelinin siparişini verdim. Fabrika çıkışı biraz daha klasik olmasına karşın üstünde oynamalarla bir fixed olması gerektiğini düşündüğüm gibi kişiye has bir görünüm vermeye çalıştım. Tabiki mükemmel değil ama kullanırken hissettirdiği duygular mükemmel sonuçta. Daha fazla uzatmadan bugün güzel İzmir'in güzel koşulları sayesinde bir tura çıkmışken çektiğim bir iki fotoğrafı paylaşmak istedim.
    Kilidin yarattığı gereksiz görüntü kirliliğinden dolayı gerçekten üzgünüm ama evden çıkarken anahtarını almayı unutmuşum.
    Çok güzel değil mi ? (kilit hariç)
    İzmir bu güzel hava koşullarını sunmuşken, bende onun güzel bir resmini sizinle paylaşayım (evet bugün 13 aralık :) ).

2. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yalnız o kilit kötü görünmüyor bilesin. Rengi güzel çünkü,hoş olmuş.

İyi günlerde kullanın!

3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    çok hoş bir görüntüsü var. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  4. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar.

5. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sabreden derviş muradına ermiş :).Kazasız belasız pedallamalar.

6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    güle güle kullanın :) 2014 fuji lansmanında canlı canlı gördüğüm bisiklet olduğu için kendisi, nekadar güzel görünen bir bisiklet olduğunu çok iyi biliyorum. kırmızı rengini görmüştüm, sanırım siyah ve turuncu renkleri de var. turuncuyla kırmızı benim çok ilgimi çekmişti. bol bol da fotoğraf çekmiştim aslında ama telefonun azizliğine uğradım, fotoğraflar gitti :(

bisikletin 600 dolar civarı bir liste fiyatı vardı diye hatırlıyorum, fakat istanbulda satıldığını görmedim hiç. kadans bisikletin sayfasında da göremedim, nekadar şuanki türkiye satış fiyatı çok merak ediyorum

gördüğüm hali şuydu :) sizinki de değişmeden önce buna benzer durumdaydı sanırım

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Vay ben nerelere gidem!
    Allah kaza bela vermesin, nazarlardan saklasın. Yolda bisikletinize bakarken kaza yapmasın öbür bisikletçiler :)

8. taylan y.

taylan y. Yeni Üye

Seviye:
    istanbul'da sarıyer mesut bisiklette turuncu rengi mevcut :)

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Düz gidonu ile agresif bir görüntüye bürünmüş. Bu haliyle tam bir velodrom canavarına benziyor. Sportif kullanım için güzel bir bisiklet.

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kadro aslında yabancı değil.Bu asimetrik görünümlü çelik kadrolar 70'li yılların Peugeot px serilerinde sıklıkla kullanılmış.Maşa'da ve bar'daki yine o döneme özgü çizgileri görmek mümkün.O bir fixed olsa da ruhu hala yarışçı.Güle güle kullanın.

11. mustafa tabanlı

mustafa tabanlı Aktif Üye

Seviye:
    Sağlıkla,huzurla,keyifle,gülegüle kullanın..
    Gün batımı fotoğrafını nerede çektiniz,Bostanlı sahilimi ,Güzelyalı sahilimi..Karşıyaka tarafında ise bisikletinizi görme şansım olur bir gün..
    selamlar..

12. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fixed candır can :)

13. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:
    Karşıyaka sahili. Görmeniz muhtemel çünkü genelde çıkıyorum, biran önce alışabilmek için. Karşıyaka Mavişehir arası gidip geliyorum sürekli =) .

Evet aynen benimki de aynı görünümdeydi. Ben aslında turuncu rengini istemiştim ama bunun için fazladan 2 ay beklemem gerektiğini söylediler, bende nasılsa bir gün kendime göre boyucam düzenlicem diyerekten sorun etmedim. Böylede güzel kendisi zaten =) . Fuji yi melsa getiriyor. Ürünler, fiyatlar, bayiler herşey var sitelerinde. Şöyle yardımcı olabilirim size http://www.melsa.com.tr/ .

14. Murat Ceyhan

Murat Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    kaça patladı acaba ?

15. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    1200tl olması lazım TR satış fiyatının

16. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:

17. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam feather ı ne kadara getirttiniz birde boyunuz ve bisikletin kadro boyu kaç öğrenebilirmiyim ?

18. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,kadro asimetrik görünümlü derken neden bahsettiğinizi öğrenmek istiyorum.

19. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eski yol kadrolarında top tube seat tube'ye oranla daha kısa olur;dolayısıyla seat stays çok daha dik bir açıyla chain stays'la birleşirdi.Böylece bisiklet görece daha kısa ama çok agresif bir görünümde olurdu.Elbette çelik kadrolarda rijiditeyi sağlamanın başkaca yolu da yoktu.Ya daha kalın çelik tüpler kullanılacaktı-ki bu da bisikleti çok daha ağır yapacaktı- ya da yeni bir materyal bulunacaktı.

İşte Aluminyum'un bisiklet teknolojisinde kullanımıyla birlikte hem daha hafif hem de daha rijit tasarımlar da geliştirildi.Elbette fiber karbon teknolojisiyle rijidite daha da farklı bir boyut klazandı.asimetrik görünüm ise şu.Her frame,en kaba haliyle bir baklava dilimini andırır ve yarış bisikletinden şehir bisikletine,oradan da mtb'lere kadar da gittikçe çarçeve daralır;daraldıkca da doğal olarak bisiklet boyu uzar.

ben şahsen bu genetik mirasın günümüzde sadece Cannondale'de halen devam ettiğini görüyor ve mutlu oluyorum.Zaten kadro açıları incelendiğinde sayılar da aynısını söylemekte.Specialized,Pinarello bianchi gibi markalar daha aero kadrolar kullanıyorlar.Yani nedir,top tube yukarıya doğru(Heat tube) açılı-sanki avına atlamayı bekleyen bir puma edasında,diye benzetme hakkımızı kullanalım-Yani cannondale supersix evo'ya bakarsanız (bisikletin bütününe değil,sadece çarçeveye) o eski çelik yarışcıyı görürsünüz.

şimdilerde kadro boyu hesap edilirken çokca yapılan bir hata var.Çoğu seat tube boyunu referans alıyor (52-54-56-61cm) Oysa 60'lı ve 70'li yıllarda seat tube o kadar uzundu ki,165-1.70'lik bisikletciler bile günümüzdeki karşılığı (en azından 54 cm) lik bisiklete binerlerdi.ancak tek bir farkla.Neydi o fark? Top tube kısaydı.Böylelikle seleyi biraz aşçaltarak boy sorununu çözer ama üst botu kısa olduğu için daha aero dinamik bir duruş alabilirlerdi.

İşte bu kadroları(Sizin de sahip olduğunuz) kendi adıma sevme sebebim bu.

Cem cm ve Oktay Erkan bunu beğendi.
  20. Osman Asa

Osman Asa Üye

Adı:
    Osman
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Fuji sitesinde gezinirken Feather modelini gördüm... Çok ilgi çekici değil mi ? Almayı düşündüm fakat yakınımda satış bayisi yok o yüzden siparişle almak durumunda kalacağım...
    Kullanıcıları forumda var mı ? Kalitesi nasıl bir bisiklet.. Nelerin değişimi gerekli ?

Bu bisiklet bende heyecan uyandırıyor ...

Yardımcı olmayı düşünüp yazanlara şimdiden çok teşekkür ederim

( https://www.melsa.com.tr/products/b...-56cm-okyanus-yesili-2015-fj0277/#/instalment )