Başmakçı'dan Düzce'ye en kısa yol ve tavsiyeler

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
11-12 mayıs tarihlerinde Afyon-Başmakçı'da olacağım yapılacak olan bisiklet şenliği dolayısıyla. Oradan da şenlik bitiminde 4-4,5 günde 17 Mayısta başlayacak olan festival için yaklaşık 520 km'lik yolu Düzce'ye kadar pedallamak istiyorum. Birkaç rota çizdim kendime ama o yörede bisiklete binmediğim için tecrübesi olan varsa veya yöreyi tanıyan tavsiyelerini almak isterim.

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Bilgisi olan bu iki yerleşim yeri arasında veya çevresinde tur yapan bisikletli arkadaş yok sanırım veya konuyu görmediler.Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İslam,D650 yi izleyerek Afyon-Kütahya bozüyük-Bilecik-Hendek ve Düzce;sanırım sen de bu rotayı çizmişsindir.İzmitte oturduğum yıllar boyunca,arabayla çokça geçtiğim bir yol ve ilk 250 km indi çıktı oldukça yorar.Gündüz çok sıcak,gece ise oldukça soğuk olur.Nerede? Başmakçı'dan Bileciğe kadar;

Yolun geri kalan 220 km si ise iniş karakterli.Ağır yük ilk üç etapta etkili olur,mümkün olduğunca fazla ağırlıktan uzak durmakta fayda var.İlk üç etapta 100 er km gidersen 4-4.5 gün yeterli olur.Afyon-Kütahya arası özellikle,diğer yollara nispeten benzin istasyonu açısından daha seyrektir(Yerleşim merkezlerinin dışında)Su ikmali yaptığın yerlerde,bir sonraki istasyon bilgisini al.Yolda izde çeşme bulurum'a güvenme.Pek bulamazsın,bulsan da su akmaz.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Rota karmakarışık oldu biraz anayollardan kaçmak istediğim için biraz da kısaltmak için diyeyim ama kesin rota değil.
Afyon-Sivrihisar-Mihaliççik-Nallıhan-Mudurnuya girmeden Çepni üzerinden Abant -Bolu-Düzce 545 km farklı kaynaklarda 520 km bol rampalı medeniyetten uzak 4 günde aşılması gerekli bir rota hazırladım.Bakalım başarabilecek miyiz. :)

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Ve bu yolu full kamp malzemesi ile geçeceğim ne yazık ki Başmakçı bisiklet şenliğinden Düzce bisiklet festivaline doğru :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mudurnu Abant arası, son kısımları oldukça zorlayacaktır. Baya dik ve uzun bir tırmanış.. Yüksüz bile çıkılırken insanı zorlar, yüklü çıkmak istemezdim açıkçası..

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Yine de deneyeceğim olmadı bir araç falan bulunur elbet yollarda ama bu güzelliği görmeden geçemeyeceğim sanırım.Dönüşte ise 20-25 mayıs tarihlerinde Düzce-Bursa arası pedallayacağım bu arada Uludağ çıkışını da yapmak istiyorum bakalım gerçekleşebilecek mi?
Bu güzergah ve çevrede pedallayan görüşmek isteyen arkadaşlar olursa telefonum 0505 644 99 85

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Düzce-Bursa arasında 20-22 Mayıs tarihlerinde 2 günde geçeceğim ve Bursa'da 1 gün kalıp Uludağ'a çıkacağım.