Bayanların erkeklere göstermedigi saygıyı beklemeleri

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@CandanC

Cevapladım ama cevabım size değildi. Yani sizin anlamanız gereken birşey yok, içiniz rahat olsun...

Scudo

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Metroya biniyorum tam yerdeğiştirirken bi ablaya çarptım bana sapık gibi baktı açıklama gereği duydum ben buna mecburmuyum arkadaş tamam da biz de bi deliyle yaşıyoruz da herkes mi deli arkadaş ya

pacman

Üye
Tepki
39
İsim
Mahmut Çığşar
Saygi gostermeniz gereken bir tek kadinlar kaldi, hayvanlari ve dogayi zaten kaybettiniz. Kadinlara tahammul edemeyenler degil mi trafikte insalarin kendilerine saygi gostermediklerinden sikayet edenler?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaslar ben Dostoyevski, Tolstoy gibi rus edebiyatinin guclu kalemlerini okuyana kadar, kadinlara karsi nezaket ve incelik konusunda gunumuz davranislarini pek yadirgamiyordum. Ancak klasik eserleri okudukca insansilastigimi farkettim. Kadinlara gosterilecek incelikte erkeklerin yaristigi gun daha iyi bir toplum olacagiz. Insanlarin birarada yasamasi konusunda, insan iliskileri konusunda kadinlarin cok gerisindeyiz. Daha bu fark cocuklukta basliyor.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
güzel kızların trafikte de dikkatli olması gerekiyo, geçenlerde bsikletle giderken geçiş hakkı bana ait olmasına rağmen sağına bakmadan yola atlayan araba son anda sert bi fren yaptı 1 metreyle çarpılmaktan kurtuldum. çarpsaydı eminim ağlardı orada. ama ağlamak bişeyi değiştirmiyo, sen ilk önce duyarlı ol ondan sonra

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Hakan Yıldırım

evet... eğer kadınsanız diğer herşeyi 4/4 lük yapmalısınız ki, kadın olduğunuz için aşağılanmaktan bir nebze kurtulun... toplumda saygı görmeyi hak edin(!)

ya da şöyle bir soru sorayım, eğer bu "güzel kız" sürücü hata yapmasaydı, toplumda daha mı çok saygı duyulacaktı kendisine?
ya da bunu yapan bir erkek sürücü olsaydı, "yakışıklı erkek" vurgusu yine yapılacak mıydı?
yoksa başlık sadece kadınları kapsadığı için mi böyle bir ayrım yapıldı? bu durumda da kendimize, niye "erkek" vurgusuyla açılan başlık yok da, hep vurgu "kadın/kız/bayan/hanımefendi" üstünde... diye sorabiliriz.

------

madem araba dedik arabadan devam edelim... herhangi bir sürücüden çok daha dikkatli ve iyi araç kullanan bir kadın sürücü hata yapar ve anında damgalanır "kadın sürücü işte"... -- bu şekilde yaklaşan zihniyettir ki zaten, 8 yaşında babasının sürücülüğü öğrettiği erkekle, araba direksiyonuna 30 yaşında oturmuş kadını kıyaslar, ve "kadın sürücü" etiketiyle tüm kadınları trafikte çok daha tedirgin ve güvensiz araç kullanmaya iter.

ertuğrul arkadaş bi video paylaşmıştı forumda, "LIKE A GIRL" ... konunun tam kalbinde... tekrar tekrar izleyelim ki toplumun kadınlarını ne duruma düşürdüğünün biraz da olsa farkına varalım... kadınlar da bu baskının/beyin yıkamanın/özgüven kırıcılığının farkına varıp önlem alsın... ertuğrul kardeşimin izniyle mesajını aynen alıntılıyorum...

@Ertuğrul
--------------------------------

hakan bey sizden alıntı yaptım ama yorumu hangi mesaj veya görüş üstüne yazdığım anlaşılsın diye yaptım... yani soruları size sormadım--zaten cümlelerden de belli olduğunu düşünüyorum-- esas itibariyle toplumdaki her bireyin kendi kendine sorup, içinden de olsa cevaplaması gereken sorular olduğunu düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: Kübra C.