Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayan ve erkek bisikleti yapısı.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Oğuzhan k tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Herkese merhabalar forumda görmedim eğer daha önce açıldı ise kimse kusura bakmasın;aklıma takılan bir düşüncemi paylaşmak istiyorum neden erkek bisiklet'leri hep seleden gidona doğru uzanan bir boru şeklinde kadroludur hep? yani bayan bisikleti bence asıl erkek bisikleti olmalıydı..niyemi diyeceksiniz malum yaradılış erkek ve kadın biyolojik yapı ve anatomik özellikler erkeklerin yumurtalıkları dışarda daha büyük sorun kadınlarda içerde yani o kadro borusuna bir bayanın çarpması pek can yakacak bir durum olmasa gerek ama erkekde çok büyük acı ve sorun herhalde bir ben böyle düşünüyor olamam o yüzden unisex bisikletler bu ara tercihim sizlerinde görüşlerinizi almak isterim.

ersen t. bunu beğendi.
  2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Bayan bisikletindeki top-tube denilen borunun paralel değilde eğimli olmasındaki birinci sebep bayanların etek ve elbiseler ile bu bisikletleri kullanmalarına yönelik oluşundandır. O yüzden bacak arası değil de öncelik kullanım amacına yönelik şekildedir. Eğimli bir borulu bisiklette bir bayan çok rahatlıkla etek ve elbisesi ile rahatlıkla bisiklete binebilir, inebilir ve sürebilir..

3. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Valla 1950-60 ve 70 lerde belki öyleydi ama sağolsun bayanlar erkek egemenliğindeki pantolonlarımıza sahip çıkana kadar;oda gitti elden bayan olsaydım eteklede pek bineceğimi sanmıyorum sıkıntı ve sorun Avrupa ve amerikada belki doğal ama bizde olsa allah muhafaza:)))))

4. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende aynı böyle düşünüyorum. Neyse ki yeni alüminyum kadrolu bisikletlerin bir kısmında, bilmem herkesin dikkatini çekiyor mu, buna yönelik bir iyileştirme var gibi geliyor bana.Eski çelik kadrolu bisikletlerde soba borusu gibi dümdüz gelen üst boru gitti, yerine aşağıya sele altına doğru dalan borular geldi.