Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

.....::: Bayram Turu::::......

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında NKORHANK tarafından paylaşıldı.

1. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Eylül 29 akşam ustu otobüs ile Bursaya geçerek 3 Ekim dönüş tarihi olacak bir Uludağ krater gölleri turu planlıyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim. Tur kamplı olacaktır tur özeti kısaca;

29 Eylül Pazartesi akşam öğle-akşam üstü otobüs ile yola çıkış (18TL Nilüfer Turizm)

Bisiklet yada otobüs ile teleferik

Teleferikten oteller bolgesine taksi ile çıkış ( o çılgın rampaya yürek dayanmaz) Ama yorgun olmazsak karanlığa rağmen denirse pedal da basabiliriz

Akşam oteller bolgesinde çadır-kamp

30 Eylül Salı Eski terk edilmiş maden rotasından krater gölleri tırmanışı

Kamp yapılacak yere ulaştıktan sonra

Bisiklet ile göl çevresinde tur manzara keyfi

Akşam sucuk ekmek konserve menü kamp dinlenme

02 Ekim Çarşamba Bölgede kesif turu göle girmece

Dinlenme

03 Ekim Perşembe Sabah keyifli bir dağ inişi

Aynı rota üzerinden Osmangazi otobüsler ve tahminen 19:00 gibi İstanbul’a varış

Fiziği sadece 30 Eylül’de zorlayacak daha çok dinlenme ve irtifada keyif yapılacak bir turdur. Tabi çıkışın inişi en zevkli kısımı olacak sanırım. Tırmanış kısımı zor olabilir ben daha önce 2 defa bisikletsiz tırmandım, bu benim ilk bisiklet ile tecrübem olacak. Esnekliği olan bir tur planlıyorum maceraya varım diyen olursa farklı rotaları da deneyebilirim.

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bu turu biraz daha kısaltarak bu haftasonu yapmaya ne dersin?

Cuma akşam veya cumartesi sabah çıkıp, pazar akşam gelecek şekilde...
    Veya cuma günü işten izin alabilirsem, Cuma sabah da olabilir...

nuhcan@yahoo.com

3. grigri

grigri Üye

Seviye:
    Merhaba Korhan Bey;
    Bayramda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tura katılmayı ciddi olarak planlıyorum.
    İletişim bilgilerimi özelden gönderiyorum.
    Selamlar

4. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Bayramdaki geziden bağımsız isterseniz böyle bir kısa deneme yapabiliriz. Dediğim yerin zorluğunu düşünerek bayram olarak söyledim dinlenmeye zaman kalması açısından. Ama isterseniz tur bağlamında haftasonu dediğiniz gibi cuma akşam çıkmalı pazar dönmeli de birşeyler ayarlayabiliriz.

Yakın yerlerdeki parkurlar açısından bakarsak ben ağva da düşünmüştüm. Bu programda iki bisikleti benim arabayla şehir dışına çıkarıp ( kavacık sapağı gibi ) oradan pedal basmak vardı. Bu plan haftasonları için size uyar mı ?