Bayan ve erkek bisikleti yapısı.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Oğuzhan k tarafından paylaşıldı.

 1. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Herkese merhabalar forumda görmedim eğer daha önce açıldı ise kimse kusura bakmasın;aklıma takılan bir düşüncemi paylaşmak istiyorum neden erkek bisiklet'leri hep seleden gidona doğru uzanan bir boru şeklinde kadroludur hep? yani bayan bisikleti bence asıl erkek bisikleti olmalıydı..niyemi diyeceksiniz malum yaradılış erkek ve kadın biyolojik yapı ve anatomik özellikler erkeklerin yumurtalıkları dışarda daha büyük sorun kadınlarda içerde yani o kadro borusuna bir bayanın çarpması pek can yakacak bir durum olmasa gerek ama erkekde çok büyük acı ve sorun herhalde bir ben böyle düşünüyor olamam o yüzden unisex bisikletler bu ara tercihim sizlerinde görüşlerinizi almak isterim.
   
  tt2000 bunu beğendi.
 2. Doğukan Aksu

  Doğukan Aksu Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.126
  Beğeniler:
  4.034
  Şehir:
  Ankara / Çankaya
  Seviye:
  Bayan bisikletindeki top-tube denilen borunun paralel değilde eğimli olmasındaki birinci sebep bayanların etek ve elbiseler ile bu bisikletleri kullanmalarına yönelik oluşundandır. O yüzden bacak arası değil de öncelik kullanım amacına yönelik şekildedir. Eğimli bir borulu bisiklette bir bayan çok rahatlıkla etek ve elbisesi ile rahatlıkla bisiklete binebilir, inebilir ve sürebilir..
   
 3. #3
  Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Valla 1950-60 ve 70 lerde belki öyleydi ama sağolsun bayanlar erkek egemenliğindeki pantolonlarımıza sahip çıkana kadar;oda gitti elden bayan olsaydım eteklede pek bineceğimi sanmıyorum sıkıntı ve sorun Avrupa ve amerikada belki doğal ama bizde olsa allah muhafaza:)))))
   
 4. tt2000

  tt2000 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  506
  Beğeniler:
  452
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Bende aynı böyle düşünüyorum. Neyse ki yeni alüminyum kadrolu bisikletlerin bir kısmında, bilmem herkesin dikkatini çekiyor mu, buna yönelik bir iyileştirme var gibi geliyor bana.Eski çelik kadrolu bisikletlerde soba borusu gibi dümdüz gelen üst boru gitti, yerine aşağıya sele altına doğru dalan borular geldi.