Bekarlık sultanlık mı?

Scudo

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88

Sultan çorap yıkarmı. Bekar arkadaşlarımız sadece çorap mı yıkıyo acaba. başka bir iş yapmıyolarmı. Bence bekarlık kaldırılabilir bir yük değil.

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88

Evliyken bekar gibi olabilmek diye bişeyin olmadığını düşünüyorum. Evlilik sorumluluk demektir. Sorumluluklarını taşıdığın bir evlilikte nasıl bekar gibi olunur ki....

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Görücü usulu köyden evlenip, tarlada da evde de karısını ( başlık parasını verip satın aldığı malını, ırgatını, kölesini ) çalıştıran feodal köylüler gibi mi düşünüyorsunuz ? :eek:

Evleneceğim ve daha az iş yapacağım ( çorap yıkamak, bulaşık vb. ) mantığına sahip olabileceğinize inanmıyorum. :eek:

Evlenince gerek ortak yaşadığınız ev içinde, ( temizlik, yemek, diğer ihtiyaçlar, ev düzeni ) gerekse ortak yaşantınızın diğer gerekleri için ( çocuk bakımı mesela ) çok daha fazla çaba göstermesi gerekiyor erkeğin. :D

Evleneceğim, yemek ayağıma gelecek, çamaşırım yıkanacak vs. vs. mantığına bilinç altı düzeyde de olsa sahip olan biri ile evlenen kadınlara ne kadar yazık. :boese157: Ve onların yetiştereceği çocuklara ve büyüyünce babaları gibi davranacak çocuklara ve onların evleneceği eşlerine ve onların çocukkarına ve onların ..... ve onların .... ve onların ....:eek:

Çorap yıkamak yanında , bisiklet bakımı yapan bir eş bulun bari. Eliniz ona da değmesin, kirlenmesin yağdan falan ... Kutsal ve ayrıcalıklı yaratıldığınız için ...:boese157:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Herkesin en doğal hakkı, kendi hayatını kendi istediği şekilde yaşamasıdır.

Her şey gönlünüzce olsun, başarı ve mutluluk daima sizinle olsun.

Hoşçakalınız, sevgili dostum..

• Beğen
Tepkiler: cambaz24

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
ataruh bey, yuzukle dikilirim, hic o konuda cekincem yoktur merak etmeyin :D de, ben maalesef temelkaratas bey gibi laflar ortaya suren "muhtemel evli" kisiler yuzunden evlilik muessesesine inanmiyorum..

Daha once de evliligin/ortakligin benim icin tanimini yaptim ya, hah, iste o tanima ben kendimi yerlestiremem, bu yuzden de evlenmem, dolayisiyla temelkaratas bey, ahkam kesmiyorum, bu benim fikrim, bana gore "evlilik" denen muessese boyle olmali, onceden bicilen kurallara ve kanunlara gore degil, olgunluk icerisinde karsilikli guven ve sevgiye dayanmali. bu 3 unsur mevcut ise zaten imzaya ya da onunde birseylerin kanitlanmasi gereken bir kalabaliga gerek yok. Ben evli degilim diye evlilik hakkinda dusuncelerimin degersiz olmasi gibi bir kavram da bu cagda, egitimli insanlar arasinda biraz zayif savrulan bir arguman, kusura bakmayin.

Ayrica burada globallesmeyi tartistigimizi sanmiyorum, baska bir topic acin seve seve o konuda da fikrimi soylerim..

Son olarak evliyken de bekar gibi olmak lafi kadar buyuk bir sacmalik yoktur. bekar kalmak istiyorsaniz evlenmezsiniz... neticede evlilik tercih sonucu atilan bir adim. kimse sizin kafaniza silah dayamiyor evlenin diye.. silah dayandigini varsaysak hala bir secim sansiniz var, oyle degil mi?

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Kıdemli bisikletçi olmasamda kıdemli evli sayılabilirim. Eğer karşı cinsten birinin sizin eksik yarınız olduğuna inanıyor iseniz bulduğunuzda evlenin.Pekaz birşey sizi kendisinden daha çok merak eden düşünen bir sevgilinin varlığı kadar önemli olabilir hayatımızda.Bu yalnızca size özel ve asla birşey karşılığındada alamayacağınız kadar kıymetli bir hediyedir.Bu hediyenin sahibi de karşılıklı olarak aynı düşüncelere sahipse ikikişi aynı kişi yani yarımlıkları tamamlanmış tekkişi olmaktadır. Bu ister yaradılışın isterseniz evrimin(hangisine inanırsanız inanın) diyin sonuçta varılmış olan en kutsal birliktelik olmaktadır.Allah herkese nasip eylesin.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
İronmandan seçme sözler.

-Kendi kendine yetemeyen, evlenince eşine yetemez...

-Evlilik için yanlış kişiyi seçmekten daha kötüsü, yanlış kişiyle evlendikten sonra bu işi sürdürmeye çalışmaktır.

-Mutlu evlilik biraz da şans işidir.

-Evliliğin nimetleri olduğu gibi bekarlığında bazı nimetleri olduğu doğrudur, ama evlendikten sonra asla arkana bakmamalısın.

-Mutluluk için önce kendinden birşeyler bekle, sonra eşinden iste.

-% 100 mutlu olmak beşerin(insanoğlunun) tek başına becerebileceği kadar kolay değildir. Her şey için olduğu gibi bunun için de dua etmeyi unutma.

şimdi gitmek zorundayım.. yoksa daha çok çene yapardım:D ..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Burak kardeşim
İnsan bekardır, yaptığı bir sürü aktivite vardır .Senin konuna göre bisikletçidir diyelim. Günümüzde görücü usulü ile evlenme halen varsa da, eğitim düzeyi yükseldikçe, görücü usulü ile evlenmeler çok azaldı. Bizde; Toplumun anlaşarak ,birbirini tanıyarak evlenenler grubunu ele alalım. Sen bir kızla tanışmışsın , hayatını o kızla beraber devam ettirmeye karar vermişsin ve bisikletçisin diyelim . Bu kız seni tanımıyormu ? Tanıyor. Bisikletçi olduğunu da bilmiyormu ? Biliyor. Ee ozaman evlenince ne sorun çıkacak.

Gelelim senin açtığın konunun başlığına ''Bekarlık sultanlıkmıdır ?''
Senin konu başlığın altta sorduğun soruya göre tam oturmamış.Ama onada kendime göre yorumumu yapayım. Kişiden kişiye göre, çok değişik yorumları ,mutlaka olacak bi başlık. Kişi, mutlu bir yuva kurmuş. Karşılıklı sevgi, saygı, güven vardır ve böylede olması gerekir. Ee bu kişi için; (Bende dahil )Bekarlık sultanlık değil, evlilik sultanlıktır. Derim sana. Ama kişi evlenmiştir, birbirleri arasında, ortak noktalar azdır, sevgi ,saygı azdır. Vakti zamanında birbirlerini yanliş tanımışlardır. İşte böyle bi durumda, hem erkek ,hem bayan için bekarlık sultanlıktır.

Onun için bekar arkadaşlarımın evlilikten korkmamalarını isteyeceğim.Sadece kendilerine eş olarak seçecekleri kişilere, anlaşma dönemlerinde kendilerini olduğu gibi tanıtmalarını, rol yapmamalarını isteyeceğim. Senin bisiklete binme zevkin varsa karşı tarafa bunu söyleyeceksin. Ortak bi noktada buluşacaksınız.

Ben 26 senelik evliliğimde.hep eşime güvenmişimdir,sevgi ve saygıyı hiçbir zaman eksik etmemişimdir.Tabii bu iş hep karşılıklı. Bak şimdi eşimle Tandem bisikletimizle beraber dolaşıyoruz.Yapılacak aktiviteleri beraber yapıyoruz.
Diyeceğim sevgi ,saygı, karşılıklı güven ve yardımlaşma olduktan sonra : Benim için bekarlık değil Evlilik sultanlıktır.

Sana dilimin döndüğünce , aklımın erdiğince, bi bilgi verebildiysem ne mutlu

Hayatta anlaşabileceğin bir eş bulmanı temenni ederim . İyi Günler hoşçakal.:)

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Konuyu yeniden bisiklet çerçevesine çekmek gerekiyor sanırım. Bisiklet süren bir kişiyi ele alalım. Bu kişi bisikletide çok sevsin, hafta içi, hafta sonu fazlaca vakit ayırıyor olsun diyelim.
burada konu ikiye ayrılıyor. Eş bisiklete biniyor mu binmiyor mu ?
1 - Biniyorsa eşi de ona katılır ve bisiklet zevki 4 e katlanır.
2- Binmiyorsa, evlenmeden birbirlerini zaten tanıdıkları ve yeteri kadar vakit geçirdikleri için , bisiklete binmeyen eş , bu durumu anlayışla karşılar ve eşini bu faaliyetlerinde destekler ( kim göbekli bir eş ister ki ? :) ) Çok sevmiyorsa da engel olmaz en azından.

Kesinlikle katılıyorum. Yani durum şu. Evliliğinden memnun olmayanlar için bekarlık sultanlık, bekarlık günlerini evlilik günleriyle kıyaslayıp neden daha erken evlenmemişim diyenler için evlilik sultanlık.

Bunun içinde yeteri kadar flört dönemi şart. Sağlıklı evliliğin temeli , daha çok kişi ile tanışıp, arkadaş olup, kıyas yapabilecek kadar çok farklı kişi tanımak, yada aynı kişinin farklı halleri ile kıyas yapabilecek kadar uzun süre o kişi ile beraber olmak.

Erkek egemen ( ve bu yüzden geri kalmış ) bir toplum için hayali sözler söylediğimin farkındayım. :D :D :D

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Erkek varlık dünyasının bir hatasıdır. Bazı canlı türlerinde de tamamen ortadan kalkmıştır zaten. Yada erkek eşey çok küçülmüştür, karşı cinsle aynı yerde bulunmaması gereken diğer kromozomları taşımak için bulunmaktadır.
Bakın buna harika bir örnek eski yangın söndürme tüpleri. Hani yanlarında küçük bir tüp daha vardır. Ateşe tutulacağı zaman o tüp açılır, büyük tüpe karışarak püskürür. Başka hiçbir işe yaramaz.

İnsanı ele alacak olursak. Bir erkeğin, adam olması kesinlikle evlenmesine bağlıdır, o da eşinin vasıflarına bağlı olarak derecelendirilebilir.
Dünya daha fazla kadın, yönetici, bilim adamı, sporcu, milletvekili, hakim, bisikletçi olsaydı ; Dünya kesinlikle çok daha iyi bir yer olur(ataruh)

Canınız ne kadar çok bisiklete binmek isterse istesin bu aşırı hevesinizi frenleyip akşam eve daha erken gelmeye çabalıyorsunuz ve mutsuz gibi oluyorsunuz ama eve yaklaşınca sizi pencerede bekleyen bir çift göz, kulağı kapıda sizin kapıyı çalmanızı bekleyen bir çift kulak ve kapı açılınca eli elinizde bir yürekle karşılaşıyorsunuz(ıron)
Onun için bekar arkadaşlarımın evlilikten korkmamalarını isteyeceğim.Sadece kendilerine eş olarak seçecekleri kişilere, anlaşma dönemlerinde kendilerini olduğu gibi tanıtmalarını, rol yapmamalarını isteyeceğim. Senin bisiklete binme zevkin varsa karşı tarafa bunu söyleyeceksin. Ortak bi noktada buluşacaksınız.
(nisan baklası)

Herkesin en doğal hakkı, kendi hayatını kendi istediği şekilde yaşamasıdır.
Her şey gönlünüzce olsun, başarı ve mutluluk daima sizinle olsun. (ıron)
Düzenleyen ediz.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Yangın tüpüne misilleme gibi algılayacak olmazsanız ben de insan icadı bir örnek yerine tabiattan yine herkesin bildiği başka bir örnekle karşılık vermek isterim. Doğada en güzel cins erkeklerdir. (örn.tavus kuşu vb. vb. vb.) Hem öyle olmasaydı makyajı genelde kadınlar yapıyor olmazdı. :D :D :D (tüm bayanlardan özür diliyorum)Bence erkekler sadece Y(erkek eşey kromozumu) değil kendilerinden güç ve irade katıyorlar dünyaya.:D (tıpkı kadınların da sevgi ve şefkat kattıkları gibi) Bence güzellik ise her iki cinsin de ortak malı..

özür dilerim, konu kaymaya başladı hemen toparlıyorum.
ehehehe :D şeeeyyyy.. sanırım ben feminizm kokusu aldım da .. :cool: :cool: kendimi tutamadım sanırım..

Konuyla belki direk alakası yok gibi ama hemen şimdi aklıma bir örnek daha geldi..

Evet tüm hanımlar başımızın tacıdır, cennet anaların ayağı altındadır vb...
ama hiç bir kadın asla Hz. Meryem Validemizin yerini doldurmaya namzet(eşeysiz ve dolayısıyla ilahi bir kadın) olamaz...:cool: ;) (bu parağraf yukardaki baloncuğun ilk iki cümlesine atıftır)

Hiç kimse cinsiyet olayına yalnızca kendi durduğu yerden bakmasın.
Yanlızlık Allah'a mahsustur. Ama kendine eş olarak, işini, hobisini vb. seçenlere yada işinden, gücünden, başka sebeplerden dolayı bekar yaşayanlara da rabbim sabır kuvvet versin..
Saygı ve sevgilerimle.. :)

yaaa arkadaşlar kusura bakmayın, yukarıdaki dediklerimin bisikletle hiç bir alakası yokmuş. Şimdi aklım başıma geldi ve konuyu bisikletle ilişkilendirecem. bakın bomba geliyor..

Hayat, bisiklete binmek gibidir, durursan düşersin. İster tek kişilik bisiklete biiiiiin, ister tandemeeee.:eek: :eek: :eek:

Hadi bana eyvallah, acayip çekmiş beni bu konu.. valla aslında bissürü başka işim vardı.
Son söz: Evli olanlar eşlerini kendileri için öpsün, bekarlar ise avuçlarını yalasınlar :D :D :p :p :p

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

objection,objection,objection,:eek:

Hakim duruşmayı durdursun, deliller karartılmaya çalışılıyor.
Jüri zor durumda kalıyor. Çcukluklarından beri duydukları , bilinç altlarına işlenmiş tabu fikirlere atıflar var.

Bütün genellemeler gibi bu genellemede yanlıştır. ( yukarıdaki alıntı içinde olan )
Erkek egemen toplumun uydurduğu bir yalan bu maalesef.:boese157:
Forum tarihinde ironman e ikinci teessüfüm , kayda geçsin lütfen.:D

Bütün genellemeler gibi bu genellemede yanlıştır.
Hatta yukarıdaki de bir genellemedir. bu açıdan.
Genellemelerin yanlış olduğu genellemesi de yanlıştır o ayrı.

• Beğen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Hakim bey,
Konu sadece güzellik mukayesesinden ibaret olup, konuyu minder dışına taşırmaya çalışanlara söz vermeyiniz lütfen.
(ataruh hocam kusura bakmayın ama, benim kastımı yanlış yönlendirmeyiniz lütfen rica ederim;) :) :))
DELİLLERİM:
önce dişi bir tavus kuşu:
http://i62.photobucket.com/albums/h101/ironmantuzgolu/peahen.jpg

şimdi erkek bir tavus kuşu:
http://i62.photobucket.com/albums/h101/ironmantuzgolu/tvk05.jpg

Eğer sadece ben erkek tavus kuşunu güzel olarak görüyorsam, hepinizden özür dilemeye hazırım. Takdir ilahi adaletindir. Benim hiçbir katkım yada kastım yoktur.

Söyliyeceklerim bundan ibaret olup, ataruh hocamla bir alıp veremediğim yoktur. Keskin sirke küpüne zarar.. Konuyu burda kesmessek hepimize zarar..:eek: :eek: :eek:

:) :) :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Yaa arkadaşlar süpersiniz .

İnsan bu forma girince gülmekten kırılıyor.Karşımdakiler bu adam nediye kendi başına gülüyor diyorlar. hepiniz muhteşemsiniz. İnsanın morali düzeliyor ya.:p
İron olsun , gugus olsun, ataruh olsun ve diğerleri süpersiniz . Sağolunki ben de aranızdayım. Elleriniz dert görmesin hepinizin . teşekkürler.:) ;)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Neden süper olanlar yazılırken ben en sona koyuluyorum.:boese157:
Hadi İronman i anladık ( Abant a bisikletle geldiğinde megasüper olacak zaten ) ama gugus neden benden önde zikrediliyor. :D :D :D
Benim toplamda km olarak ondan 2,5 km fazlam var. ( az önce bakkala gittim geldim :) )
Hakim bey, ( bak bir önyargı daha yakaladım, neden hep hakim bey denir, hakim hanım değil. yaaa, delillere eklensin hemen ) Bu sebeple adımın 2. sıraya kaydırılmasını , avukatlar yasasına dayanarak istiyorum.

Böylelikle sultanlığın kaldırılıp , mesrutiyet yönetimine geçilip geçilmeyeceğine daha sağlıklı karar verebiliriz.

Konuda biraz yumuşamış oldu böylelikle. Kadın erkek tartişmasının yumuşamasından bahsedince hemen gülüşmeye başlayanların , duruşma salonundan çıkarılmasını talep ediyorum. :eek:
İçleri fesat ne olacak. :D

Delil toplamak üzere süre talep ediyorum.
Çirkin bir iki kelaynak ( erkek ) resmi olacaktı bir yerlerde.

:D

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88

Bu konuyu açmamdaki sebep beker-evli arasındaki farkları tartışmaktı ama konu kadın-erkek muhabbetine kaydı. Ayrıca verdiğiniz o güzel bilgiler içinde çok teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88

Mesut abi inanki senin yorumlarını 4 gözle okuyorum. çünkü gerçekten iç açıcı yorumların var. Ve tam anlamıyla mükemmel yorumlar. Tebrikler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu