Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bazı arkadaşlar işin kolayına kaçıyor...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında SedatT tarafından paylaşıldı.

1. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben elimden geldiğince yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmaya,onların sorularına yanıt vermeye veya uygun linklere yönlendirerek,sorularına/sorunlarına çözüm bulmaya çalışan bir üyeyim.

Ancak;"Bazı arkadaşlar,internet'te ve forumda hiçbir araştırma yapmadan, çok kolay çözüm bulabilecekleri sorunları için dahi başlık açıyorlar".Bu kolaycılıktan vazgeçmelerini,biraz araştırdıktan sonra forumda başlık açmalarının daha doğru olacağını düşünüyorum.

Emek verilen herşey daha güzel oluyor.Herkese kolay gelsin...

2. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Katılıyorum. Özellikle bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda
    özellikle gençler en ufak bir araştırma okuma yapmadan konu açıyorlar.
    Hemen cevap alamayınca serzenişte bulunuyorlar.

sonEr´´ ve felis911 bunu beğendi.
  3. Serkan Eyüpoğlu

Serkan Eyüpoğlu Üye

Seviye:
    Gerçi en çok başlık hangi bisikleti alsam şeklinde açılıyor. Konuyu açan kişinin de kafasında belli model markalar varsa direkt şunumu alsam bunumu alsam şeklinde soru soruyor.

4. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim bahsettiğim başlıklar:"Kadro boyu ne olmalı,Sele ayarı ve diğer ergonomik ayarlar,Çıt-çıt sesi,V-fren ayarı,Zincir yağlama,Pedal sökme,Bisiklet temizliği ..." gibi olanlar.Ve maalesef bunlar gibi tekrar ,tekrar açılmış onlarca konu var. 2-3 dakikalık forum veya internet taraması sonunda bir çok kaynağa ulaşmak mümkün iken, hala bu tip konular başlık yapılıyor.
    Ayrıca forumda " Markaya Göre Destek Hattı" başlıklı çok geniş bir bölüm var...Orada da çoğu bisiklet markası-modeli hakkında tavsiye niteliğinde bilgiler var zaten..

ali ayhan cıvıl bunu beğendi.
  5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Elektrik-Elektronik konusunda zevkle yardımcı oluyorum ister arama yapsınlar ister yapmasınlar, saatlerce oturup birşeyler anlatabilirim :) Ama diğer konularda öyle değil, araştır; bulamassan sor :)

6. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok doğru. O konuda benim de dikkatimi çeken üyeler oldu. Kendi kadrosunun özelliği olan birşeyde birine fikir vermiş. Ondan sonra o konuda bir önceki fikir verdiği mesajla çelişecek şekilde yardım konusu açmış. E madem bilmiyordun bir önceki mesajında adama niye nasihatta bulunuyorsun ya da öğüt veriyorsun.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sedat abi, Çok güzel ve cidden önemli bir konuya deyinmişsin.Herkes adına teşekkürler.Zaten forumda belli başlık takip edipte saygı duyduklarımdansın.Emeğin için içten ve yürekten teşekkürler.

Bilgi , araştırıldıkdan ve kesin olarak sunulmalı diye düşünüyorum.Her yazılan gerçek anlamda kullanılacak bir bilgi değil.Bunun önemini bilmek gerekir..
    İyi forumlar.

Deniz bunu beğendi.
  8. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu konularda genelde o arkadaşların ilk mesajları oluyor aynı zamanda. Muhtemelen arkadaşlar forumda arama yapmayı da bilmiyorlar. Genelde yaşları da küçük oluyor. Bence internette almak istedikleri parçaları ya da bisikleti araştırırken forumu görüp üye oluyorlar sonrada arama yapmayı öğrenmeden pat konuyu açıyorlar. Bence konu açmak içinde ikici elde olduğu gibi adaptasyon süreci için bir mesaj sınırı olmalı. Ya da bu arkadaşlar tanışma ve bisiklet seçimi gibi sınırlı yerlere konu açabilmeli diye düşünüyorum.

9. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Mesela bir sitedeki konu açma konusundaki uyarı.

Bu bizim foruma çeşitli versiyonlarla uygulanabilir. ;) ;)

Serden Us bunu beğendi.
  10. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum, gayet makul bir çözüm. Foruma alışmamış arkadaşlar için öncelikle açacakları konuyu bir aratmalarında fayda var. İhtiyaç duydukları bilginin mutlaka bulunabileceğine inanıyorum. Tabii ki forumda olmayan konular için yönetici arkadaşlara mail atabilirler. Fakat kayıp çalıntı başlığı kapsam dışında kalsın derim.

11. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu sayede konu kirliliği önlenebilir ama konu içi kirliliği var birde. Geçen gün kendimi tutamayıp ters bir cevap yazdım sonunda. Sorduğum net, gayet anlaşılır ve açık olan soruma cevap vermiş olmak, mesaj sayısı arttırmak amaçlı bir cevap geldi ve cevabı vereni dayanamayıp tersledim. Haliyle konuya verilen cevaplar silindi. Sağolsun arkadaşlar konumu silmedi ama tabi öyle bir tatsızlıktan sonra bana yardım edebilecek biride çııkmadı :)

12. ali ayhan cıvıl

ali ayhan cıvıl Kıdemli Üye

Seviye:
    açılan konunun tüm paylaşılanlarına katılıyorum.........ama genç ve bisikleti yeni öğrenmeye çabalayan kardeşlerimize de tolerenslı davranarak onlarıda kucaklıyacak abi tavrımızı sergilememiz gerekir..........hepsini aynı kategoride yargılamamak lazım.............