Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram'da Beypazarı Turu için Partner Aranıyor

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında tayfur tarafından paylaşıldı.

1. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar forum. Bayramın 2. günü başlayacak 4 günlük bir tur planlıyorum. Rotamız: İstanbul-Mudanya-Bursa-Eskişehir-Beypazarı-Bolu-İstanbul olacak.

Eskişehir, Beypazarı ve Düzce'de konaklayacağız. Konaklama için iki kişilik bir çadırım var. Yanıma gelecek kişi ya da kişiler arıyorum. İstanbul'dan çıkış Bayram'ın ikinci günü sabah ilk Bursa (Mudanya) feribotuyla olacaktır. İlk gece Eskişehir'de konaklama ve ikinci gün sabah tercihen güneşten önce hareketle muhteşem yokuşlara sarıyoruz. İkinci gece Beypazarı'nda kalıp Bolu yönüne bir başka dağ sırasına hareket ediyoruz. Üçüncü gece kamp da atabiliriz, Bolu ya da Düzce'den otobüse de atlayabiliriz, yorgunluk durumuna göre yolda kararlaştırırız.

Mesafeler uzun, hatta çok uzun. Minimal yük taşıyacağız. Yıldızların altında bir mat atıp da uyumak doğrusu bana çok çekici geliyor ama köpeği var kenesi var, çadır da götüreceğim. Toplam yükü çok çok sınırlı tutacağım, yokuşlarda can yakıyor.

Gelmek isteyen arkadaşlar, daha fazla bilgi almak, planlamaya dahil olmak isteyenler mesaj atsınlar.

Beypazarı'nda kuru ve cezeryeler benden. :p Ama çok yemeyin, öğrenci adamım ben de... :D

Selamlar...

Beypazarı evleri...

d.berkay ve kanki-girl_81 bunu beğendi.
  2. ugurgundogdu

ugurgundogdu Yeni Üye

Seviye:
    slm..ben foruma bayadır üyeyim ama turlara katılmadığım ve yazı yazmadığım için tanımassınız:D bayramda bisiklete binmeyi bende istiorum, en kısa zamanda eksiklerimi tamamlayıp, bayramda sizinle pedallamak isterim..

3. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    3 gün üst üste 200km~ ve her gün en az 1500 metre tırmanışa varım diyen kim olursa gelsin. :)

Bu kadar iddialı konuşuyorsun, böyle ekstrem bir tecrüben var mı derseniz, BU KADARI yok. 100km'den fazla bindiğim çok oldu. Yüklü günlerim de sele üstünde çok oldu. Performansımın en üst sınırını görmek istiyorum.

4. ugurgundogdu

ugurgundogdu Yeni Üye

Seviye:
    yol hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba, tehlike bakımından fln :)

5. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Yorgunluktan başka tehlike yok. Köy yollarında köpek olur ama taş atarız kaçar. Bölgenin insanları kendi halinde, genellikle misafirperver hoş insanlar.

Parkurda dağ tepe çok. Defalarca 1000 metrenin üzerine çıkacağız, bir kere 1600-1700'e kadar tırmanış da var. Yollar tenha, bazı yerleri çok virajlı. İlk gün kalabalık yollardayız ama sonra daha rahat ara yollar. Eskişehirden sonrası hep dağ, yokuş-iniş ya da yüksek rakımda düz yollar. Beypazarı Anadolu'nun en şirin kasabalarından birisidir.

Mevsim uygun gözüküyor. Ne olur ne olmaz diye yağmurluk almak lazım. Yağmur bu turun iptali için sebep değildir. Yağarsa ıslanırız, güneş çıkınca kururuz. Benim tercihim bir cami bahçesinde, karakol yanında ya da benzinlik arkasında yere mat serip uyumak yönünde ama çadır da kurabiliriz.

Msn'e ekleyebilirsiniz. ;)

6. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    tayfur selam.. gel güzergahı değiştirelim bayramda saroz körfezi ve ötesine pedallayalım. kumbağ'dan şarköy üzeri enfes bir yol saroz körfezine.

7. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Neden olmasın? O bölgeleri biliyorsun, çadır kurmaya ya da tulumu serip uyumaya müsait yer bulmak zor mu?

Beypazarı turuna katılmak istemez misin?

8. ugurgundogdu

ugurgundogdu Yeni Üye

Seviye:
    uzun yol tecrübem olmadığı için tehlikeyi soruorum:) ekledim msn e

9. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Şu anda Beypazarı fikri devam ediyor. Katılmak isteyenlerle görüşelim. :)

10. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Beypazarı ne alaka diyenlere 2 resim: Cezerye ve Kuru... :) Ayrıca bütün geleneksel yemekleri de muhteşem yaptıklarını söylememe gerek yok herhalde. Akşam yemeği vaktine yetişebilirsek Beypazarı'nda güzel bir ziyafet çekeriz.

Cezerye

Kuru

11. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Tayfur'cum ne yaptın sen yaa, ağır tahrik var :D

tayfur bunu beğendi.
  12. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Buyrun abi, bekleriz. :D Abi sen önden uçarken biz de arkadan hırs yapar yetişmeye çalışırız, 200km'nin nasıl geçtiğini bilemeyiz. :D

Rota çıkarmaya başladım bile, hele şu yarınki sınavı atlatayım detaylı bir harita yayınlayacağım.

cagan0403 bunu beğendi.
  13. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba tayfur abi bende bayrammın birinci günü arabyla bolunun ilçesi olan göynüğe gideceğim büyük ihtimal 4-5 gün kadar kalıcağız ewimiz var oradaibisikletimi de arabaya koyup götürücem eğer beypazarından boluya giderken nallıhn-göynük-mudurnu-bolu rotasından gidecekseniz telefonla haberleşebiliriz size göynükten bolu istikametine 20-30 km eşlik edebilirim hem beraber pedallamış oluruz:)

tayfur bunu beğendi.
  14. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Göynük bizim rotadan biraz dışarıda kalıyor maalesef. Şu anda turu yapacak Uğur ve ben varız, önümüzdeki günlerde başka katılmak isteyenler de olursa onlarla da konuşuruz, bakarsın dönüşte Göynük'e de uğrayıveririz.

Ufak bir ekleme: Beypazarı'na Mihalgazi-Nallıhan üzerinden gideceğimiz için dönüşte Göynük zor gözüküyor.

cagan0403 bunu beğendi.
  15. ugurgundogdu

ugurgundogdu Yeni Üye

Seviye:
    abi yemekler süper gözüküo, iice heveslendim:)

16. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Yarından itibaren rotayı güzelce konuşup kesinleştirelim. http://avrupa.haritasi.com adresinden sen de bakabilirsin. Tabii Google Earth'de var. Detaylı bir harita ve yol tarifiyle yola çıkacağız.

17. ugurgundogdu

ugurgundogdu Yeni Üye

Seviye:
    bu siteyi yeni öğreniorum..iyiymiş baya..bencede hazırlayalım, harita konusundada biraz bilgi edinirim sizden:)

18. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Ben de tam donanımımla sarosa varım. Yada her yere. Yanlız işgünleri nedeni ile 30-1-2 tarihleri ile sınırlama yapmayı düşünürmüsünüz ayın 3 unu izin almak istemiyorum. Ne dersiniz ?

19. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Tarihler çok esnek değil çünkü okula gidiyorum ve bundan sonra şubata kadar Kurban bayramı dahil başka tatilim yok.

20. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    anladığım kadarıyla nallıhandan direkt olarak mudurnuya çıkmayı planlıyosunuz eğer göynüğe de uğrarsanız s,ze katılmayı isterim haberim olsun:)

tayfur bunu beğendi.