Bayanların erkeklere göstermedigi saygıyı beklemeleri

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Arkadaslar son 2 yıldır bayan arkadaslarımızda fatklı bir edalar farklı bir havalar var[emoji4]sebebi şu reyting duzeyi yuksek kolej cocuklarının kovalaştığı dizilermi desem özenti mi desem.
Yuruyen merdivene ayni mesafeden yaklaşıyoruz fakat bayan kardesimiz ordu komutanı misali gelip yuruyen merdivene sanki tam otomatik tank a biner gibi biniyor[emoji1] belediye otobusune binecez saatlerce is yerinde calışıp durakda 20 dakika bekledigim otobuse sanki otobusun sahibiymis edasıyla duraga en son gelen ablamız hepimizin arasından sıvışıp farklı edalar degisik triplerle girip kuruluyor yuzsuzlugu almış ele.
Aslında bizim erkegimizdede var kabahat her gordugu bayana hayat kadını gibi bakmayı ağzının suyuna sahip olamayan abilerimizin ceremesini cekmekteyiz.
Ben kadınlara saygıyı eksik etmeyen hatta bu konuda gereginin uzerinde saygı gosterenlerdendim lakin eskisi gibi degilim.
165 boyunda 55 kilo celimsiz bir adam olan ben yardima muhtaç hacı teyzenin kanepesini canım cıkma pahasına 4. Kattan aşagıya indiremeye üşenmeyen ben simdilerde neredeyse bazı tipleri gormeye tahammulum kalmadı.
Saygı bayana yada erkege degildir saygı insan olan herkesedir cinsiyet fark etmez buyuge kucuge bayana erkege cocuga dahi saygı gostermek geregidir insanlığın.

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
diziler burhan diziler hep bunlar. ihtiyaçlar hiyerarşisi tamamen değişti artık. iphone un yoksa kahrol eziksin, neeee hala 3 sene önce aldığın telefonumu kullanıyosooooooon :D
hele o bağyanların arabası varsa birde duster qashqai gibi dandik cipse o inişleri görmelisin :D ben yavaşlayıp çaktırmadan izliyorum, çok komik oluyor

• Beğen
Tepkiler: Sedat Altay

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Ya o kabartılmış saçlarıyla lcw dan yeni alınma tshirtlerinin icinde replika parfümlerle sükse yapanlar :)

Efe Taner

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Kron
Bu işin kadını erkeği olmadığını düşünüyorum son cümlenize katılıyorum ama Türkiye`de kadın olmak gerçekten zor mahalle baskısı, koca dayağı, ucuz iş gücü olarak görülmeleri, kadının yeri evidir anlayışı, her üç kadından biri şiddet görürken kadınlar çok saygı görüyor diyemem. Benim bindiğim otobüste de araya kaynamaya çalışanlar bi hayli çok ama ne sadece kadınlar ne de sadece erkekler yapıyor bu olayı, kendi ayıplarıdır bir diğer ayıbı da belediyeler yapıyor konserve gibi dolu otobüsleri bize layık görerek.

İçinde yaşadığımız toplumumun kadına bakışı aşağı yukarı bu sonuçta.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Cihan Şar

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Kesinlikle haklısın efe kardesim kadın olmak zor erkeklerin bakışlarına dahi sabretmek zor bayan olarak bakıldığında ama Kadınların gel gitleri aynı bayanın haftanın 7gunu 7farklı karaktere burunmesini hatta guzel bayanlarin kendilerini en azından bulundukları ilin kralicesi zannetmelerini fazla buluyorum.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
@CandanC
Candan arkadaşım mobil bağlanıyorum forumdaki rütbeni bilmiyorum ama her konuya yorum yapman gerekmiyor.sikayetini edebilirsin tabiki.
Lakin yıl 2014 olmuş bu tarz muhabbetleri edebilmenin cok sakıncası yok bunlara fikir paylaşımı deniyor.konunuz ise bayanların abartı tavırları burda kimse bayanlara karşı ithamlarda yada yanlış kelimelerde bulunmadı sadece onları biraz çekiştiriyoruz bilmem anlayabiliyormusun muhabbetimizin derinligini.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
sen istanbul da metrobuse iş çıkış saatlerinde zincirlikuyudan avcılardan bin kapı önünde ilk sırada beklerken kadını erkeği tepene çıksınlar ayakta kal sonra gel öyle konuyu bir daha aç.. insanlarda saygı sevgi diye bir şey mi bıraktılar...

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
@İsa İhsan Akdoğan
İsa bey sizin derdiniz bizimkindende buyuk:)

Peki birey olarak neler yapabiliriz arkadaşlar.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@burhanozer

hımm... çok derin gerçekten, anlayamıyorum... sürçü lisan ettim, kusura bakmayın... umarım benim şikayetimi dikkate almaz forum yöneticileri...

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
Bu konu altında umarım büyük tartışma çıkmaz çünkü halkımız(Buna ben de dahilim) böyle tartışmalarda iletişimi iyi kuramıyor. İşin içine cinsiyet hele de bayanlar girince ipler bir yerde kopuyor. Umarım tabular en kısa sürede yıkılır ve bizler de belli bir yetkinliğe erişiriz artık.

Saygılar.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
@Murat T.
Murat bey benimde korktuğum mesele buydu.umarım dediginiz gibi tartışma çıkmaz.
Bu tip konularında bi noktada konusulması farklı erkeklerin bu konular hakkında neler dusundugunu neler yaptığını ögrenmek hepimize katkıda bulunur.
Nasıl ki feminist kadınlar toplumda gayet kabul görüyorsa.yada erkekleri kabul etmemeleri sevmemeleri tahammul edememelerine ses çıkarmaya hakkımız yoksa erkeklerinde bu tip goruslerini olağan karşılamamız gerekmezmi yani bayanların abartı tavırlarını eleştiremiyecek bir zamandamı yaşıyoruz bu tartışamıyacak beyinleremi sahibiz :) evet bu bir tartışma topiğidir ancak tartışmak kavga etmek demekmidir yıkalım artık bu tabuları.

Tepki
4
Bisiklet
Bisan
Burhan bey çok iyi bir konuya değinmişsiniz gerçekten dedikleriniz kadar az bile bütün hepsi özentilik başka hiç birşey değil tabi komik duruma düşüyorlar bunun farkındada değil zavallılar ama en iyisi görmezden gelmek ;)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Kesinlikle katılıyorum.
Araç trafiğinde önünüze dalarlar. Asla yol vermezler!
Hep ben hep ben şeklinde davranırlar.

e hani eşitlik?
Özellikle metrobüs durağında bu olay farklı resmen eziyor bayanlar. azıcık dengeni kaybetsen öldün oracıkta.
Neymiş koltuğa oturucakmış. oturmak için benim canımı hiçe saysın sonra eşitlik.

Karşısındakine saygı gösterene lafım yok olamazda zaten.
insan bi kendini sorgulamalı!

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bundan 3-4 sene once bir arkadaşımla otobuste geliyoruz cocukda nefes darlığı var 2 eliylede havadaki tutamaktan tutuyor arkadasin nefesi daraldı ve bayılmak üzereyken kadının otobus koridoruna bakan koluna surtunerek yığılıverdi kadın ahlaksız bana ne surtunuyosun dedi ama arkadaşım bayılmıştı bile onu ayılttığımda bn surtunmedim dokunmadım ona,yapmam ben diyodu yuregim burkuldu resmen.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
arsız bayan da var, arsız erkek de; biri diğerinden daha kıymetli değil....

ve bunlar hayatın, sadece bu ülkenin değil, insanlığın gerçeği...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bende hep saygılı davranırım hala öyle yapmayı düşünüyorum ama geçen gün başıma gelen olayda gerçekten illallah dedirtti. 30 km hızla manavkuyudan ilerliyorum, geri geri gelen ablamız(en fazla 35-40 yaşında) fiat linea marka arabasıyla son sürat geri geri yola çıktı havalar binbeşyüz şeklinde. Hop dur çüş derken bir de baktım ablam sol elini camdan çıkarmış tavanda tutuyor müzik açık yanına geldim, sonra dedim size küfür ettik mi karakolluk oluyoruz dedim kadın arabayı üstüme sürerek yüzüme bile bakmadan basıp gitti. Sonra gel saygı göster. :agla:

öner yıldırım

Aktif Üye
Tepki
15
Bence konuya yaklaşım yanlış, yani çirkinliği yapan bir insan, o insanın hanım görünümünde olması birşeyi değiştirmiyor, siz erkek görünümünde olanları artık takmadığınız için algınız onlara yönelmiş bence. Ama malesef her millette, ırkta, cinste iyi de var kötü de, aile de bile aykırılıklar oluyor malesef, keşke insanlar olumlu şeyleri öğrenebilseler.

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Sadece iyi insan ve kötü insan vardır. İyilik, saygı, erdem vs ne bir cinsiyete, ne bir ırka ne de bir zümreye özgüdür. Yeri geliyor hepimiz bir takım saygısızlıklara maruz kalıyoruz ama bunu böyle ''bayanlar'' adı altında genellemek bana çok doğru gelmiyor. Keşke sadece bir gününüzü Türkiye'de kadın olarak geçirme şansınız olsa, o zaman belki biraz daha anlayışlı yaklaşırdınız kadınlara. O önce binmenin bu kadar mesele olduğu otobüslerde, minibüslerde kadınların maruz kaldığı iğrençlikleri birazcık bilseniz belki o kadın neden o koltuğa oturmayı bu kadar çok istiyormuş anlardınız. Lütfen biraz empati...

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel