Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Batan Firmanın Malı: Zulmet

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Alpaslan Canbaz tarafından paylaşıldı.

1. Alpaslan Canbaz

Alpaslan Canbaz Yeni Üye

Ben çocukkene babam alıp gelmişti bunu. Markası Geroni. O zamanlar en afili bisikletlerdendi. Mahallede turlarken tanıdığım, tanımadığım birçok kişi nereden aldığımızı, fiyatını vs sormuştu. Lakin biz bisikleti aldıktan kısa bir süre sonra Geroni firması batınca avuçlarını yalamışlardı ve Geroni sürmek ayrıcalık haline gelmişti. :)

İşte eskiden epey turladığım bu bisikletim uzun zamandır merdiven altında yatıyordu. İçimdeki bisiklet sevgisi yeniden depreşince kendisini yenilemeye karar verdim. Birkaç parçasını değiştirdim ve karbon görünümlü boyayla boyadım. Kısacası "eşeğe altın semer vurdum". :) Eşek demişken, kendisi eşek ölüsü gibi ağırdır. Yaklaşık 30 kilo.

Zulmet, "karanlık" manasına geliyor. Yani bisikleti boyayarak kararttığım için bu adı verdim kendisine. Bir de zulmet mecaz olarak "sıkıntı" anlamında da kullanılan bir kelime. Kendisinin eski ve 30 kilo ağırlığında olup beni epey uğraştırması da zulm-et adını almasının ikinci sebebi.

Dağda bayırda bisiklet sürmeyi daha çok severim. Lakin bunu sık yapma imkanım yok. Bu yüzden dağ bisikletimi şehirde sahil sahil gezmek için kullanacağım. Parayı bulursam kendime kuş gibi hafif bir şehir bisikleti alıp bu Zulmet'le de anında yolları ayıracağım. :p

Fazla laf yaptım. Bu bisikletimin eski hali: (Yanına cd kalemiyle "Allah korusun" yazmıştım. Hey gidi günler...)

Bu fotoğrafları da az önce çektim:

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Zulmet :) çift anlamıyla cuk oturtmuşsun tebrikler, anlatımına da epey güldüm, inşallah zulmetten sonra senin de yüzünü güldürecek bir bisiklete kavuşursun en yakın zamanda. Yeni boyası da gayet güzel olmuş.

3. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    ne yalan söyleyeyim öncesindeki rengiyle yine güzelmiş fakat pek beğenmemiştim ama bu yeni hali çok hoş duruyor. bende denemeyi düşünüyorum bu mat siyah boyayı sizde mükemmel durmuş:) kazasız belasız sürüşler

4. Alpaslan Canbaz

Alpaslan Canbaz Yeni Üye

Teşekkür ediyorum ikinize de. :)

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    her karanlığın sonu aydınlık, her zulümün sonu selamet olması dileğimle, güle güle kullanın.

Alpaslan Canbaz bunu beğendi.
  6. Alpaslan Canbaz

Alpaslan Canbaz Yeni Üye

Karanlığın en yoğun olduğu an, daima şafaktan hemen önces... ehe neyse. Mehmet ağabey, iyi dileklerin için eyvallah. :)

7. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Gerçekten Bisiklete ilginç bir isim.Yeni hali Hayırlı Olsun.İnşallah,Hayırlısıyla Allah gönlüne göre verir.

Zulmet hey!.sana söylüyorum,zulmetme şiişt!.

Kızmayın Lütfen!.Sadece espri...

8. salcano

salcano Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni hali güzel olmuş hayırlı olsun ama değer mi bu kadar uğraşmaya eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir.
    bence biraz para biriktirim yeni bisklet almaya bakın

9. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    Eski bisikletinizi unutmayıp ona değer verdiğiniz için teşekkürler
    darısı pinokyomun başına

10. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye:
    Elinize sağlık, hem emeğiniz, hem de anlatımınıza bayıldım. Rengi güzel olmuş bence. Eşeğe altın semerden ziyade, bu tip çalışmalar özellikle hoşuma gidiyor benim. Yoksa W114 kasa Mercedes yenilemelerine de mi eşek diyeceğiz modern çağda kullanılabilir değil diye? :)

11. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Stickerla dahada güzel olabilir, güzel olmuş bende anlattıklarınıza baya güldüm. :D

Kazasız pedallar.

12. Alpaslan Canbaz

Alpaslan Canbaz Yeni Üye

Eyvallah. :)

Almışken en iyilerinden almak istiyorum. Bu yüzden de epeyce biriktirmem gerekiyor. O zamana kadar da idare edeceğiz bu eşekle işte napalım. Ve bence değer. :)

Eskisini bilmiyorum ama modern pinokyonuzu gördüm de, gerçekten şehir için en kullanışlı alet. Maşallahı var. O modele bir bisikletçinin önünden geçerken rastladığımda "Budur!" demiştim. Yanımda babam da vardı. "O ne lan oyuncak gibi." demişti. Ama mühim olan görünüş değil, işleyiş. 30 kilo bisiklet güzel görünse neye yarar di mi? :) Ayrıca Dahon gayet mütevazı bir görünüme sahip.

Olumsuz bir görüntüsü olan bisikleti ihya ettikten sonra karşısına geçip onu seyretmek gerçekten büyük keyif veriyor. "Eski"yi çok seviyorum ben. Yani nasıl diyeyim eski eşyalarla, arabalarla, bisikletlerle vs duygusal bir bağ kuruyor insan. Sorun çıkardıkları zaman onlarla konuşursanız çoğu zaman düzeliyorlar falan. Yani bu tip çalışmalar hoştur evet. Teşekkürler. :)

Açıkcası sadelikten yana olduğum için yapıştırıcı tercih etmedim. Yani her yerinde bir şey yazan bisikletler bana hitap etmiyor. :)

Ve cümlemize kazasız pedallamalar. Mesajlarınızla beni memnun ettiniz. Sağolun.