beceriksizler kulübü

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Bu sabah her zamanki gibi bisikletle işe gideyim dedim. Baktım arka lastik patlak. Yama yapamayacağımdan soktum arka tekeri götürdüm bisikletçiye sibopun kenarından galiba jant kesmiş. Yeni iç lastik taktı. Eve geldim. 5-10 dk uğraştım lastiği yerine takacağım diye. Taktım zannetmiştim. Bindim bir deneme turu yapayım dedim. Bisiklet beni üstünden attı. Nedeni en alt makaranın saat yönünde gerilmeye devam edip çamurluğun bağlantı teline zincir engelleyici plastiğe ve jant teline saplanması nedeniyle kilitlenme. Söktüm lastiği arka vites bayağı bir yamulmuş. Biraz elle düzelteyim dedim. Bir beceriksiz ne kadar düzeltebilecekse. Bu haliyle acaba bisikletçiye gidebilir miyim diye düşünüyorum. Özellikle ortadaki makarada açıklık var. Ben nerde hata yapmış olabilirim?

Scudo

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@hogutmen Geçmiş olsun, sanırım işe gideceğiniz için biraz aceleci davranmışsınız, yanlış anlamadıysam lastiğin bir tarafı fazla şişmiş yani, balon yapmış gibi, dönerken de çamurlukta ki parça nedeniyle, tele zarar vermiş dolayısıyla sizde uçmuşsunuz. Sizde bir şey yok umarım. aktarıcı problem olabilir. Düzeltmeye çalışın olmadı gösterin bisikeltciye ,size şunlar bozuk değişecek derse düşüneyim deyip eve gelsin internetten bakın fiyatlarına bisikletçiyle arada uçuk fiyat varsa size göre uygun olanı seçip bisikletinize tekrar binebilirsiniz.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul yok hocam öyle olmadı. Zaten nasıl bu kadar kolay taktığıma da şaşırdım. Demek ki bir yerde hata yaptım. Aslında sürmeden önce vites değiştirmeliydim zaten bisiklet baş aşağı idi.

Bu beceriksizlikle nasıl bisiklet sürüyorum hayret. Bir lastik yerine takılamaz mı yav. Normalde alt makara saat 6 yı gösterirken benimki 12 yi gösteriyordu.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Candan Biberci sağolun hocam. Çok yavaştım deneme maksatlıydı suruşum. Hocam benden usta olsa sağlam bisikleti kadrosunu kırar folding bike yaptım diye sahibine teslim ederdim :(

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Allahtan arka aktarıcım shimano tourney tx 55. Ya t ile x yer değiştirseydi. Xt serisi olsaydı. Hiiiih. Salcano da biliyor işi. Kime ne mal satacağını.

Bu yaptığım tamamen kullanıcı hatası. Çalışan sistemi bozdum.

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@hogutmen geçmiş olsun hocam. Bi kaç resim de aktarabilmiş olsanız daha anlaşılır olurdu konu... :) ama yedek parça konusunda kesinlikle internet ve bisikletçiler arasında kıyaslama yapın derim bir ay kadar önce acera arka aktarıcım kırılmıştı bisikletçiler 90 TL fiyat çekiyor internette 54- yada 58 gibi bir fiyata aldım...

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Ve benim oğlum daha 9 yaşında ve 1000 lik Legoları ikişer günde çatır yapıyor. Bana bazen gücü yetmiyor. Birleştir diyor bana veriyor. Ben elime alınca iskambilden kule gibi dağılıyor legolar bana kızıyor. Demek ki beceriksizlik babadan oğula geçmiyormuş.IMG-20160206-WA0001.jpg

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@DOĞANTEKİN hocam internetten bir City fun 70 daha alayım o zaman ben. onun parçalarını bunda kullanırım.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@hogutmen Ustam ne yaptınız, takmayın kafaya, vardır bunda da bir hayır, aslında bu başlıkta bir konum vardı. Bu bağlamda belki 10 mt ileride kaza geçirecektiniz, o vakitte yola çıksanız. İşe bu yönle de bakın bence, lego olayına gelirsek, o biraz yetecek işi :) bende de pek yok ama puzzle'de acımam :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün koca bir günü (ne yemek,ne su nede başka bir şey aklıma gelmedi) illa yapacağım diye bir girişdim bisiklete aman,aman nerden girişdim (v-fren çok kolaydı hani ayarlamak:hasta::hasta:) daha öncede yaptım yüzlerce kez artık bisiklettemi sorun benmi günümde değilim zinciri sökdüm tekrar taktım,lastikler jantlar sele,sele borusu cılkı çıkdı işin açıkcası kolum zaten kas zedelenmesi var 4 tane ağrı kesici ancak kesdi halada sızlıyor ya ben havamda değildim yada bu nasıl bir bisiklet idi ben anlamadım:acpsnr::acpsnr::acpsnr: demekki olmayınca olmuyor sizede bumu oldu dedim kendimce???

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@hogutmen Anamm anamm, hem de Star Wars hemiiiide tekene kutusunda oyyyy :D orada olmalıydım şimdi yarın da iş dert yok sabaha kadar yapardım :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul hocam sıcak sıcak diğer yüzünü de çektim kutunun yanında da rey's speeder onu da bir saat sürmedi. hemen yaptı ben bu konuya yazarken.

Dosyalar

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Herhalde forumda beğenilmek istemeyen tek
insan benim :(

Sadece yorum bekliyorum. Tekrar olur mu böyle bir şey çok korktum şu an. Bisikletçinin dükkanı açmasını bekliyorum.

Herkes işine vardı. Bir ben kaldım tenhasında gecenin hiç uyumamış ben.

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@z. usta

Chain wax var hocam. Orta makara zinciri araya almış herhalde ondan. WP_20160216_004.jpg böyle birşey nasıl mümkün olabilir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yağsız görünüyor sanki. Resimden sökülüp makaraları tutan yandaki lamalarında düzeltilmesi gerektiği anlaşılıyor. Yamulmuşlar çünkü

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun abi. Dikkat et kendine.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen