Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bebek(çocuk) koltuğu yapmak için yardımınız gerek.

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında MuhammedErkan tarafından paylaşıldı.

1. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Piyasada satılan çocuk koltuklarını hiç beğenmedim. Veya çeşit bulamadım bu yüzden ben yapmayı düşünüyorum.
    Kadroya monte edip direksiyondan çocuğum tutsun istiyorum. Değişik fikirleriniz varsa alabilirim.
    Bir fikriniz yoksa mini portatif bir koltuk satan bildiğiniz yer varsa yazarsanız sevinirim.

2. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önceden kadro boyu ve sele gideon arası mesafesi uzun olan bisikletlerde üst boruya tahta takan gormustum cocugun oturması için musait oldugumda çizim yaparak ekleyebilrim foruma.

MuhammedErkan bunu beğendi.
  3. Onur Özgün

Onur Özgün Aktif Üye

Seviye:
    Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama 5 yaşındaki bir çocuğu önüme almıştım. Gidonu tutuyordu ve kendisi kontrol etmeye çalışıyordu :) aniden sağa kırmaya çalışıyordu mesela.. ya da gidonu çok fazla tutuyordu, dönüşlerde falan sıkıntı yaşıyordum. Geç tepki alıyordum gidondan falan... Bunu gözetmenizi isterim.

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği açısından, biskletin kadro ya da gidonuna oturtarak/tutturarak gitmeniz son derece tehlikelidir.Bisiklette çocuğunuzlayken elbette yüksek hızlar yapmazsınız ancak Allah göstermesin,insanlık halidir,bir kaza anında kadro ya da gidonda çocuğunuza hakim olmanız mümkün değildir.Bunu kesinlikle yapmayınız.
    Bisiklette çocuklar için arka bagaj'a monte edilen koltuklar vardır ki (yine önermem) zira bu da,bisikleti gördüğü anda hızını yarı yarıya düşüren,hele ki arkada bir cocuk olduğunu gördüğünde,her ne şartlarda olursa olsun sizin için bir tehlike oluşturmayacak tarzda otomobil süren insanların yaşadığı yerlerde kullanılabilir (Belki)
    Büyük sözü dinleyelim.Hayırlı bayramlar.

Mustafae, Kamil BULUT ve MuhammedErkan bunu beğendi.
  5. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    12 sene kadar önce yol bisikletim vardı. Yeğenimi kadroya oturtmuş gidiyoduk. Ayağı in jant telleri ile maşa arasına girmesi ile takla attık. Ogün bugündür bırakın kadroya cocuk bindirmeyi yanlarından geçerken bir tarafım uçurum olsa bile o tarafa kırarim. Kimse bu tür tecrübeler yaşamasın.

Kamil BULUT ve MuhammedErkan bunu beğendi.
  6. MuhammedErkan

Seviye:
    Hepinize teşekkür ederim, düşüncem emniyet kemerli güzel bir koltuk yapmaktı. bakıyorum da sıcak bakan kimse yok gibi. Endişelerinizi anlıyorum özellikle Derya abla teşekkür ederim. Ancak düşüncem asla trafiğe çıkmak değildi sadece evin etrafında çocuğu mutlu etmek amacıyla birkaç tur atmak. kızım 1 yaşında bisikleti ne zaman görse yanında ayrılmak istemiyor. Ben de dayanamadım böyle bir şey düşündüm. Hala olumsuz mu bakıyorsunuz?

7. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    merhabalar topeak marka var delta bisiklette raylı sistemide var çocuk koltuğuda var sanırım ordan bakmanızı tavsiye ederim ..

8. oz78tr

oz78tr Yeni Üye

Seviye:
  9. MuhammedErkan

Seviye:
    Şimdi baktım da yine de istediğim gibi değil. Daha küçük ve pratik bir şey olsun istedim. Kadroya monta edileni varmış keşke biraz daha küçük bir şey olsaydı daha iyi olurdu.

Allah bağışlasın. Hele biraz büyüsün sonra gezdirirsiniz.

10. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba, ben zamanınca bagaj üstü çocuk koltuğu kullandım. kadro üstünde olanlardan yurt dışında vardı, ama gerek direk rüzgarın çocuğa gelecek oluşu gerekse bir kaza anında çarpılan şey ile sizin gövdeniz arasında çocuğun kalma riski yüzünden kadro üstü olanını tercih etmedim. o zaman bütün istanbulu dolaştım sadece delta bisiklette bagaj üstü çocuk koltuğu bulabildim. 2 sene kullandım, kızımla çok keyifli vakitler geçirdik. şimdi alt komşum oğluyla keyifli anlar geçiriyor. bizim kız 5 yaşına geldiği için eski koltuğu bisikletiyle beraber komşuma sattım, kızıma yeni bisiklet aldım. şuan 4 tekerden 2 tekere geçme aşamasındayız.
    2009 yılında

bagaj üstü koltuk kullanırken yaşadığım tek sıkıntı kadro borusunun çok yukarda olması idi. arkada koltuk olduğu için bisikletten indikten sonra bacağı arkadan alamıyorsunuz binerkenden aynı sıkıntı vardı. onun yerine kadro borusunun üstünden atmak gerekiyordu bacağımı. bu sepeble binerken ilk önce kendim binip sonra çocuğu alıyordum. inerkende ilk önce kızı indirip sonra kendim iniyordum. bayan kadroları bu konuda daha kullanışlı diye düşünüyorum. ya da daha küçük kadro boyuda olabilir. uygun yollarda binmek çok zevkli. biz çok keyif aldık. kaskıda ihmal etmeden yolların durumuna bakarak çocuğunuzla birlikte bisiklet keyfi sürmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

umarım karar vermenize yardımcı olur.

11. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
  12. MuhammedErkan

Seviye:
    Sn. Nuri kongur;
    Altta göstermiş olduğunuz model tam aradığım model diyebilirim. Teşekkür ederim. Şimdi TR'yede temin edebileceğim yer arıyorum. Bulamazsan sanırım bu sitelerden gönderim yapılabilir.

Tekrar teşekkürler.

13. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

14. onurelmas

onurelmas Üye

Seviye:
    Merhabalar, konu biraz eski ama hortlatayım istedim.
    Şanlıurfa'dan Muğla'ya taşınmam nedeniyle eski hobim bisiklete hızlı dönüş yapacağım. Bu arada 1,5 yaşındaki oğlum bana eşlik edecek.
    Anladığım kadarıyla rüzgar çarpacağından ve kaza durumunda çocuğun hava yastığı gibi arada kalma tehlikesinden dolayı önde oturtmak sakıncalı. Bisiklet inerken arkaya ayak atma sorunundan dolayı yeni almayı planladığım 28" tur bisikleti bayan tipi kadro olacak.

Sorum; kullanan arkadaşlar hangi markayı kullanıyor? Sağlamlık yönünden tavsiye edilen markalar nelerdir?

15. Yusuf Sayar

Yusuf Sayar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar, bende arka sele için düşünüyorum, tavsiyesi olan veya 2. el satan olursa talip olabilirim. yoksa oto koltukları var 50-60 liraya onlardan alıp bağlamayı düşünüyorum.

16. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisiklet yolları için güzel bir teknoloji ama birazda endişe verici. Ben olsam römork alırdım. Hem koltuğunda keyif yapardı hemde sağı solu korumalı düşme riski de daha az.