Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayan yaya tarafından sözlü tacize uğradım

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında endersemiz tarafından paylaşıldı.

1. endersemiz

endersemiz Aktif Üye

Adı:
    Ender Semiz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkese Merhaba,

Bugün başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum.Normal antrenmana çıkmıştım arkadaşımla sahilde buluştuk.Yayaların bizi görmediğini konuştuk 5 dakika.Çünkü ikimizde gelirken yayalarla ilgili küçük klasik olaylar yaşadık.Korna çaldığımız halde yol vermemeleri vs.Neyse antrenmana başladık yağmura yakalandık bir marketin yanında mola verdik yağmur geçti dönüş yoluna geçtik.Dönüşte bisiklet yolunda rüzgarı arkamıza alarak süratli bir şekilde şehir merkezine döndük.Evlerimize 1 km kalmıştı ki asıl olaylar o zaman oldu.Dar bir sokaktan geçerken(2 insanın sığabileceği trafiğe kapalı bir sokak) önümde 2 tane 20-25 yaşları arasında bayan yürüyordu,yaklaştım ve yol vermeleri için zilime basmaya başladım 10 defa zile bastım fakat hala sallana sallana yürüyorlardı en sonunda bayanlardan biri arkadaşını kenara çekti ve geçtim.2 metre ilerledim arkadaşı tarafından kenara çekilen bayan "Senin için keyfimi bozamam." dedi bana.Bende durdum arkamı döndüm "Bir zahmet bozacaksın!" dedim.Bayan arkadaş "Noldu?" falan dedi bana kavga ister gibi,benimde tepem attı "Hayırdır!" dedim.Bu arada arkadaşı tuttu "Karışma" falan dedi.
    Neyse ben yine sinirlerime hakim oldum devam ettim.Arkadaşım da geldi yanıma ayrılacaktık o noktada.Arkadaşımla vedalaşırken baktım bayan üzerime doğru geliyo hızlı bir şekilde.Kavga çıkarmaktı amacı,çirkef biri olduğu belliydi konuşmasından.Ben bastım pedalıma devam ettim hiç polemiğe girmeden.Eğer durup kavga etseydim etraftaki insanlar bayan diye onu savunacaklardı büyük ihtimal.Bu ülkede zaten insan canı çok ucuz,o yüzden uğraşmak istemedim.
    Bundan sonra yayaların olduğu yerleri zorda kalmadıkça kullanmayacağım yayalar motorlu taşıtlardan daha tehlikeli bence...

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

2. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İki kişinin sığabileceği bir sokaktan bahsediyorsun. Kenara çekilseler de gidon çarpmadı mı?

berkex, Tasogare ve anti panik bunu beğendi.
  3. endersemiz

endersemiz Aktif Üye

Adı:
    Ender Semiz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Aazam Çarpmadı,kılpayı geçtim.

4. oguz169

oguz169 Aktif Üye

Adı:
    OGUZHAN
    Seviye:
    boyle kendini bilmez insanlar cok fazla malesef. özellikle bayanlar cok agresif oluyorlar nedenini anlamadigim bi sekilde. gecenlerdede bisiklet yolunda ilerlerken karsi taraftan gelen bayan (oda bisiklet yolunda yürüyüş yapiyor) beni gordugu halde yoldan ayrilmiyor kenara gecmiyor. bende inadina üstüne gidince arkamdan bagiri verdi ''cık cık cık bunlarda iyice terbiyesizlesti'' diye . ne diyim simdi oturup kavgami ediyim e cahil kari bisiklet yolunda yuruyosun diye :)

OsmaniyeRehber ve endersemiz bunu beğendi.
  5. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bazı insanlar bisikletliye tahammül edemiyor yapıcak bir şey yok.. :mad:

endersemiz bunu beğendi.
  6. mtbrhnkc

mtbrhnkc Gold Üye

Adı:
    Burhan Küçükoğlu
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Trafiğe kapalı sokaktan bahsediyorsunuz, oraya bisikletle girme hakkınız bulunmadığını biliyorsunuzdurd iye umuyorum. Bisikletler trafik kanununa göre taşıttır ve trafik kurallarına uymak mecburiyetindedir. Üzülerek haksız olduğunuzu düşünüyorum.

7. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hiç muhattap olmadan geçip gideceksin yapacak birşey yok maalesef. bende sahilde bisiklet yolunu işgal etmelerinden dolayı 8 çizerek aralarından geçip gidiyorum birşey söyleyen oluyor ama basıp gidiyorum. Türkiye'de kimse hatasını kabul etmez ve üste çıkmaya çalışır. Onun için tartışma bir sonuç getirmez. Trafik kurallarına göre de yayalar her zaman önceliklidir. nasıl ki trafikte araçlar bisikletlilere karşı nasıl davranıyorsa biz de aynı şekilde yayalara davranmamalıyız. Herkes kendine göre haklı.

mtbrhnkc bunu beğendi.
  8. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Otobüste çantası yanlışlıkla kadına değen bir gence kadınla birlikte diğer kadınlar da tokat atmıştı.O gencin o anki ruh durumunu düşünemiyorum.
    Demek istediğim asla kadınlarla tartışmam bir anda AYYAAAA taciz ediyolar diyiverir o zaman kötü olur

Harbi Bisikletci bunu beğendi.
  9. brky1905

brky1905 Its time to go!

Adı:
    Berkay A
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu ülkede düzgün olan hiçbirşey yok ki insanlar bisiklet yolundan yürümesin...bisikletçilerin bu konuya takılmamaları gerekir zilinizi çalın çekilmezlerse yanlarından geçin gidin bu kadar basit.

Makula 06 ve Lindska bunu beğendi.
  10. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Buraya ilk defa bisiklet yolu yapılıyor bakalım burdakiler ne yapacak :)

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. brky1905

brky1905 Its time to go!

Adı:
    Berkay A
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Owlknife konyada araba yolu kadar bisiklet yolu var insanlar heryer boş olsa bile bisiklet yolundan yürüyor ben de denedim en zevklisi bisiklet yolundan yürümek değişen birşey olmayacak :D

12. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @brky1905 Ankaraaa'da ilk olacak eğer insanları alıştırmazsak onlarda yürümezler

brky1905 bunu beğendi.
  13. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Vay arkadaş Allah korusun siz iyi kanser olmuyorsunuz.

Bu kadar takilmayin yahu burası Türkiye. Trilyon tane olay geliyor başıma, biriktirsem bana dert olacak. Salla gitsin, kendinizi koruyun,"yavvhe he!.." demeyi bilin...

mehmetlevent bunu beğendi.
  14. kobalamin

kobalamin Kıdemli Üye

Adı:
    H.Onur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ayni olayin bir vaska versiyonunu dusun:Tek seritli cok dar bir yoldasin(bu yol hadi tunel olsun kacma imkanimiz olmasin),seritte yan yana 2 bisikletli surus yapiyorsun,arkadan bir arac kornaya basa basa geliyor ama tek sirayla gitseniz bile arabayla kaza yapma riskiniz var,siz bu durumda ne yaparsiniz?
    Acikcasi ben de kilitli pedal kullanan bir yol'cuyum okula giderken yaklasik 200mt boyumca boyle bir yerden gecmem gerekiyor ve acelem varsa gecmek icin 'pardon gecebilir miyim' diyerek izin istiyorum ki genelde yayalarin arkasindan onlarla ayni hizla ilerliyorum.Hep kendimizi dusunmesek iyi olur bence.

15. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @kobalamin öyle yollarda inip yaya gibi yürümek bence en mantıklısı

Genç89 bunu beğendi.
  16. kobalamin

kobalamin Kıdemli Üye

Adı:
    H.Onur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Owlknife haklisin ancak spd ayakkabiyla yurunmuyor maalesef,bu yuzden kilit acik konumda yavas gidiyorum

17. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @kobalamin şehiriçi ne kadar kullanışlı oluyor?

18. Buğra Ünalan

Buğra Ünalan Yeni Üye

Seviye:
    Memleket profili belli genç dostum. Takma kafana. Daha çok karşılaşacaksın bu tiplerle. Arabadan da laf atacaklar, üzerine de yürüyecekler. Her defasında bas pedalına devam et. Kazanan emin ol hep sen olursun.
    Yol vermedin diye birbirini vuran adamlarla ne polemiğe girilir, ne de anlaşmaya varılır.
    Bisikletin keyfini çıkartın...

endersemiz bunu beğendi.
  19. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    arada olabiliyor böyle şeyler polemiğe girmemek en iyisi.Bende arada böyle bir yerdeysem mecbur yayaların arkasından yavaşça gidiyorum bir yerden sonra çekiliyorlar tabi bu durum acelem yoksa zor durumda kalınmadıkça yaya yoluna girilmemeli.

20. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Haksızsınız.

Trafiğe kapalı dar sokakta yayaları taciz etmişsiniz.Sokak dar ve trafiğe kapalıysa bisiklet üzerinden inip hem bisikletçinin hemde yayaların güvenliği için yürüyerek geçmeniz gerekirdi.

Ayrıca milletin arkasından yanaşıp zil çalıp ısrar etmek konusunda hatalısınız.Orası ne bisiklet yolu nede taşıt yolu bu sebeple bisiklet üzerinde yayalara artistlik yapıp zorla yol isteme hakkınız yok.

Diğer yandan " keyfini bir zahmet bozacaksın " yada " hayırdır ? " gibi emir cümleleriyle ve tahrik edici laflarla kolay kolay konuşmanızın sebebi heralde karşınızda 2 kadının olması.Başkasına aynı artistliği yapamazdınız zaten ayrıca yapmayın ters birine denk gelirseniz sokak ortasında dayak yersiniz.

Eğer kusura bakmayın geçebilir miyiz deseydiniz herkes yol verirdi ama daracık trafiğe kapalı sokakta 2 bayanın arkasından ısrarla zil çalıp sonra yok keyfini bozacaksın yok hayıdır gibi cümlelerle bisikletlilerin itibarını iyice düşürmüşsünüz.

Profilinde yazan yaş 17 belliki heyecanlısın ama kimseye ne böyle konuşmaya haddin var nede trafiğe kapalı yaya yolunda milletin arkasından milleti zorla rahatsız etmeye.

Şimdi bisiklet kullanıyorum diye seni haklı çıkaramam çünkü bende aynı zamanda hem yaya, hem bisiklet sürücüsü hemde araç sürücüsüyüm.Bu sebeple son olarak şunu söylüyorum.Birdaha milleti rahatsız etmemenizi, tahrik edici ve emir verici konuşmamanızı tavsiye ediyorum.

Not : Başlıkta hata var bayanlar seni değil sen bayanları taciz etmişsin.