Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayburt Kışında -10 Derecelerde Nasıl Giyinmeli ?

Konu, 'Giyim' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bayburt iline yerleştim. Burdaki vatandaşlardan sordum gündüzleri kışın -10 derece oluyormuş hava. Bisiklet sürmeden yapamam haftasonları. Gündüzleyin -10 derece olan iklim koşullarında ne denli giyinmemi tavsiye edersiniz ? Deneyimli bisikletçiyim aemi sorusu gibi oldu ancak diğer arkadaşlarımında görüşlerini almak istedim. Bakalım gündüz -10 derecede veya daha soguk havalarda da süren varsa tecrübelerini aktarabilir diye düşündüm. İçe her halikarda thermal giyecem de .. Tecrübeler önemlidir. Tecrübelerinizi bekliyorum.

2. Kaan GÜNGÖR

Kaan GÜNGÖR Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    baş;
    balaklava,rüzgar geçirmez bere(yağmur,kar varsa kaskın altına poşet koyabilirsiniz :D )
    üst vucud;
    thermal t-shirt(uzun kollu) uzun kollu forma yada polar giysi ve su/kar/rüzgar geçirmez nefes alan dış katman
    alt vücüd;thermal tayt üstüne rüzgar geçirmez tayt (ben pedli tercih etmiyorum kısa tayt giy en içe)
    bisiklet için botlar veya outdoor botlar olabilir normal spd ayakkabılar kurtarmaz :)

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Soğuktan en çok etkilenen yerler eller,ayaklar (Ayak parmakları) ve yüzümüzdür.Ben Ankara'da kış şartlarında da ara vermeden bisiklete bindiğimden,öncelikle kar maskesi ve iyi bir gözlük kullanıyorum.Balaklava türü.Eldivenlerim de soğuğa oldukça dayanıklı.Ayaklar için (Uzun tayt'ı saymıyorum o zaten şart.Termal olandan) Shimano'nun ayakkabı kılıfını kullanıyorum.Gerisi sizin soğuğa karşı direncinize göre arttırılıp azaltılabilir.Örneğin hız yapıyorsanız -5'i 15 hissedersiniz,gibi diyelim.

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  4. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ediyorum arkadaşlar..