Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayan Bisikleti Tavsiye (sepetlisinden :))

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mltm tarafından paylaşıldı.

1. Mltm

Mltm Yeni Üye

Merhabalar,
    öncelikle belirteyim fren, gidon, kadro, tekerlek, lastik, maşa, vites, zincir.............bu konularda hiçbir bilgim yok :eek: ama sizlerin bilgilerine canıgönülden inandığımı ve tavsiyelerinize ihtiyacım olduğunu biliniz lütfen..
    Şimdi gelelim ihtiyacım olan bisiklete yazlıkta fırına, markete, kasaba giderken kullanacağım bir bisiklet istiyorum, sepetli olursa benim işime çok çok yarar, ekmeği sütü yumurtayı çantamı vs.. içine atarım. Bu yüzden muhakkak sepetli bir model olmalı. Boyum 160, kilo 58 .. carraro, bianchi, salcano. olacak çünkü benim yaşadığım yerde bu markaların bayiileri var.. Durum böyle olunca zaten fazla bir seçenek kalmıyor..

Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO JULIET BAYAN ŞEHİR NEXUS 7-V CB
    Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO JULIANA BAYAN ŞEHİR 7-V VB
    Carraro Bisiklet | 26″CARRARO STREET BAYAN ŞEHİR 7-V VB
    Carraro Bisiklet | 26″ CARRARO ALMINA BAYAN ŞEHİR 21-V VB

Bianchi Bisiklet | 28″ BIANCHI RAINBOW BAYAN ŞEHİR 7-V VB
    Bianchi Bisiklet | 26″ BIANCHI JASMIN BAYAN ŞEHİR 21-V VB
    Bianchi Bisiklet | 26” BIANCHI VIOLET BAYAN ŞEHİR 7-V VB

takıldığım noktalar, çelik alüminyum oluşu, vites olayı 7-V diyor 21-V diyor çok mu önemli ?, birde benim boyuma göre 28" 26" fark eder mi ?
    Siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

mariokaldato ve Damlalev bunu beğendi.
  2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Bisiklet tercihi yaparken dikkate almanız gereken en önemli konuların başında sürüş yapılacak güzergahın eğim ve zemin durumu gelir.

Bolca yokuş içeren bir güzergah için geniş vites aralıkları ve hafif bir kadro faydalı olurken, aşırı bozuk zeminde ön amortisör tercih edilebilir.

Elbette bütçe konusu da çok önemli. Mesajınızda belirtmediğiniz için bütçe sıkıntınız olmadığını varsayıyorum.

Standart şehir içi yollar ve normal bir eğim seviyesi için benim tavsiyem şu model olurdu:

GUSTO BAYAN | SEDONA BİSİKLET

Donanım olarak yukarıda belirttiğiniz modellerin tümünden üstün, dilediğinizde sepetinizi çıkarıp uzun turlara da çıkabileceğiniz bir bisiklete sahip olmuş olursunuz. İlave olarak servis konusunda en az sıkıntılı markalardan biridir Sedona.

3. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba. İşe bisikletle giden biri olarak size şehir bisikleti öneririm. (Ben yarış kullanıyorum ama şehir bisikletinin daha iyi olduğu kanaatindeyim) bahsettiğiniz markalardan salcano ve bianchi yi eleyin. Carraro nun sportive serisine bakabilirsiniz. Hem hafif, hemde uzun yıllar sorun çıkarmaz. Ancak sepet takmanız zor, arkaya taşıma Demiri takabilirsiniz. Bisikletçi sizin boyunuza uygun bisikleti verir.

Bahsettiğiniz bisikletler çok ağır. Size özellikle yokuşlarda çok eziyet verir.

Mltm bunu beğendi.
  4. Mltm

Mltm Yeni Üye

Bisiklet almaya karar verdiğimde karşıma çıkan ilk model GUSTO BAYAN | SEDONA BİSİKLET , fiyatını gördükten sonra ne gerek var deyip hemen eledim.. Sadece yazlıkta 3-4 ay boyunca fırına, markete giderken kullanıcam. Yokuş, bayır yok, asfalt yol. Sepetli olması şart, meyveyi yumurtayı ekmeği geçtim kitabımı çantamı suyumu falan atarım içine..

Neredeyse 20 yıldır hiç bisiklete binmedim onun tedirginliğini de yaşıyorum. Kötü bir seçim yapıp, hevesimin kırılmasını istemiyorum. Bu yüzden sizlere danıştım..

Bütçe konusunda sadece carraro, bianchi, salcano markalarına baktığım için, ilgilendiğim sepetli modeller arasında beni sarsan bir fiyat göremedim o yüzden bütçe belirlemedim.. Birde satıcıları da tanıyorum, ödeme nakit olunca biraz indirim yaparlar diye düşünüyorum.. Bütçe olarak 1.000 tlyi geçmek istemem.. 1100 de olur :confused:

mariokaldato bunu beğendi.
  5. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Goruntusu asagi yukarı ayni olan bisikletlerden pahalibolani hemen elemek iyi bir fikir degil. Biraz dahabucuza aliginiz bisiklet maalesef ilk haftadan paslanabilir.
    Mekanik anlamda bilginizin az olduğunu düşünürsek en az problem cikartacak ve bisiklet tamircisine en az isinizin düşeceği birbbisiklet bakmaniz lazim .

Dolayisiyla saadettin bey ile ayni fikirdeyim, gusto'yu yakindan incelemenizi tavsiye ederim.

Not: 20 yil sonra bisiklet alanlar genelde ne büyük hata yaptiklarini, neden daha erken bisiklete donmediklerini düşünüp, ucuza aldiklari bisikletlerini derhal satip daha kalitellsiinibalirlar. Bence siz hic degilse eli yuzu duzgun bisikletle baslayin ki satarken zarar etmeyin...

soneryen, Mltm, AliÇimen ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Bekir EREN

Bekir EREN Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Konu dışı mı olur bilmem ama merak ettim. Alır almaz ilk haftadan paslanan bir bisiklet örneği verebilir misiniz? insanları bisiklete teşvik etmek yerine markaya yönlendirme yapmanın, formun amacı dışında oldğunu düşünüyorum.

BurakS, Mltm ve engin444 bunu beğendi.
  7. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hem düşünüldüğü kadar ağır değil hem de bakım ihtiyacı pek olmayan bir bisiklet önereyim, Carraro Juliet. Çok düşünüp eşime ondan aldık. 7 vites şehir içi gezintiler için yeterli. Ağır değil, sepeti ve arka bagajı var, renkleri de çok güzel :) Kesinlikle öneririm.

8. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Bekir EREN markaya yonlendirmiyorum kaliteye yonlendiriyorum. Daha kalitelisini alsin, marka onemli degil.
    Ilk haftadan paslanan bisiklet görmediyseniz forumu cok okumuyorsunuz demektir.

Şükrü Güllüoğlu, Damlalev ve Mltm bunu beğendi.
  9. Bekir EREN

Bekir EREN Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Ozan k. dostum bunlar reklam kokan hareketler bence. "markaya değil kaliteye" :) vallahi forumda ben inan "cahilliğime ver" "bir haftada bisikletim paslandı" diyeni hiç görmedim.

Mltm bunu beğendi.
  10. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Bekir EREN bu paranoyaklik veya okuma tembelligi nedir yahu.

Burada tavsiye isteyen kisi markalari kisitlamis, o markalar arasinda nildigim arastirdigim gusto var, onu da hir üstte saadettin tavsiye etmis ben de katılmıştım. Simdi bunun neresi reklam kokuyor? Forumda başka nerede saledona tavsiye etmisim. Bir suçlama getireceksiniz biraz dayanaginiz olsun yoksa ancak yuzlerin ekşimesine sebep olursunuz...

Damlalev ve Mltm bunu beğendi.
  11. engin444

engin444 Üye

Seviye:
    Meltem Hanım bence Carraro Street Bayan bence mantıklı bir seçenek. Nasıl olsa yakın mesafede kullanacağınızı belirtmişsiniz. Fazla masrafa girmeden hem işlerinizi halleder, hem de egzersiz yapmış olursunuz. Salcano Bodrum 26 Lady'yi de deneyin bence. Fiyatı oldukça uygun. Hangisi hoşunuza giderse alın. Şimdiden güle güle kullanın.

Mltm bunu beğendi.
  12. Bekir EREN

Bekir EREN Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    "Markaya dğeil kaliteye yönlendiriyorum" dediğiniz için dediğimi belirtmek için sözünüzü tırnak içinde gösterdim. sizin bir markayı tavsiyte etmenize değil zaten diğer markaları bir haftada paslanır dediğinize takıldığım, yanlışı burda yaptığınızı düşündüğüm için yazma gereği duydum. yoksa kim neye biniyor yada iniyor ilgilendiğim konular değil. paranoyağa da bağlamadım ilgili kişi neleri incelediği ve hangi markalar ve modelleri ile ilgilendiğini ilk mesajında belirtmiş.

Mltm bunu beğendi.
  13. Mltm

Mltm Yeni Üye

Yorumlarınız, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Carraro Juliet, Carraro Street bu ikisinden birine bakıcam. Sanırım Bianchi kafadan eledik, kimse lafını bile etmemiş..
    Bu küflenme olayına gelirsek :) benimde aklıma gelmedi değil.. Bisikleti bahçede bisiklet parkına bırakıcam, apartmana sokmam mümkün değil. Üzerini örtmek için bisiklet kılıfı veya branda gibi bir şey almalıyım. Hayırlısı bakalım.

14. DKN

DKN Kıdemli Üye

Adı:
    Doğu kan
    Seviye:
    kim 500 lira ister yarışmasının son sorusu bisikletle alakalı olmalı herhalde :D ne zor bisiklet seçme işi arkadaş.. çok sevdiğimizden hepsini bir arada görünce heyecanlanıyoruz belki de :)

15. Damlalev

Damlalev Yeni Üye

Adı:
    Alev eren
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende yeni üyeyim konu açamıyorum fakat bende 28 jant spor bir bisiklet istiyorum boyum 1.60 sedono nun 300 modelini beğendim fakat erkek modelini marka konusunda kararsızım sedono mu salcanomu kronmu yoksa merida mi sedono nun bayan bisiklet çok az ve gusto serisini de beğenmedim sepet sevmiyorum 800 ile 1100 tl arası bütçem var 3 aydır araştırıyorum kararsız kaldım yardımınızı rica ederim

16. DKN

DKN Kıdemli Üye

Adı:
    Doğu kan
    Seviye:
  17. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Damlalev salcano ve kron hariç marka fanatikliği yerine bisikletin üzerinde ki bileşenlere bakmak lazım salcano ve kronun hariç tutmamın sebebi ise gerçekten kadro kaliteleri berbat ötesi bayan olarak o kadroları kırmanız imkansıza yakın birşey ama çok fazla esniyorlar servis konusunu bilmiyorum

18. Damlalev

Damlalev Yeni Üye

Adı:
    Alev eren
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yani benim için veren ve 28 jant olması spor bi bisiklet olması önemli tesekkurler

19. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    mariokaldato, BurakS ve Damlalev bunu beğendi.
  20. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Böyle klasik şehir bisikletlerinde en doğrusu decathlon'a yönelmek, sadece fiyat avantajı veya kurumsallık olarak değil, seçenek bolluğu asıl önemli olan. Düz yol için single, 3-6 vitesliler, dağ donanımlılar bir sürü şehir tipi var.