Bayan yaya tarafından sözlü tacize uğradım

Tepki
49
İsim
Engin hayta
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Owlknife Isparta'ya yaptılar da noldu park yerine çeviriler bisiklet yolunu

@AliMurat teyzenin gözlerde nasıl bi sorun var çok merak ettim şimdi bisiklet yolundaki bisiklet logosunu görmediğine göre

• Beğen
Tepkiler: AliMurat
Scudo

ErenAslan

Üye
Tepki
40
Bisiklet
Peugeot
@Serkan Mıstınoğlu harikasınız :) Gece gece güldürdünüz beni, Allah'ta sizi güldürsün :)
Ben de genç dostumuzun hatalı olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar olan olmuşsada en azından hatalarımızı görebilmeliyiz bence. Bisikletli olarak yayalara, genç olarak yaşlılara saygılı ve tahammüllü olmamız gerektiğini düşünüyorum. Herkese iyi geceler.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
yol onlarınmış, zille rahatsızlık vermişsiniz yayalara, sonraki gelişen olaylara yorum yapmayacağım.
böyle bi yol var evimin yakınında yayayken arkamdan motosiklet, atv falan sessizce yaklaşıp kornaya basıyorlar yerimden sıçrıyorum resmen üstelik hız da düşürmüyorlar, ama trafiğe kapalı neden bu yolda arkamı kollamak zorunda kalıyorum!
aynı yoldan ben bisikletle geçerken de insanlar varsa mümkün olduğu kadar yavaş yaklaşıp selam verip gülümseyerek yol isterim.. nasıl arabalar hep yol benim diyorsa siz de trafiğe kapalı insanların araç beklemediği yolda aynı şeyi yapmışsınız

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Arkadaşı haksız görenleri anlamıyorum tamam yaptığı davranış kesin doğru demiyorum ama buradaki bir ayrıntı karşıdaki insanın duyarsızlığı bunu sahilde bisiklet yollarında kullananlar illaki bir mukayese yaşamıştır.En son Caddebostan bisiklet yolundan gidiyorum baktım önümde kızlar yolun yanında duruyor fotoğraf çekiyorlardı sanırım bunlardan biri atladı yola durdum hiç tepki vermedim baktım sadece ne yapacak yaptığı şey arkadaşına gülüp fotoğrafına bakmaktı hemde bisiklet yolunda ben burada arkadaşın yaşadığı gibi kaale alınmadığımı düşünüyorum.Biz bisikletlileri kim kaale alıyor ki ?Nerde sürersek sürelim sanki görünmezmiş gibi davranılıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Trafikte yayalar her şekilde önceliklidir benim açımdan. Yol darsa kimsenin sıkışıp da bana yol vermesini şahsen beklemem, beklerken ölen görmedim bugüne kadar. 2 kişinin geçeceği kadar dar bir sokakta insanların sıkışarak yol vermesini beklemek ne yazık ki çok da olması gereken bir davranış değil.

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğru bulmadım. çekildikleri zaman geçersiniz, çekilmezlerse usulca iner elinizle sürerek geçersiniz. zile küfür eder gibi basıp yol istemek çok ayıp. yinede en doğru yorumu video varsa izleyerek yapabiliriz tabi. ben sizin anlatmanıza göre hayal ederek yazdım. diğer yandan yaya olduğum zamanlar kaldırım boş olsa dahi bayanlar omuz atarak geçiyor. psikoloji ile ilgilenenler açıklayabilir mi bu durumu ?

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Bisikletliler zillerinin, motorlu araçlar da kornalarının aslında ne olduğunu karıştırıyorlar. Onun bir nevi siren gibi iş görmesini, önlerindeki yolu kendilerine mutlaka açmasını bekliyorlar.

Trafiğe kapalı yolu geçtim, bisiklet yolu olduğu iddia edilen o tuhaf parkurlarda da eğer zil çalmak zorunda kalıyorsak bir şeyler en başından yanlış demektir. Bir örnek vericem, Istanbul Zeytinburnu'ndan,sanırım Florya'ya hatta daha ötesine uzanan sahil boyundaki bisiklet yolu. Oraya bisiklet yolu yapılırsa elbette verimsiz olur. Bunun buraya varacağı başından belli olmalıydı. İnsanların gerçekten gidecek bir yeri kalmamış İstanbul'da, o yüzden arabayla, şunla bunla bir şekilde biraz daha çıldırarak 'bir yere geldim nihayet' duygusuyla salına salına yürüyorlar, bebek gezdiriyorlar, balonlara saçmalı tüfekle saydırıyorlar, yiyip içiyorlar. Daha da oraya gidip bisiklet sürmeye çabalamanın bir anlamı yok. Zil çalmayı, burası bisiklet yolu diyerek iddialaşmayı, araba farından daha rahatsız edici güçlü flaşörleri insanların gözüne sokmayı, ancak bir ambulansa verilecek önceliği kendimiz için istemeyi ben anlayamıyorum.

Bir de şu kadınlara saydırma meselesi var ki gerçekten çok acınası. "5 kadın e5'i kapatır"mış da bilmem neymiş:hihi:

Centilmenlikten, sportmenlikten, incelikten kırılıyoruz erkekler olarak. Yolda yürürken çok mutevazı ve pek efendiyiz, terbiyeliler terbiyelisiyiz. O yüzden aşırı güzel mizahımızla ortaya karışık, anonim kadınlarla ilgili çok latif benzetmeler yapıyoruz yorum yaparken:booo:

Her zaman olduğu gibi çok tatlı ve acayip haklıyız:srnsml:

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@endersemiz
yaw öyle başlık açmışsın ki tenhada kıstırdılar sandım yeminle oysaki şöyle başlık açsaydın, "dar sokakta kadının teki bana yol vermedi, şimdi yürek neylesin ?" o zaman bizde hemen anlardık konuyu, böyle magazin gibi olmuş biraz. ha bu arada bağyan demeyin ya çok itici duruyo, kadın demek ayıp bişey değil.
bir dahaki sefer "padron, geçebilirmiyim" dediğinde daha çok işe yarar, araç trafiği olmayan yerlerden geçerken yayaların hızına ayak uydurursanız daha doğru olur bence, trafiğe kapalı yürüyüş yolu veya kaldırımda gidiyorsam arkasında yürüme hızıyla gidiyorum, farkedip yol verirse geçiyorum, yoksa hiç rahatını bozmuyorum.
trafiğe kapalı alan olmasıyla girilmez diyen arkadaşlara da gülüyorum, hem trafiğe kapalı oduğu ne malum ? araç giremez diye işaret var mı ?

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
O değilde sokağa çok merak ettim. Gene geçersen foto atar mısın

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trkc

Üye
Tepki
40
İsim
Mücahit
Bisiklet
Scott
Arkadaşın bahsettiği bayan tipi az çok kafamda canlanıyor da bu tipler sadece yolda sokakta değil en medeni ortamda bile anında mahalle karısı moduna dönebiliyor. Bakmayın elindeki mango poşetleriyle yanındaki hemcinsiyle kahkahalar eşliğinde sokaklarda yürümesine. Ruh sağlığınız için biraz açıktan almak, pek takılmamak lazım..

• Beğen
Tepkiler: DKN ve jeffreyzz17