Bayanlar ve ehliyet

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
Bu Sabah her zaman ki gibi bisikletime binip işyerime gitmek için yola koyuldum
rampa Aşaği sallanmıs gidiyorum Karşi seritten 2 otomobil geliyor ve Gittiğim yönde de karsıdan benim üzerime doğru gelen bi otomobil ben hızlı gidiyorum oda hızlı geliyor tam fren arka ön derken vurdu bana Araba sol tampondan devirdi beni.bi sinirle kalkıp tam kapıyı açip vurmaya yeltendim bi bakdım bayan bi sürücü dedim ne yapmaya çalişiyorsunuz bana bunu diyor ortadan nie geçmedin die çikişiyor abla dedim bu yolda oyun oynanmiyor ne ortadan geçmesi sonrasında bişeyiniz varmı dedi yok dedim ablam Biraz dikkatli olun kendi seridinizi kullanın yeter dedim iş yerine geldikten sonra farkında oldum Sol bacağimda sürtünme ile yara ve şişlik oluşmus ve birazda ağri ... verilmiş sadakamız varmıs Trafikte Lütfen Dikkat edelim Özellikle bayan sürücülere hayırlı Forumlar...

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Valla işin bayanlar kısmını bilemeyeceğim ama bence yollarda pazarcılara , plasiyerlere , demir doğramacılara daha çok dikkat edilmeli :):).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynen katılıyorum. Bence ehliyet verilmemesi yada çok çok iyi eğitilip öyle verilmesi lazım. Ben arabayla giderkende bisikletle giderkende kaçıyorum bayan sürücülerden. :D Hem kımıl kımıl gidiyorlar, hem panik yapıyorlar. :D

Dediğim gibi, bence çok çok iyi eğitilip öyle ehliyet verilmesi lazım. Yada hiç vermesinler. :D Otobüsle gitsinler gidecekleri yerlere. :D

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Allah korumuş hocam, çok hızlı vurmadı sanırım. Çok geçmiş olsun. Allah herkesi bayan sürücülerin gazabından korusun.
Geçen de bir bayan 10 km/h la bmw otomobille, arabadan inmiş kapıyı açmış birinin kapısına girdi. Kapıdan ses çıkmasa adam bağırmasa duymucak bile.Bayanın sürdüğü araç soldan hasarlıydı sağdan da kapıya girdi, kapı ters döndü vs. Gerçekten bayanların büyük bir kısmının araba sürmek için gerekli olan senkronizasyon yetenekleri eksik sanırım. :mad:
Tekrar çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
Hocam bu bizim eğitim şeklimize dayanıyor. Almanyada adamlar ne eğitimlerden geçiyor birini yanlış yapsa hemen tekrar eğitim alıyor.
Bizimkiler bir parkurda 1 km düz yolda sürüyosun ehliyet senin bizim ülkede şöyle bir tabir var araba sürmeyi biliomusun eh işte ehliyet alacak kadar bu kadar kolay mı ehliyet almak?

Kadın yokuşa geliyor ay ben burdan kalkamam, park edemem, yokuşta kalsam naparım, geri geri gidemem sana kim verdi ehliyeti gerçi memurlarında suçu yok onarın elinede bir liste verilmiş bunları yapana ver ehliyeti diyor oda el mecbur onaylıyor.

Sırf bu yüzden bizim ehliyetlerimiz Almanyada geçersiz sayılıyor ama onların ehliyetleri dünyanın heryerinde geçerli sayılıyor:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Toplam sayı olarak bakılırsa; kesin olarak kötü erkek sürücüler, kadın sürücülerin toplamından daha fazladır. Konu trafik canavarlarıysa, canavar yine canavardır. Çünkü kötü sürücünün cinsiyeti olmaz.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@Deniz Gökhan Tezcan

Sonuna kadar katılıyorum. Evet haklı olabilirsiniz. Bayanlar kötü sürücü olabilir. Ama oran yapılırsa erkekler daha kötü çıkar. Ben ne erkek sürücülere denk geldim beni çok daha ters durumda bırakan. 2 teker ya da 4 tekerliyken....

En basitinden üniversite içine yapılan bisiklet yolunda ( yapılan dediğime bakmayın hali hazırdaki yola bir çizgi daha çizdiler) üniversite giderken gidiş yönünde kalıyor. Ama dönerken araçlara ters gidiyorsunuz. Adama el kol yapıyor nereye birader der gibi. LAn öküz eşşek kadar yolu çizmişler üstüne senin gibi angutlar için bisiklet ifadesi çizmişler. Yokuş yukarı gidiyor olmasa dönüp durdurup bak abi yoldaki bu şekil ne diye gösterecektim ama rampada yakalayamam adamı.

Bayanlar çoğu panik anında iyiler aslında. Kimsenin yapmadığı şekilde aniden durarak çoğu kazadan kaçınıyorlar. Erkek milleti kurtardım ettim derken gene vuruyor.

Kime ehliyet verildiğini boşverin ehliyeti veren kuruma bakın siz. Ben tekrar Emniyet'in eline verilmesini talep ediyorum. O zmana böyle sürücüler kalmaz. Annem mesela o zamandan almış biri ve iyi bir bayan sürücüdür.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
@Mustafa Volkan Koca

Benim burada yazdıklarım aslında beyler içinde geçerli. Benim yakındığım kolay ehliyet alınması konusu sıkı bir eğitim şart.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Muzaffer Yılmaz

Kımıl gitme olayına katılırım ama panik olayı biraz bizden kaynaklı sanırım...:eek:...
İsimlerini hatırlayamadığım 3-4 adet kaynaktan okudum bilgide vinç-ağır yük kamyonları (caterpillar 797..burada kullanırım diyen 100 kişi çıkar biri kullanamaz:)) - Maden kepçelerinde operatör olarak tercihler kadınlardan yanadır.Bunun belgesel örneği NG yada DC serilerinin birinde vardı..
Neden peki; çünkü olası hata durumunda kanıtlanmış olarak, kadınların erkeklerden daha çabuk sakinleştiğini yani panik havasını üstlerinden atabildiğini ve hata giderilmesinde erkeklerden daha hızlı ve doğru karar verdikleri gözlemlenmiş ve onaylanmış.. İngilterede bir vinç firmasıda bunadan yola çıkarak kadın operatör için ilan vermiş (eğitim seminerinde görmüştüm) ..

biraz kadınları tutar gibi olduk ama işin doğrusu yukardaki gibidir..:)

Ama yetenek konusunda erkekler 1 numero..:D

• Beğen
Tepkiler: Doğu Biçer

aaykun

Üye
Tepki
7
allah tüm cümle müslüman din kardeşlerimizi bayan sürücülerin şerrinden korusun. genelde park ederken öndeki arabaya ve arkadaki arabaya çarpıp kaçar bu bayan milleti. veya bağırarak üste çıkmaya çalışır. özel bayan sürücü yolları yapılsın, normal yollara girmeleri yasaklansın :))

• Beğen
Tepkiler: hakan balgün

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
18 yaşımı dolduralı bir buçuk sene oldu, ve ehliyet almadım. Nedeni ise ehliyet denilen kağıt parçasının trafikte bulunabilecek insanlara değil de parası+vakti olup ehliyet kursuna ve sınavına girebilecek insanlara verilmesiydi.

2 hafta önce, yazılı sınava girdim. Kesinlikle araç kullanmayla ilgili soru yok, trafikte nasıl davranılmasıyla ilgili sorular ise 1-2 tane. Onlar da, kesik çizgide sollama mı yapılmaz hız mı yapılmaz şeklinde sorular, oldukça komik.

Haftaya cumartesi de direksiyon sınavına gireceğim. Şimdiden eminim, o sınavda arabayı 1 metre hareket ettirebilme becerisini gösteren bütün "gerizekalılara" ehliyet verecekler.

• Beğen
Tepkiler: Deda

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
@İbrahim Ozan

evet bayanlar trafikte çok yetersizler gercekten ehliyet bencede verilmemeli ve hatta ehliyeti olanlarınkinide iptal etsinler valla...

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Belki de bu denli cinsiyetçi yaklaştığınız için kadınlar trafikte tedirgin oluyorlardır!

Belki de bir erkeğin bir gün olsun kadın kılığına girip ,trafikte dolaşması ve kadınların erkekler tarafından nasıl sıkıştırıldığını görmesi iyi olur!

Ama kanımca kadın ya da erkek farketmez, anksiyetesi yüksek olan ya da aşırı dürtüsel insanlar kaza yapmaya/yaptırmaya eğilimli oluyorlar. Ehliyet vermeden önce cinsiyete değil de, kişilik organizasyonuna bakılsa daha sağlıklı olacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet ile yolda giderken:

-dolmuş ve otobüslere
-taksicilere
-fırıncı kamyonlarına
-ve diğer ticari araçlara
her zaman dikkat ederim.
hızla giderken karşıdan bir araçmı geldi bırakın geçsin siz yavaşlayın.beni görüp durur veya araç yavaşlar demeyin (tecrübe) çok az sayıda araç durur hatta çoğu zaman yavaşlamazlar bile çünki bisikletliyi hiç yok sayarlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kim ne derse desin, kadınlar trafikte kötü arkadaş. :D:p