Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayan bisikleti için tavsiye alabilir miyim acaba?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında güliz çaylak tarafından paylaşıldı.

1. güliz çaylak

güliz çaylak Yeni Üye

Merhaba, ben şehir içinde kullanılabilecek, spor ve gezi amaçlı bir bayan bisikleti arıyorum. Bana marka ve özellik olarak tavsiyede bulunabilir misiniz acaba? Bu arada boy 1.73 kilo 54 ve bayan bisikleti olacak.. bunların dışında uygun bisiklet seçimi için söylemem gereken başka bilgiye gerek var mı bilmiyorum.. bir de fiyat olarak en çok 1.500 civarı düşünüyorum..

metin suna bunu beğendi.
  2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Size önerilerim ;

Scott 2011 Sportster 55 Lady olabilir.Peşin fiyatı 1.043,98 TL'dir.
    Scott 2011 Sportster 40 Lady olabilir. Peşin fiyatı 1.291,12 TL'dir.

Bunları kontrol edebilirsiniz netten. Uygun seçenekler ve de güzeller.

3. rahmi kocaman

rahmi kocaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk olarak amaç spor ve şehir içi kullanımsa amortisörlü modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Scott Sub serisinin Solution ibaresiyle satılan modelleri kadınlar için tasarlanmış oldukça iyi bisikletlerdir. Size Sub 30 Solution veya 40 Solution öneririm. Fiyatları 1050 tl ila 1350tl arası. Ben de eşime bir Sub Solution almayı düşünüyorum.

Trek Fx serisinde de kadınlara uygun modeller mevcut. Bütçeniz dahilinde bunları da düşünebilirsiniz. Oldukça kalitelidir ama bizim memlekette biraz şişirilmiş fiyatları vardır.

Nedense bazı markalar kadın modellerini getirmiyor, müşteri olarak gittiğinizde size rahatlıkla erkek modelini unisex bunlar diyerek satmaya çalışıyor. Ne alırsanız alın dikkat edeceğiniz husus bu olsun. Israrla kadın modellerini isteyin.

Şimdiden kolay gelsin, karar vermek çok zor iştir :)

ihsan onur şener bunu beğendi.
  4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bacak boyunuza bakarak uygun kadro ölçüsünü seçmeyi unutmayınız.

5. güliz çaylak

güliz çaylak Yeni Üye

teşekkür ederim yardımınız için.. peki electra diye bir marka duydunuz mu? duyduysanız nasıldır? model olarak çok hoş modelleri var ama kalite bakımından nasıl bilmiyorum.. eğer kalite bakımından iyi değilse görünüşüne bakmayıp sizin önerdiğiniz modellerden birini seçeceğim.

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet duyduk.Amerikan malı nostaljik şehir bisikletleri üretirler.Hollanda ve Almanyada bilinen ve sevilen bir markadır.Türkiyede hiç rastlamadım.Rahmi bey'in önerisini dikkate alınız,iyi seçim olur.Bahsettiğiniz ürünün Türkiye dağıtıcısı yok ise "Almayın" sonrasında bir çok sıkıntı yaşarsınız.

7. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Ama ülkemizin yolları malüm çoğu yerler köstebek yuvası gibi. Kitlenebilir amortisor olmalıdır bence.

8. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Rahmi bey'in tavsiye ettiği modellere ek olarak Giant'ın şehir bisikleti modellerine de bir göz gezdirin derim. Şehir içinde kullanım rahatlığı bakımından daha konforlular.

http://www.marintekstore.com/?catId=400013&p=1

9. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kendi bisikletim yani Sedona 311! Bunun Lady olanı da var ben onu daha çok seviyorum. Bulsaydım erkek olduğuma bakmaz alırdım. Çünkü renkleri çok güzeldi. Aslına bakarsanız bu modelin erkekler için olanını da bayanlar kullanabilir. Bir taşla iki kuş yahu...

Bekarlar için bir şey değişmiyor tabi...:)

10. rahmi kocaman

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ülkemizin yolları konusunda bir fizibilite raporu mu yayınlandı ? Veya hiç amortisörsüz bir bisiklet kullandınız mı ? Dahası ön amortisörün faydasını ve sürüşe etkilerini teknik verilerle açıklar mısınız biz de aydınlanalım.

Derya Keçeci ve ihsan onur şener bunu beğendi.
  11. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yer Kocamustafa paşa meyadanı(yandaki anayol)

1 hafta once akşam 8-9 civarıydı. Seri şekilde ilerliyordum ve densizin teki onüme atladı. Reflex ile frenleri sıktım ön frenin etkisiyle one doğru kaykıldım ve oda ne :eek: asfalt içine girmiş(asfalt çokmuş) aniden oraya frenleyerek girdim ve amortisor yaylandı geri çekebildim kendimi.

Bunun amortisorsuz bir şehir\tur bisikletiyle olsaydı ön maşa zarar gorebilrdi yada takla atabilrdim.

Amacım ukelalık felan değil sadece goruş bildiriyorum

12. rahmi kocaman

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İnsanlar bisiklete yatırdıkları paraları kolay kazanmıyor, yanlış yönlendirmemek lazım. Bu ciddi bir sorumluluk önce bunun farkında olmak lazım. Amortisör şehir içinde işlevsizdir kaldı ki konu sahibi spor amaçlı kullanacağını belirtiyor, tamamen gereksiz ağırlık.

Bahsettiğiniz yol durumu değil, kazadır. Sonucunu yaşamadan bilemezsiniz. Her an başımıza gelebilir, değil amortisör, paraşüt taksanız kurtaramayacağınız durumlar olabilir. :)
    Dikkatli olun

13. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Bence Trek Livestrong WSD veya 7.2'nin WSD ( women's specific design / bayanlara özel tasarım ) modellerinden birini seçebilirsiniz. Çünkü :
    1. Hibrit modellerdir. Yani hem şehir içinde hem de hafif arazide kullanılmak için üretilmişlerdir. Rahmi arkadaşımızın dediği gibi kesinlikle amortisörlü bir model almamalısınız.
    2. Markası Trek'tir. İçiniz, gönlünüz rahat eder. Ömür boyu kadro garantisi + ömür boyu ücretsiz bakım ( kullunılan parçalar hariç tabi ) sözüyle gelirler ve bunun arkasında da dururlar.
    3. Ayarları kolay kolay kaçmaz. İşçilikleri çok iyidir.
    4. Sadece kadrolarının geometrisi değil, seleleri ve diğer bazı parçaları da bayanlara göre tasarlanmıştır.

http://www.trekbikes.com/int/en/collections/womens/feature_tour

Hergün işe bisikletle gidip gelirim. Hafta sonları da İstanbul sahilinden artık nereye kadar olursa kaçarım. Ucuz bir Migros bisikletiyle başladım, şu an Trek 7.5 kullanıyorum.

Donanımdaki ufak farklar kafanızı karıştırmasın. Bunların donanımı sizin ihtiyaçlarınızı çok rahat karşılar. Parayı tecrübeye, üretimdeki ve servisteki kaliteye harcamınızı tavsiye ederim.

http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/road/fitness/fx/7_2_fx_wsd/#

http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/road/fitness/fx/livestrong_fx_wsd/#

http://www.trek-turkey.com/

14. Dinçer Kemer

Dinçer Kemer Yeni Üye

Seviye:
    Şehir içinde kullacağınız için herşeyden önce çalınınca üzülmeyeceğiniz bir bisiklet almanızı öneririm. Ayrıca o kadar para şehir bisikleti için fazla bence. Zira şehir içinde, trafik ortamında bir bayan olarak 1500 tl lik bisikletin özelliklerinden faydalanacak bir sürüş yakalayamzsınız. Onun için o kadar parayı bisiklete bağlamayın derim.

15. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben size aşağıdaki videoyu incelemenizi ve oradaki bayanların kullandığı klasik bisikletlerden almanızı tavsiye ederim.Klasik bisikletlerde oturuşun dik,gidonun yüksek olması ve elciklerin tutuş pozisyonu (kullanıcıya dönük olması)bayanlar için kullanımı çok rahatlatmaktadır.Bisikletlilerin trafik kurallarına saygısınada dikkat edilmeli.

www.youtube.com/watch?v=WkgKYjrNLwg&feature=related

Kamil BULUT bunu beğendi.
  16. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk bisikletinizse o kadar parayı bağlamayın, o paraya aksesuarları ile 2 adet Sedona şehir modeli alırsınız.

17. Abdurrahman Gülcan

Abdurrahman Gülcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    sedano 311 ile uzun yol yaptınız mı?

18. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hepinizi seviyorum. Çok güzel yorumlar yazıp yararlı bilgiler veriyorsunuz.

19. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
  20. halil bahcetepe

halil bahcetepe Aktif Üye

Seviye:
    tur yapıcaksanız mtb önerim kimse bu forumda kimse mtb önermez ama şu vardırki mtb kullanımı ülkemizde halen artmaktadır. neden derseniz yaklaşık 2 hafta önce gürkan genç ile bilgi aldım şunu söyledi.

biz 2 km hesabını yapmayız ondan 28 inc bize faydası yoktur bize dayanıklık lazım yaylada yüklü giderken 26 hem daha avantajlı hemde mtb dinamigi daha fazla sağlamdır. hadı bırazda ukalalık yapım ben yuklerımı ındırdıkten sonra 26 jantla uzun mesafelerde 28 lerle aynı performansı cıkartırım ki çok defada cıkarttım yol bısıkletlerıne karsı

ama city bisikletle hiç karadeniz yaylarına cıkarmı konusuna gelınce.
    bunun ıcıne bı abıyle konuştum serdar dedigi şu
    ben yol bisikletiyle kardenızdekı mtb parkkuruna gırdım bagajım yoktu. gayet keyifliydi ama bagajla gıren arkadaşların jantların dengesı bozuldu. bence en sağlam bısıkletle city yada yol bisikleti bagajlı cıkamaz bagajsız cıktıgım halde korktum kadroya zarar gelecek diye.

peki sordum city havalı kitlenebılır süspansion ön maşa takılırsa nekadar faydası olur.

söyledigim şey tekerlen alakalıdır. teker capı büyük oldugu için fazla hoplama tekeri daha çobuk bozar. zaten city ön süspansiyon önerilmez balansı bozdugu için capı büyük olan bisiklete 28 29 hiç fark etmez süspansionla bozuk yola girdiginizi farz edin kendı bagaj ve zıplama ağırlıgınızı jant verin düşünün sonra....

hybirt mtb düz yol lastigi takıldımı hem yolda akıcıdır hemde doğa turunda.
    zaten turcular hep mtb secer. 2 3dk hesabı olmaz. dedikleri bunlardır. mtb ağır degildir 15kg geçen mtb ağırdır.. 13 14 kg mtb hafiftir ama daha hafifte yapılabılır. bize hızdan önce sağlamlık önemlidir. gürkan genç