Bay Murphy'nin yasaları.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
* Bir işin ters gitme olasılığı varsa, ters gider.
* İyi başlayan her şey kötü son bulur, kötü başlayan her şeyse daha kötü son bulur. (Pudder)

* Aşırıya kaçmazsanız, hiçbir konuda başarılı olamazsınız (Yeni Las Vegas Yasası)
* Yolda bir çukur varsa, arabanızın lastiği kesinlikle onu bulacaktır (Hale'in Otoyol varsayımı)

* Aşk, eldeki bilgilere kulak asmamaktır(Robert'in gözlemi)
* Zamanınız varsa paranız yoktur. Paranız varsa zamanınız yoktur(Wolter'in Yasası)

Arkası yarın.

Scudo

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
@Mesut Girgiç

Paylaşım için teşekkürler Mesut abi..dedikleri banda mantıklı geldi özellikle;* Zamanınız varsa paranız yoktur. Paranız varsa zamanınız yoktur(Wolter'in Yasası)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@mert fr
Bu söz tabiki doğru, özellikle öğrenci üyelerimiz için.
Zira zamanı olan para harcar,
parası varsa da zaten zamanı olmadığı için harçayamamıştır. :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
abi hepsi kesin hepsi bana oluyo valla bende bu yaşta kavradım bu yasaları ve ona gore hareket ediyorum sana teşekkurler

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Hocam yüksek müsadenizle konuya devam ediyorum.

- Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kanunu koyar!

- Murphy Felsefesi: Gülümse... Yarın daha kötü olacak.

- Murphy sabiti: Dünyadaki nüfus sürekli artar ama toplam zeka sabit kalir.

- Herhangi bir şeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.

- İşler iyiye gitmeden önce kötü gider... İşlerin iyiye gidebileceğini kim söyledi?

Murphy Kimdir?
1917 Doğumlu Edward A. Murphy Jr. Abd Hava Kuvvetlerinde 1949'da Roketler Üzerine Deney Yapan Mühendislerden Biriydi. İnsan Üzerine İvmelenmenin Etkilerini İnceliyordu (Usaf Proje Mx981). Deneylerden Biri Pilot Üzerinde 16 Değişik Noktaya Akselometre Takılması Gerekiyordu. Sensör Bir Yapıştırıcı İle Ancak İki Türlü Takılabiliyordu Ve Birisi 16 Sensörün Tamamını Da Yanlış Takmayı Becerdi. Bunun Üzerine Murphy, Daha Sonra Kanun Olarak Nitelendirilecek İlk Söylemlerini Bir Basın Toplantısında Açıkladı. Bir Kaç Ay İçinde "Murph'nin Kanunları" Mühendislik Sahasında Çalışanlar Arasında Yayıldı Ve 1958'de De Nihayet Webster'in Sözlüğüne Girdi.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben eskiden severdim bayaa bu yasaları ancak bugn derimki bay Murpy değil, bay pesimist (kötümser) yasaları, sakın bu yasaları düstur edinmeyin başınız dertten kurtulmaz, hayatınızda neyi bulmak isterseniz onu düşünün ona odaklanın... ;)

• Beğen
Tepkiler: selfpower

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hakan Yazman

Hocam tabiki çok haklısın... Ben de sadece böyle kötümser düşünmeyin demek için bunları dediydim.. ehem ehemm kem küm..:p

Pek kötümser olmayanları da var Hocam, :rolleyes: :p
* Acele ve önem ters orantılıdır (Frothingham'ın dördüncü yasası)
* İnsanlar mutfakta toplanma eğilimindedirler (Ev partilerinin değişmez kuralı)
* Kullanımda olan her program eskimiştir.(İlk bilgisayar programlama yasası)
* Her çözüm yeni sorunlar doğurur (Murphy'nin yedinci sonucu)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Mesut Girgiç

Eh onlar biraz kurtarma yazılısı olmuş tabii :)

Aslında murpy yasası çok işler gibi görünüyor bunun nedeni ise korkunun çok güçlü ve dominant bir duygu olması, kötümser bir zihin bu olasılıkları özene bezene en kötü olasılıklarla zihinde canlandırdığı için (ve bunu çoğunlukla kendi kendine yaptığı için) bir çok sorun yaşıyor insan oğlu, bu yüzden düşüncelerimizi çobanın sürüsünü kontrol altında tutması gibi kontrol altında tutmalıyız, bir tanesi yanlış tarafa giderse hemen müdahaleye etmeliyiz...