Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayrampaşa-GOP Yakınlarında Oturup Turlamak İsteyen Arkadaşlar

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

B.paşa da Forum İstanbul'un 10 dk uzağında oturuyorum. Beşiktaş taraflarına beraber turlayabileceğimiz bir arkadaş arıyorum.
    Ancak tempo düşük olacak çünkü bisikletimi alalı 3 gün oluyor. Mesafe olarak toplamda 30-40 km ancak oluyor bu kadar mesafeyi giderim. Fakat yokuş çıkışlarında sık sık 2-3 dakikalık molalar veriyorum. Kısaca çok hızlı bir tur olmayacak.
    Bisikletim Trek FX 7.2 Şehir-Tur Bisikleti, siyah renk. Yolda görürseniz durdurabilirsiniz :)
    Ek olarak şu an eldiven ve km saati hariç bir aksesuarım yok. Kaskım, gözlüğüm, pompam, yama setim vs.. hepsi kargoda, ABD den geliyorlar. 2-3 haftaya ancak gelirler.
    Fakat çocukluğumdan liseye kadar kesintisiz bisiklet kullandığımdan amatör bir kullanıcı değilim, yolda rahat kullanabiliyorum.

Tur için 1-2 gün içerisinde arkadaş bulabilirsem hafta sonu sabahı yola çıkabiliriz. Hafta içi de olabilir fark etmez, okul sorunum yok.

Bu arada adım Özgür, 19 yaşındayım, İTÜ Hazırlık sınıfın öğrencisiyim.

2. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum bende bazı hafta sonları sultangaziden -> ortaköye gidiyorum toplamda 45-50 km buluyor. Denk gelirse bereçte benzinlikte :) buluşup ordan devam ederiz. Bu arada sende beni görürsen durdurabilirsin :)

3. fatih çelik

fatih çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende hergün esentepe den kalkış yapıp veznecilere gidiyorum :D.Kimseyi görmüyorum yolda sıkca gördüğüm iki bisikletli var onlar da ne selam alıyor ne selam veriyor.Görürseniz bi selam verin ben dururum beklerim.

4. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir ara birlikte turlayalım eğer siz de isterseniz. Benim en uzun turum şimdilik 30 km. Bir de kaskım, çantam, yama setim kargoda olduğundan 30 km üstüne pek cesaret edemiyorum. Lastik patlarsa yürüyerek dönmek istemiyorum :)
    2-3 hafta sonra kargolarım elime geçer, o zamana kadar ben de biraz daha pratik yapmış olurum. Ardından kabul ederseniz Ortaköy turu yapabiliriz.

5. Kerim BEŞER

Seviye:
    Kendini hazır hissettiğinde gideriz ve Kask olmadan olmaz... bu topik üzerinden haberleşiriz.

6. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Bende Bayrampaşa'da oturuyorum arkadaşım. Forum istanbula senden biraz daha yakınım:) saat 2 gibi yola çıktım Beşiktaş'a kadar gittim az önce eve geldim. Yalnız ben sadece haftasonları çıkıyorum. Bir ara bulunup beraber gidebiliriz.

7. Kerim BEŞER

Seviye:
    Özgür arkadaşımız hazırlığını yaptıktan sonra buluşup bi yerlere gideriz.. Böyle grup halinde olunca insan daha güzel vakit geçiriyor :). bu arada bende size eşlik etmek adına size daha yakın yerden katılabilirim mesela forum istanbulunun girişinde minübüslerin beklediği yerde olabilir.

volkan rözet bunu beğendi.
  8. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Çok güzel olur aslında forum İstanbula girmenize gerek yok ben bereç benzinliğe gelebilirim sizin içinde uygunsa tabi. Zaten yolumun üstü Fatih Beyazıt Sultanahmet Eminönü üzerinden gidiyorum hep. Yarın sabah Belgrad'a gitmeyi planlıyordum fakat araç portu bulamadım iptal oldu. İsterseniz yarın bir tur yapabiliriz.

Kerim BEŞER bunu beğendi.
  9. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kadıköy deki tura katılmayı düşünmüyor musunuz ? Ben gitmeyi düşünüyordum ama kask olmaması rahatsız ediyor. Bu nedenle şu sıralar standart yaptığım tur; forum istanbul - cevatpaşa otobüs durağı - eski edirne asfaltı - b.paşa - terazidere - forum istanbul

10. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Dün siteye ulaşamadığımız için sağlıklı planlar yapamadık. İsterseniz önümüzdeki Cumartesi buluşup güzel bir tur yaparız. Özgür arkadaşım sende kaskı çok sorun etme bence. Kasksız çık demiyorum Carrefour'da 30-40 liraya güzel kasklar var idarelik al bir tane kendi kaskın geldiğinde yedekte tutarsın.

11. Kerim BEŞER

Seviye:
    Sitedeki aksaklıktan dolayı mesajını şimdi görüyorum bu gün müsaittim... haftayada uydurmaya çalışırız. Müsait alursanız beraber bişeyler yaparız

12. Kerim BEŞER

Seviye:
    Evet arkadaşlar önümüzdeki hafta birşeyler yapmak dileğiyle bu arada kask konusunda volkan arkadaşımıza katılıyorum.

13. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben Cumartesi için bir etkinlik yapalım diyorum. Mesela öğlen 2 gibi başlayıp istediğimiz saatte bitirenileceğimiz duruma göre baltalimanı hatta Sarıyer'e kadar uzatanileceğimiz düşük tempolu bir tur hiç fena olmaz.

14. Kerim BEŞER

Seviye:
    Tabiki olabilir neden olmasın...

15. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok eğlenceli olur fakat ben o kadar mesafe sürebilirmiyim bilmiyorum. Şu ana kadar bisikleti aldığım gün de dahil toplam geçen 5 gün de 80 kilometre yapmışım. Ortalama saat de 20 km hızla kullanıyorum.

Birazdan Ortaköy Trek turu yapmayı deneyeceğim. Yaklaşık 35 km , bisiklet için ayaklık alıp döneceğim. Tur bitip eve geldikten 1 saat sonra bacaklarım ağrımazsa gelecek hafta birlikte tur yapabiliriz.

16. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşım yorulma yolda kalma konusunda sıkıntın olmasın. Ben geçen hafta bir arkadaşımla baltalimanına kadar gittim toplam 60 km yaptık. Arkadaşım hayatında ilk defa 5-10 kmden fazla yol yaptı. Bisiklet turlarında bir felsefe vardır. Herkez en zayıf kadar güçlüdür. Keşke benimde bacaklarım ağırsa yine:) kas olacak onlar:)

17. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Turu tamamladım. 40 km yaptım.
    Bacaklarımda ağrı yok ama 25. km den sonra omuzlarım çok ağrımaya başladı. Şimdi seleyi biraz alçaltıp öne alacağım.

Ayrıca 1 aydır ağrılara alıştım. Spor salonuna kayıt oldum 1 ay kadar önce, ilk 1 hafta ağrıdı, 3. hafta ağırlıkları arttırdığımda 1 hafta ağrıdı, geçen hafta bisikleti yeni aldığımdan hiç uğramadım salona muhtemelen tekrar ağrıyacak :) Şimdi omuzlarım da ağrıyor. Ama şöyle de bir durum var sınavlara çalışmaktan yıllarca hiçbir spor ile ilgilenmedim. Birçok hobi ile ilgilensem de hiçbiri için hareket etmem gerekmiyordu. Şimdi ise 1 aydır devamlı spor yapıyorum ve şimdiden 3 kilo verdim. Ve kendimi çok iyi hissediyorum.

Gelecek cumartesi görüşürüz o halde. Ancak baştan uyarayım dönüşte düz yolda bir sorun olacağını sanmasam da İMÇ'nin yokuşu tırmandıktan sonra geri dönemeyebilirim. :)

18. Kerim BEŞER

Seviye:
    Görüşürüz dostum. Kendimizi fazla zorlamadan gitti yere kadar hafif tempoda gidicez. Bu arada sendeki Trek Fx ince teker olduğu için bize göre daha az yorulursun :)
    Bu arada sitede bazen aksaklıklar oluyor girilemiyor böyle bir durumda mailleşmek en mantıklısı bana "beser.kerim@gmail.com" adresinden ulaşabilirsiniz detayları konuşuruz cep telefonlarımızı kaydederiz.

19. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mail gönderdim

20. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İmç'yi problem etme özgür benim rotamda İmç yok=) muhtemelen bereçte start alacağız ve edirnekapı fatih beyazıt sultanahmet eminönü karaköy beşiktaş ortaköy baltalimanı ve duruma göre daha ilerisi. sizin içinde uygunsa tabi. uzun süren bir analiz yaptım ve en az yokuş içeren rota yaptım.

volcano__21@hotmail.com buda benim mail adresim