Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bebeklerle mtb? (trakya ve marmara bölgesi öneri)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kaanrevan tarafından paylaşıldı.

1. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, ekipmanlarımız hazır. Aracıma çeki demiri haftasonuna kadar taktırıp, Thule xpress taşıyıcıyı alıp kafamız estiğinde uygun alanlarda sürmek istiyoruz eşimle. Aslında çok uzun bir aradan sonra bisiklete tekrar 0' dan başlıyoruz diyebilirim. Geçenlerde parke site içinde denemek amaçlı 2 akşam denedik bisikletleri gerçekten özlemişiz. Bizi en çok mutlu eden de yerinde durağan 3-4 sn. bile durmayan ikiz kızlarımız zar-zor hamax bebek koltuğuna oturtmamıza rağmen, inmek istemediler. Arkadan devamlı "vunnn, vunnnn" seslerini duydum. Diğer eşimin arkasında olan kızımdan zaten belliydi ne kadar eğlendikleri. Ancak mtb gerçekten asfalt ve parke için yorucu görünüyor. Bisikletlerimizi başlangıç olarak diğer masrafları da düşünerek rock rider 340 olarak belirledik ve aldık.

Sormak istediğim şu; bebeklerimiz arkada bebek koltuklarında elbette ki güvendeler. Ancak yine onların güvenliğini düşünerek, nerelerde ve neye dikkat ederek sürüş yapmamız gerekir?

Trakya ve Marmara bölgesinde önerisi olan var mı? Şu bölgeler size uygundur diyeceğiniz yerler varsa çok memnun olurum.

Alisimsekoglu bunu beğendi.
  2. Amaninbow

Amaninbow Üye

Adı:
    Murat Kapçak
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kamp anlaminda soruyorsaniz, turkiyede ilk 10a giriyor kapidag, kirazli manastir...

kaanrevan bunu beğendi.
  3. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Düz yolda bile düşen çok bisikletli gördüm , Allah kazalardan korusun sizi ve minikleri , ince eleyip sık dokumak lazım , olasi senaryoları önceden kurgulamak lazım.

4. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletleri bağlayıp araçla belli bir alana gidecekseniz bişey diyemem ama Türkiye trafiğe açık yollarında bebeklerin bisiklet üzerinde güvende olduklarını hiç zannetmiyorum. İsterlerse bisiklete binince sabaha kadar gülsünler, yıllarca atlattığım onca kazayı belayı gördükten sonra değil bebeği seleye koltuğa oturmak, bisikletin yüzünü bile göstermezdim, tercih sizin tabi.

5. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    @BurakS Yok kesinlikle ttrafiğe açık yollarda binmeyiz. Aslında araç taşıyıcı için onun için bu kadar meşgul oldum. Tamamen trafiğe kapalı alanlarda, ve hız yapmadan sakin sakin gezinti yapmak bizim amacımız. Bu alanlarda bile frene bile çok gerek duymadan iki ayağımızın üzerine bastığında güvenli bir şekilde durmayı isteğimiz hız ve bölgeler.

@furkan.zaman Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Buna dikkat edeceğiz. Öncelikle uzun bir süre çok yavaş hızla ve tamamen güvenli alanlarda gezinti yapmayı planlıyoruz.