Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Basmane Garından çalınan şehir bisikletim

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Gülsim Dolgun tarafından paylaşıldı.

1. Gülsim Dolgun

Gülsim Dolgun Yeni Üye

Sevgili Arkadaşlar,
    Yıllardır kullandığım,eskidiği halde satmaya kıyamayıp yeniden boyatarak kullandığım ekte resimleri bulunan sevgili bisikletim çalındı. 28 jant, alüminyum gövdeli , önünde sepeti,araksında bagajı olan bir şehir bisikleti.!!

27 Temmuz Cuma günü Hocamın cenazesine yetişmek üzere Basmane Garından metroya acele binmek zorunda idim. Bisikletimi metroya bindirmeme izin vermedikleri için bırakmak zorunda kaldım. Garda bisiklet parkı henüz yapılamadığı için de Ulaştırma Komutanlığı önündeki bir pencerenin demir parmaklıklarına kilidiyle bağladım. Mavişehir'de kaldığım için de akşam geç saatlerde gelip almam mümkün olamadı.
    Ertesi gün öğlen gidip baktığımda bisikletimin çalınmış olduğunu gördüm.
    Basmane Karakoluna başvurumu hemen yaptım. Gar güvenlik kameraları görüntülerini polis memuru ve güvenlik ekibi ile birlikte incelediğimizde saat 23.15 sularında dört çocuğun bisikleti çaldığı açıkca görülüyor. Akşam saatlerinden sonra aynı çocukların bisikleti çalma hazırlıkları ve gidip gelmeleri de kameralara yansımış durumda.
    Arkadaşlar, İhtimal bu çalınan bisikletler hemen satışa çıkıyor. Basmanede çalındığına göre başka bir semtte bit pazarında satılabilir. Veya ikinci el satış yapan bir yere ulaşabilir.
    Lütfen bu mesajı fotoğrafı ile birlikte bisiklet dostlarıyla ve bisiklet bakım yapan yerlerle paylaşalım. Bir gören olursa beni hemen 0532 488 00 40 no.lu telefonumdan aramalarını rica ediyorum.
    Ayrıca istasyonlarda bisiklet park yerlerinin ihtiyacı ve güvenlik görevlilerine oldukça yakın bir yerde yapılması gereğini gözler önüne seren bu olay bize bir gerekçe olsun. Basmane Garı ve diğer Bisiklet park yeri olmayan istasyonlar için yeniden başvurular yapalım. Sanırım bize her zaman olumlu yaklaşan TCDD 3.Bölge Müdürlüğü , İZBAN ve diğer yetkililer bu kez uygulamayı gerçekleşmesini sağlarlar.

Sevgi ve Saygılarımla.

Dr.Gülsim Dolgun

2. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Resimler yok malesef. Eklerseniz belki izmirdeki arkadaşlarımızın bir yardımı olur.

Çok geçmiş olsun..

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bisikletleri metroya almamaları tam bir zırvalık.

4. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Gülsüm Hanım çok geçmiş olsun,

Telefonda görüşmüştük bana fotoları göndermiştiniz.Sizin yerinize bunları ben ekliyorum:

Tekrar geçmiş olsun.

5. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Renkleri ve aksesuarları sayesinde tanınırlığı kolay bir bisiklete benziyor. çalındığı çevrede bir kaç günlük bir tur sonrası rastlanır diye düşünüyorum

6. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sevimli bir bisikletmiş, umarım bulunur. Park yeri için bireysel başvurulardan ziyade İzmir'deki STK'lar kanalıyla başvuru yapılır ve takip edilirse daha iyi olur, dernekler, bisiklet federasyonu il temsilciliği vs.